Skip links

Bakırköy Özel Matematik Dersi

BAKIRKÖY ÖZEL MATEMATİK DERSİ

MATEMATİK SINAVINDA

PUAN ARTIRMANIN YOLLARI

Bakırköy Özel Matematik Dersi
Bakırköy Özel Matematik Dersi

Bakırköy Özel Matematik Dersi öğretmeni şöyle der: Matematik Özel Ders alarak Matematik Geometri öğrenmek için bindiğiniz tren yanlış yöne gidiyorsa, onun içinde ters yürüyerek Matematik Geometri derslerinden başarılı olamazsınız. İyi bir Matematik eğitimi herhangi birini değiştirebilir ama Bakırköy Özel Matematik Dersi Bahçeşehir öğretmeni her şeyi değiştirebilir. Matematik Geometri öğretmek bir beceri işidir. Öğrencileri öğrenme konusunda heyecanlandırmak gerçek bir başarıdır.  YKS = TYT + AYT Matematik Geometri sınavlarında yüksek net elde etmenin bir yolu da pek çok sayıda deneme yapmaktan geçer.

Bakırköy Özel Matematik Dersi öğretmeni ile Matematik sınavı için puan artırıcı ipuçları

  1. Sınava başlamadan önce ön hazırlık gerekeceğini unutmayınız

Matematik-Geometri sınavına başlamadan önce birkaç saniyenizi o bölümün yer aldığı sayfaları hızla gözden geçirmekte fayda vardır. Böyle yapmanın faydası, hem testin yapısı ve sorulardaki nitel ve nicel değişiklikleri kavramayı karşı hazır olmanızı sağlayacak hem de sınava psikolojik olarak hazır olmanızı sağlayacaktır. Hız ve tam isabet arasındaki denge kurulmalıdır.

  1. Sınavda hız ve zaman arasında denge iyi kurulmalıdır

En İyi Matematik Ders Bakırköy öğretmenine göre, zaman kazanma düşüncesi ile çok hızlı cevaplama hata yapma olasılığını artırır. Yapılacak yanlış cevaplardan dolayı puan alınmaz, tam tersine puan kaybedilir.

  1. Sorularla inatlaşmak doğru değildir

Bakırköy Özel Matematik Dersi Bakırköy öğretmenine göre, Matematik-Geometri sınav sorularının bölümlere göre getirileri aynı olmasına rağmen, zorluk düzeyleri aynı değildir. Herkesin yapabileceği kolay nitelikte sorular olabileceği gibi, seçici sorular da olacaktır. Karşılaşılan soru üzerinde belirli bir süre geçtiği halde hala çöze ulaşılamıyorsa fazla zaman harcamadan etmeden diğer sorulara geçilmelidir. Unutmayınız ki aynı testteki zor ve kolay soruların puan değerleri aynıdır.

4. Kodlama stratejisi geliştirilmelidir

Her öğrencinin puan artırıcı hareketler ancak soruları çok dikkatli okumak, doğru çözmek uygun biçimde cevap anahtarına kodlamakla mümkün olacağı bilmelisiniz. Her soru Matematik Geometri soru için kitapçığından cevap kâğıdına, cevap kâğıdından soru kitapçığına gidip gelmek hem ciddi bir zaman kaybına hem de dikkat yoğunlaşmasını engelleyen bir durumdur.

5.Matematik için Turlama Tekniği uygulamak önemlidir

Matematik-Geometri sınavında zamanı iyi kullanabilmek ve yüksek puan elde edebilmek için “Turlama Tekniği” ni kullanmak akıllıca bir olacağını düşünüyorum. Turlama tekniği ise, sınavda cevaplanacak tüm testlerde, birinci turda cevaba kolayca ulaşılabilecek soruların öncelikle çözmelisiniz.

Haziran 2019’da gireceğiniz sınavda tüm öğrencilere Bakırköy Özel Matematik Dersi öğretmeni başarılar diler. Bu önemli yazıyı okuyup önemli noktaları göz önüne almanızı umuyor.

Cevat Karakayalı

22.07.2018

Leave a comment