Skip links

Bahçeşehir AYT Matematik Özel Ders

Bahçeşehir AYT Matematik Özel Ders

 AYT MATEMATİK İÇİN ZAMANI VERİMLİ KULLANMAK

Bahçeşehir AYT Matematik Özel Ders
Bahçeşehir AYT Matematik Özel Ders

Bahçeşehir AYT Matematik Özel Ders ile AYT Matematik konularını öğrenirken, çabalamayı bırakmaktan başka bir yanlış ve içten gelenin dışında bir yenilgi yoktur. Amaca zayıfça sarılmak gerçekten aşılmaz bir engel olarak görülür. Bahçeşehir AYT Matematik Özel Ders öğretmeninizin, AYT Matematik bilgi ve teoremlerine vurgu yaparak, tekrar ederek, önemli diyerek anlattığı Matematik bilgilerinin altını çizerek diğer notlarınızdan ayırmaya çalışın. Not tutmanız dinlediğiniz bilgilerin aklınızda kalmasını sağlar. Matematik dersinde dikkatinizin dağılmasını önler. Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeninize dersle ilgili olduğunuz mesajını verir.

Bahçeşehir AYT Matematik Özel Ders Atakent öğretmenine göre, Matematik çalışmak için birçok öğrenci zamanın kendisine yetmediğinden şikâyet eder. Bu durumun bir sorun değil de, hedeflerin belirsiz olduğu, önceliklerinin iyi sıralanmadığını ve zamanını nasıl kullanacağının bir kanıtıdır. Zaman belirli bir döngü içinde amansızca su gibi akıp gider. Matematik çalışmak için kendini planlayan bir öğrenci hedeflerine daha çabuk ulaşır. Burada konu AYT Matematik çalışmak isteyen bir öğrencinin öğrencilik hayatını nasıl yaşayacağıdır.  

Bahçeşehir AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni diyor ki, Peter Marshall:  “AYT Matematik konuları için yapılmış küçük işler, planlanmış büyük işlerden daima daha iyidir.” Derken planın uygulanabilir olmasına dikkat çekmektedir. Planlamanın amacı, verimli ve etkin çalışmaktır. Fakat AYT Matematik konularını çalışmak için hazırlanan plan gerçekleştirilemiyorsa orada bir planlama sorunu var demektir. Etkin plan yapan öğrencilerin en çok düştüğü hatalardan biri, planın sınırlarının çok katı yapmalarıdır. Yapılan planlarda sınırlar esnek olmayınca uygulamada da güçlükler çıkmaktadır. Hazırladığı planı gerçekleştiremeyen öğrenci, bu sebepten dolayı ümitsizliğe kapılır ve bunun sonucunda da öz güvenini kaybetmektedir.

Öğrencilik yaşantınızda kontrolümüzün dışında o kadar çok faktör var ki, çizdiğiniz çerçeve içinde kalacağını beklemek yanlış olur. Bu bakımdan beklenmedik olaylar ve etkenler dikkate alınarak plana yerleştirilecek etkinliklerin süreleri esnek olmalıdır. Yapılması planlanan iki farklı aktivite arasına belli bir süre pay bırakılmalıdır. Zamanla ilgili bir çizelge yaparak size ne kadar çalışma zamanı kalıyor. Detayları inceleyelim:

-Bir hafta 168 saattir.

-Uyku 56 saat, günde 8 saat,

-Okul 30 saat, günde 6 saat,

-Yemek 14 saat, günde 2 saat,

-Televizyon 10 saat, günde 1,5 saat,

 -Konuşma 10 saat, günde 1,5 saat,

-Gereksiz konuşma günde 2 saat,

-Ne yapacağını düşünme 10 saat, günde 1,5 saat

Bütün bunları yapsanız bile verimli ve etkin çalışmak için geriye 22 saat AYT Matematik çalışmak için vaktiniz kalmaktadır. Bu süre başarılı olmanız için herkese yeter de artan bir süredir.

Bahçeşehir AYT Matematik Özel Ders öğretmeni sizlere, isteklerini tatmin etmeye yetecek denli AYT Matematik sınavında netler diler.

Math Cevat Tutor

25.10.2018

 

 

Leave a comment