Skip links

Bahçeşehir En İyi Matematik Yüz Yüze Ders

Bahçeşehir En İyi Matematik Yüz Yüze Ders

Bahçeşehir En İyi Matematik Yüz Yüze Ders hocası der ki: YKS matematik sınavlarına hazırlanırken bir numaralı kural “H- Hayır” vitamini almaktır. Yani, kendinize H vitamini enjekte etmektir. Bu kural nedir? Dahası, bu durumda HAYIR demeyi öğrenmektir. Böylece, Matematik çalışmak için öz disiplin böyle gelişir. İkinci kural ise, önceliklerinizi doğru belirlemektir. Üçüncü kural ise şikâyet etmekten kaçınmaktır. Böylece, bunlar sizi öz disipline götürecektir. Matematik çalışma disiplini olanın hayatta özgür olduğunu Bahçeşehir En İyi Matematik Yüz Yüze Ders hocası her zaman söyler. Matematik çalışma disiplini olmayanlar asla özgür değildirler.

Bahçeşehir En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Hocası ile Matematik bilgilerini beyne kayıt edebilme konusunda birçok çalışmalar yapılmıştır. Ayrıca, yıllar önce Konfüçyüs öğrencinin iç dünyasındaki bilgi eksikliği ve bunun nasıl kapatılabileceği üzerine ince ince düşünmüş, sonunda şuna karar vermiştir:

Matematik bilmeyen ve bilmek isteyen çocuktur, öğretin ona.

Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır, uyandırın onu.

Matematik Bilmeyen ve bilmediğini de bilmeyen akılsızdır, sakının ondan.

Geometri Bilen ve bildiğini de bilen liderdir, izleyin onu.

Matematik Bilgilerini Çok Boyutlu Kayıt Yapmanın Gücü

Şu anda çevreden geçen araçların gürültüsü, oturduğunuz sandalyenin verdiği his gibi veya Matematik Özel Ders Atakent öğretmeninizin Matematik konularını anlatırken çıkardığı sesler birçok şey duyu organımız tarafından beynimize gönderiliyor. Dahası, bu veriler çok fazla olduğundan, beyin bütün hepsini değerlendiremediği için “algı filtreleri” kullanır. Beyin tüm gelen mesajlar içinden “kafasına göre seçim yaparak” değerlendirir. Ayrıca, gelen duyu vericilerinin çoğunluğu üzerinde işlem yapmaz. Dahası, biz buna algıda seçicilik deriz.

Sonuç olarak, Bahçeşehir En İyi Matematik Yüz Yüze Ders hocası ile Matematik öğrenmek için aklını en iyi şekilde kullan…

Halkalı Atakent Matematik Kursu ile Matematik sorularını yüksek hızda çözme tekniklerini öğrenmelisin.

Ayrıca, sağ beyin mantığı/sol beyin yaratıcılığı mantığını iyi anlamasın.

AKILLICA MATEMATİK ÇOK ÇALIŞ VE TEMBELLİKTEN KURTUL

Atakent Matematik Özel Ders Hocası ile Matematik problemlerini hızlı okuma ve çözme ve hafızanızı geliştirmelisiniz. Bunların hepsini ve daha fazlasını Bahçeşehir Matematik Özel Ders öğretmeniniz yanınızda olduğunda Matematik sorularını anlaşılır bir biçimde çözebileceğinizi biliyor musunuz?

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası ile bilginin beyinde derin izler bırakabilmesi için onu çok boyutlu kayıt etmek gerekmektedir. Yani hem görüntüsü, hem sesi, hem hissi, hem tadı, hem de kokusu ile! Bazen ilk üç kanaldan yapılan bilgi girdisi de yeterli olabilir. Buna çok kanallı kayıt denir.

İlk etapta, çok kanallı kayıt iki şekilde yapılabilir. Birincisi bilgiyi hayali olarak görmek, konuşturmak gibi. Ayrıca,(dinlemek), tadına bakmak, koklamak ve onun nasıl bir şey olduğunu hissetmektir. Bu kolay ve maliyeti olmayan bir yoldur. İkincisi ise o bilginin olduğu ortamda gerçekten yaşamaktır. Sonuç olarak, çok kanallı kayıt yaparak dersi deneyime dönüştürün.

İkinci etapta, çok kanallı kaydedilen bir Matematik  bilgisi beyinde daha çok çağrışım yapacak ve diğer bilgilerle ilişki kuracaktır. Dinlediğiniz bir derste not tutarak ve anlatılanları görsel şemalara çevirerek bilginin hem kulaktan hem de gözden alınmasını sağlayabilirsiniz. O bilgileri yüksek sesle okuyarak göz ile beraber kulak yolu ile de kaydedebilirsiniz. Bir arkadaşınızla beraber önce konuyu ayrı ayrı okuyup, sonra birbirinize anlatabilirsiniz. Bu durum da iyi duyu organının birlikte kullanılmasını sağlamış olur. Unutmayınız ki dersi deneyime dönüştürmenin yolu çok kanallı kayıttır.

Sonuç olarak, Bahçeşehir En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Hocası  YKS matematik sınavlarında başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

19.04.2023

Leave a comment