FORGOT YOUR DETAILS?

KİMYA ÖZEL DERS

Kimya maddenin nitelik ve özelliklerini, yapısını, bileşimindeki değişiklikleri, çeşitli şekillere dönüşmesini, ayrı ayrı maddelerin birbirine etkisini inceleyen ve elde edilen sonuçları yasalarla bağlayan bilim dalıdır.

indirKimya bilimi tarihsel süreç içinde bakır ve kalayı gümüş ve altına çevirmeye çalışan simya biliminden doğmuştur. Kimyanın konusu olan madde, fiziğinde konusu olmakla birlikte,fizikle kimya arasında yöntem değişikliği vardır. Fiziğe göre cisimle madde arasındafark yoktur.Kimya ise cismi maddeden ayırır. Demir, taş, toprak, hava, su vb. herşey maddedir. Bunlardan yapılan herşey de cisimdir. Örneğin: demir boru, kurşun levha, taş kabartma, toprak testi vb.

Kimya bilimi incelendiği maddelere göre inorganik ve organik olmak üzere kimya olmak üzere iki ana dala ayrılır. İnorganik kimya,karbonu içermeyen tüm kimyasal bileşimleri ve cansız maddeleri inceler.

Kimya’nın nedir sorusuna kısa bir cevap olması açısından bilgi aktarmış olduk. Sınavlarda ve okul derslerine takviye olması için Kimya Özel Ders almak isteyen öğrenciler iletişime geçebilirsiniz.

TOP