Skip links

Bakırköy En İyi 10 Matematik Özel Ders

BAKIRKÖY EN İYİ 10 MATEMATİK ÖZEL DERS

MATEMATİK ÇALIŞMANIN 4-H PANZEHİRİ

Bakırköy En İyi 10 Matematik Özel Ders
Bakırköy En İyi 10 Matematik Özel Ders

Bakırköy En İyi 10 Matematik Özel Ders öğretmeni der ki:  En İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni size ne göreceğini söyleyen değil, nereye bakacağınızı gösterendir. Matematik Geometri dersini çalışarak kararlılık göstermek başarı getirir. Başarıya ulaşamayanların %90 nı yenilgiye uğramamışlardır, sadece başarıya ne kadar yaklaştıklarını göremedikleri için ayrıda bırakıp pes etmişlerdir. YKS = TYT + AYT Matematik sınavlarına hazırlanmak istediği halde Matematik Geometri öğrenemeyen, ataletin paslı dünyasında bir öğrencinin öğrencilik hayatında eksik olan dört şey vardır: Hareket, Heyecan, Hız ve Hırs

Bakırköy En İyi 10 Matematik Özel Ders öğretmenine göre,  Matematik öğrenirken ataleti yenmenin birinci panzehri harekettir. Hareket etmek ataleti dağıtır. Atalet beynin buzlanmasıdır. Bedenin paslanması halidir. AYT Matematik sınavına çalışmaya başlamadan birazcık hareket bu donukluğu dağıtmaya yeter. Dikkat dağınıklığını önler. Dikkat konsantrasyonunu süresini artırır. Nasıl harekete geçirebileceğinizi, ataletten nasıl kurtulacağınızı düşünürken oturduğunuz yerde düşünmeyiniz. Kalkın ve yürüyerek düşünün. Öğrendiğiniz Matematik teoremleriniz üzerine parkta koşarken düşünün. Hareketli yaşamak sadece ataleti engellemez, öğrencinin talihini de açar. Hepimiz biliriz bir atasözümüz vardır: “Nerede hareket, orada bereket” der. Atatürk de, “Tarih her zaman hareket edenden yanadır,” diyerek hareketin ne kadar önemli olduğunu belirtmiştir.

Bakırköy En İyi 10 Matematik Özel Ders öğretmenine göre, AYT Matematik sınavına çalışırken, ataletten kurtulmanın ikinci yolu heyecandır. Bakırköy En İyi 10 Matematik Özel Ders öğretmenine göre: “Heyecan duyulmadan AYT Matematik problemleri çözülemez.”  Heyecan bedenimizin pozitif enerji ile dolu olmasıdır. Bu pozitif canlılık hali atalete düşmeyi engelleyen, öğrenciyi MatematikGeometri öğrenmesi için diri tutan “pozitif” bir atmosferdir. Atalet savaşçıları, üzerine gelen azgın nehir sularından elektrik üreten hidroelektrik santralleri gibi, kendisini durdurmak ve yıpratmak için önüne konan engellerle mücadelesinden enerji üretmelidir.

Bakırköy En İyi 10 Matematik Özel Ders öğretmeni için, AYT Matematik sınavına çalışma isteğinizi engelleyen ataletin üçüncü panzehri, hızdır. O kadar hızlı yaşayın ki, hantal bir yaratık olan atalet, sizi hiçbir zaman yakalayamasın! Hep ileriye doğru akın. Akış hızınız Matematik problemlerini çözme ortalama hızınızın ötesine geçtikçe, atalet hep arkanızda kalacaktır. Hızlı yaşarken bir noktaya dikkat edin, aklınız fazla geride kalmasın. Bazı öğrenciler zamanını enerjini ve kaynaklarını gereksiz amaçlara harcamaktan dolayı asıl amacını gerçekleştirmeye zaman, enerji ve kaynak bulamaz.

Bakırköy En İyi 10 Matematik Özel Ders öğretmenine göre, Ataleti yenmenin dördüncü panzehri hırstır. TYT Matematik çalışma ve öğrenme hırsının ateşi yeterince güçlü ise ataletin buzlanmalarını hızla eritir. Hırslı, hareketli ve heyecanlı bir öğrencilik yaşantısını yaşama hırsının olduğu yerde ataletle mücadele kolaylaşır. Voltaire hırsın kendisinin değil, dozunun önemli olduğunu rüzgâr benzetmesi ile anlatır:

 

Bakırköy En İyi 10 Matematik Özel Ders öğretmeni sizlere üniversiteye ilk adımı atacak denli netler diler.

Cevat Karakayalı

13.07.2018

 

 

 

 

Leave a comment