Skip links

Bakırköy En İyi Matematik Ders Verenler

Matematik Özel Ders Bakırköy

Bakırköy En İyi Matematik Ders Verenler

Bakırköy En İyi Matematik Ders Verenler Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlık, birkaç başlık altında sıkıştırılamayacak kadar geniş bir kavramdır. Ayrıca zaman ve sabır çok önemlidir. Dahası, zamanın geri sarma tuşu yoktur. Matematik çalışırken hiçbir risk almazsan, her zaman risk alan birisi için çalışırsın.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, YKS Matematik sınavları için çalışma, sonuna kadar götürülerek tamamlanan bir süreçtir. Öğrenci, çok tekrar yapılarak Matematik bilgileri hafızaya uzun süreli depolamalıdır. Öğrenci, not tutmalıdır. Bazı kelimelerin altını çizerek, öğrenciyi düşünmeye zorlayan sorular sorarak çalışmanın verimliliği artırılır. Öğrenci, “BİR GÜN ÇALIŞMA! MAKLA BİRŞEY OLMAZ !”...dememelidir. Ayrıca, kendince geçerli bir gerekçe yaratan bir öğrencinin bu eğilimi, bir sonraki ders çalışma sırasında, ona karşı, olumsuz kullanılmak üzere depo edilir. Dahası, her öğrencinin, hayatı denetimi kendi elinde olmalıdır! Ertelemek, ertelemeyi doğurur. Her Öğrencinin, her gün, hedefiniz doğrultusunda çok küçük adıma atmalıdır. Bu küçük bir adım, sene sonunda sizi istediğiniz başarıya ulaştıracaktır.

Bahçeşehir Matematik Özel Ders öğretmenine göre, önemli olan Matematik kitabının başında kaç saat geçirdiğimiz değil, ders çalışma zamanını nasıl geçirdiğimizdir. Son geceye sıkıştırılmış bir sınav çalışması için geç vakitlere kadar uykusuz kalmak, sınava hazırlanmak için güvenilir bir yol değildir.

Matematik İçin Zaman Ve Sabır

  “AKLIMI SEVEYİM… BEN ÇALIŞMADAN DA BAŞARILI OLURUM!”

Bazı öğrenciler kendine güvenmekle, hava atmayı birbirine karıştırırlar. Ek olarak, oysa başarının en kolay ve en kısa yolu çalışmaktır.

DEHANIN % 1’İ İLHAM , % 99’U TERDİR.

Ayrıca, çalışmayı ertelemek hangi nedenle olursa olsun çok kötü bir çözüm yoludur. Bir şeyi yapmak için iyi ve elverişli zaman “bugün” dür.

YARIN ÇALIŞIRIM = ÇALIŞMAK İSTEMİYORUM.

BİR İSTEK YARATMAK, ONU BESLEMEK, GELİŞTİRMEK VE ÇOĞALTMAK ERDEMLİ BİR ŞİİRDİR…

GÜNDE/ HAFTADA KAÇ SAAT ÇALIŞMALISINIZ!

Bakırköy En İyi Matematik Ders Verenler Hocasına göre, AYT Matematik sınavı için ödevlerini yaparken etkin soruları yani, çözümü bulurken çok uğraş verdiğiniz soruları uzun süreli olarak hafızaya atmış olursunuz. AYT Matematik dersinde yüzde yüz öğrendiğiniz bir konuyu eğer tekrar etmezseniz, 15 dakika içinde yarısını, 45 dakika içinde yüzde 75’ini, geri kalanını da gün içerisinde unutursunuz. TAM ÖĞRENME için, derste öğrendiklerinizi tekrar etmek zorundasınız. Aksi takdirde unutursunuz.

Sonuç olarak, Matematik Özel Ders Atakent öğretmeni,  “İlkokuldan Üniversiteye” giden bu yolda sizlere başarılar diler. “ YKS Matematik Sınav sorularını çözen kaleminiz güçlü ve zihninizin açık olmasını diler. Unutmayınız ki “YKS Matematik sınavlarında her başarı ter kokar. Dahası, hiçbir zaman, hiçbir başarı tesadüf değildir.”

Cevat Karakayalı

27.09.2023

Leave a comment