Skip links

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü

ÖĞRENCİLİK YAŞANTINIZDA AYT MATEMATİK ÇALIŞIRKEN TAKDİR VE KABULÜN ÖNEMİ

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü
AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni diyor ki: AYT Matematik problemini çözemediğinizdeki başarısızlık yeniden ve daha zekice teşebbüs etmekten başka bir şey değildir. AYT Matematik sınavlarına çalışırken kabul gören öğrenci; enerjisini, zamanını üretici ve yaratıcı olmaya harcar. TYT Matematik sınavı için kabul görmeyen, yani yargılanan öğrenci, zamanını ve enerjisini, kendisini sosyal yüzler, maskeler arkasına saklamaya harcar. Enerjisini kabul gördüğü bilgisayar oyunlarından LOL (League Of Legends) gibi oyunları oynayarak harcar. AYT Matematik dersini çalışmaya enerjisi kalmaz. Ana babasından kabul gören çocuk coşkuludur, mutludur, sağlıklı olarak gelişir.  Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeninden kabul gören öğrenci okulunu özler, TYT Matematik sınavlarına severek isteyerek çalışır. Ödevlerini yapar ve sürekli yeni bilgiler edinmek ister. Morali yerindedir, ataleti çok negatiftedir. TYT Matematik sınavına çalışmaktan kendini alamaz.

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, kabul görme ve takdir öğrencinin şevkini artırır. Eğer AYT Matematik sınavına hazırlanıyorsa arkadaşlarının çözemediği AYT Matematik sorularını çözüyorsa, arkadaşlarının bunu takdir etmesini ve teşvik etmesini beklemek hakkıdır. Günlük yaşantıda, topluma hizmet etmeye çalışanları takdir etmeyen, teşvik etmeyen toplumlarda, hizmet etmeye çalışanlar zamanla ayır işlerinden kopar, uzaklaşır. Hayır, girişimlerini onaylayıp alkışlayarak teşvik etmek, sağlıklı toplumun yapacağı bir davranıştır. TYT Matematik öğretmeni öğrenci ilişkisinde de kabul ve takdir çok önemlidir. Bu konuyu bir örnek ile açıklık getirelim. Sınıfta bir öğrencinin hastalanıp okula gelmediğini düşünelim. Matematik öğretmeni sınıfta bir çocuğun okula gelmediğini fark edip, ne olduğunu ailesinden öğrenirse, öğrenci sınıfa geldiğinde Matematik Öğretmeni onunla yakından ilgilendiğini hissedecek ve kendini değerli sayacaktır. Başka bir öğretmen, aynı durumdaki bir öğrencinin yokluğuna varmadığını düşünelim. Öğrenci iyileştikten sonra okula geri geldiğinde , “Nerden bileyim senin hasta olduğunu; doktordan rapor getir, annen, baban da hasta olduğuna dair mektup yazsınlar,” diyebilir. TYT Matematik Öğretmeni böyle bir tavır içinde olduğu zaman öğrenci kendisini değerli hissetmez; aksine “Sen güvenilmezsin” mesajını alır.

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni takdir ve teşekkür ederek eğitmelidir. Varsayalım öğrenci bir soru sordu ve yine varsayalım ki, sorduğu bu soru o sırada konuşulan konu ile pek ilgisi yoktu. Bilinci gelişmemiş sıradan bir öğretmen, “Bu sorunun sırası mı şimdi? Ne demek istiyorsun sen?” gibi bir tavır içinde olduğunda, öğrencinin öz güveni sarsılır ve öğrenci soru sormaya kaçınmaktan kaçınmaya başlar. Öğrencinin sorduğu soru ne olursa olsun, Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni önce öğrencinin soru sorma girişimini, cesaretini, konuya olan ilgisini takdir etmeli ve diğer öğrencilere de soru sormaya özendirmelidir

TYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni sizlere, istediğiniz üniversitenin kapasından içeriye girmenizi diler.

Karakayalı, Cevat

17.04.2019

Math Cevat Tutor

 

 

 

 

Leave a comment