Skip links

Atakent En İyi Matematik Ders Verenler

Matematik Birebir Ders Atakent

Atakent En İyi Matematik Ders Verenler Hocası diyor ki: Öğrencilik yıllarında her zaman hatırla! Matematik çalışmak için önündeki hayat, geride bıraktığın hayattan daha önemlidir. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, eğer motivasyonunu kaybetmeye başladığını düşünüyorsan; hatırla: Acı geçicidir. Ayrıca, pişmanlık sonsuza kadar sürer. Matematik için geçmişini değiştiremezsin ama geleceğin şu an senin elindedir. Dahası, herkesin öğrencilik yolculuğu farklıdır. Matematik çalışmaya başladıktan sonra işler her zaman daha iyiye gider. Matematik öğrenmek için pozitif düşünceler pozitif şeyler yaratır. Ne ekersen onu biçersin. Matematik çalışmadığın zaman üzülmek yerine akıllanmayı tercih et.

İlk bakışta, Atakent En İyi Matematik Ders Verenler hocasına göre, YKS Matematik sınavlarında yüksek netleri hedefleyen ve geleceğini düşünen öğrenciler başarıyorlar. Çünkü onlar ne kadar soru çözeceğini biliyorlar. YKS Matematik sorularını çözmek için zihin paraşüt gibidir; açıldığında bütün problemleri çözer. YKS Matematik sınavları için en iyi plan, günü verimli kullanmaktır. YKS Matematik için başarıya ulaşmak, günü verimli kullanmakla doğru orantılıdır. Ayrıca, Matematik çalışırken, sürenin yetersizliğinden yakınıyorsa orada bir eksiklik vardır. Bu da planlama eksikliğidir. Birçok öğrenci ise plan yaptığı halde gerekli YKS Matematik deneme sınavlarında netlerinin artmadığından şikâyetçidir. Plan yaparken planın en verimli nasıl işletileceği ya da en verimli çalışmanın ne şekilde yapılacağı bilinmese bu yakınmalar sürüp gider. YKS Matematik sınavlarında verimli olmak için planlı çalışmak gerekmektedir.

YKS Matematik Sınavı İçin Öğrenme Yöntemleri

İlk olarak, Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmenine göre, planlı çalışmak, YKS Matematik sınav konularını parçalara ayırmak sonunda da zamanlara ayrılan konuları gerçekleştirmektir. Ayrıca, plan sizi belli zamanlarda YKS Matematik sınav konularını bitirmeye zorlayacaktır. Bu plan doğrultusunda AYT Matematik sınavına çalışan öğrencinin başarısı mutlaka artacaktır. Ek olarak, planlı çalışabilmek için mutlaka zaman cetveli hazırlamak ilk adım olmalıdır.

İkinci olarak, Matematik Özel Ders Atakent Öğretmeni için günlük çalışma zamanınızı çok iyi ayarlamalısınız. Ayrıca, Matematik çalışmanızı en kolay öğrendiğiniz, dikkatinizi en kolay toparlayabildiğiniz saatlerde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Zamanınızı planlarken kendi yetenek, ön bilgilerinize göre hareket etmelisiniz. Ayrıca, beceri, tutum ve ihtiyaçlarınızdan yola çıkmanız daha faydalı olacaktır. Bir YKS Matematik sınavlarına  girecek öğrenci için, okul saati dışında iki saatlik dinlenme süresi uygun olur. Ayırdığınız bu saatleri sosyal faaliyetlerin, bir kaçı ile doldurabilirsiniz. 45-60 dakikalık etkili bir çalışmadan sonra 10-15 dakika kadar dinlenmek gerekmektedir.

Ayrıca, kısa süreli dinlenmede dikkatin dağılmaması için çalışma ortamından fazla uzaklaşmamak gerekmektedir. Ek olarak, YKS Matematik sınavlarına çalışmaların verimli olabilmesi için dikkatin çalışma konuları üzerinde yoğunlaştırılmalıdır. Atakent Matematik Özel Ders öğretmeni için TYT Matematik sınavına hazırlanırken dikkatinizi nasıl artıracağınızı bilmeniz gerekir. Her öğrencinin bir dikkat süresi vardır. Bu süre aşıldığında doğal olarak konsantrasyon bozulacaktır. Beynin YKS Matematik sınavına odaklanma süresinin bittiği noktasına konsantrasyon eşiği denir. Konsantrasyon eşiğini aşma belirtilerini çok anlamanız gerekir.

Sonuç olarak, Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocanız sizlere başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

29.09. 2023

Leave a comment