Skip links

Atakent En İyi Uzman Matematik Özel Ders

DİSİPLİNLİ MATEMATİK ÖĞRENME

Atakent En İyi Uzman Matematik Özel Ders Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken disiplinli bir biçimde öğrenmelisin. Hiçbir boksör yere düştüğü için kaybetmez. 10 ‘na kadar sayıldığı halde ayağa kalkmadığı için kaybeder. Ayrıca, bir öğrenci bir şeyi kazanarak öğrenemez. Kaybederek öğrenir. Dahası, matematik problemlerini çözemediğiniz zaman da üzülmeyin. Yeniden eksikliklerinizi tamamlayarak tekrar denemelisin. Dolayısı ile öğrenci, kaybede kaybede öğrenmeyi öğrenir. dahası, ondan sonra yapıp sonuç almaya döner. Böylece, bugün attığın adımlarla yarınını değiştirebilirsin. Gerçek şu ki; yıllarla olgunlaşmayız. Hasarla olgunlaşırız.

Atakent En İyi Uzman Matematik Özel Ders Hocası öğrencilerine sesleniyor. YKS Matematik sınavlarına hazırlanan bir öğrenci, hatalarını kabul edecek kadar büyük, onlardan yararlanacak kadar akıllı ve onları düzeltecek kadar güçlü olmalıdır. AYT/TYT Matematik sınavına hazırlanırken 3 şeyi gizli tut. Aile hayatını, geleceğe dair planlarını ve Matematik çalışma planlarını. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken yalnız kalmaktan korkma, hedefler kişiseldir. Üniversite hayalin varsa, hayalinin peşini bırakma. Başka bir öğrenci Matematik problemlerini çözemiyorsa, senin de çözemeyeceğin anlamına gelmez. Bu yüzden bu durumu başkalarının söylemesine de izin verme. Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alan arkadaşların; senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar.

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, eteleme hastalığına sahip öğrencilerin 5 özelliği vardır.

-Her şeyi son anda yetiştirmek için övünmek.

-Matematik -Geometri ödevlerinden başarısız olmayı geciktirme isteği.

-Geciktirme kalıplarını her durumda kullanma.

-Matematik-Geometri çalışmak için zayıf zaman yönetimi ,

-Matematik çalışmamak için bahaneler.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası için, öğrenci, günü en iyi nasıl değerlendireceğini çok iyi bilmelidir. Planında hangi zaman ne yapacağını iyi bilmelidir. Şimdi, yapılan araştırmalardan yola çıkarak, bir günün nasıl verimli olacağını görelim. Hayatta başarılı olmuş, ömürlerine birkaç insanın yapabileceği kadar çok işleri sığdırmış başarılı ve meşhur kişiler, sabah vakitlerinin önemine dikkat çekmişlerdir. Bu kişiler sabah erken kalkıp sonrada uyumamayı başarıya götüren önemli bir etken olarak vurgulamışlardır.

MATEMATİK İÇİN PLAN

En İyi Matematik Ders Beylikdüzü Hocası için, Matematik çalışmak için ve  günü verimli kullanmak için en iyi plan şarttır. YKS Matematik sınavlarında başarıya ulaşmak, günü verimli kullanmakla doğru orantılıdır. Öğrenci Matematik ödevini yaparken, sürenin yetersizliğinden yakınıyorsa orada bir eksiklik vardır. Bu durum da  planlama eksikliğidir. Dahası, birçok öğrenci ise plan yaptığı halde gerekli öğrenmenin gerçekleşmediğinden şikâyetçidir. En İyi plan yapılırken planın en verimli nasıl işletileceği veya en verimli çalışmanın ne şekilde yapılacağı bilinmezse bu yakınmalar sürüp gider. İş

Atakent En İyi Matematik Özel Ders  hocasının araştırmalarına , “Kortizol” gibi, uyanıklık veren hormonların en fazla salgıladığı periyodun sabah 08-11 arası olduğunu ortaya koymuştur. Ayrıca, araştırmalarda, bu saatlerin Matematik çalışmak için planlama, düzenleme ve ileriye dönük düşünce üretimi için en verimli saatler olduğu sonucuna varılmıştır. Dahası, planlama aşmamasında sabah saatleri mümkün olduğunca yeni Geometri konularını öğrenmeye yönelik etkinliklere ayrılmalıdır.

 Atakent En İyi Uzman Matematik Özel Ders Hocası sizlere, YKS Matematik deneme sınavlarında netlerinizin devamlı artarak devamı diler.

Cevat Karakayalı

16.05.2023

Leave a comment