Skip links

Başakşehir Matematik Ders Verenler

BAŞAKŞEHİR MATEMATİK DERS VERENLER

YKS MATEMATİK GEOMETRİ İÇİN BAŞARI İNANÇ İŞİDİR

Başakşehir Matematik Ders Verenler
Başakşehir Matematik Ders Verenler

Başakşehir Matematik Ders Verenler öğretmeni der ki: YKS Matematik Geometri konularını derste öğrenmeliyiz. AYT Matematik Geometri ile ilgili bilginin yarıdan fazlası derste öğrenilir, anlamadığınız yerlerde Matematik öğretmeninize sormaktan çekinmeyiniz. Eksik öğrenme öğrenmenin bütünlüğünü bozar.

Başakşehir Matematik Ders Verenler öğretmeniniz size şunları öğretmek istiyor: Matematik Geometri dersleri için beyninizi yönetme ve tam başarı ile kullanma. Matematik Geometri problemlerini çözme, başaracağınıza inanma, kendinize güvenme ve donanımınızı geliştirme. YKS Matematik Geometri için yeteneklerinizi iyi kullanma becerisi elde etme. Hayat boyu öğrenme, zira hayat bir okuldur ve hayat boyu öğrenmek gerekir. YKS Matematik Geometri derslerinden başarılı öğrencileri örnek alma, onların başarılarını tekrarlama ve onları geçme taktikleri. Verimli, etkin ve disiplinli çalışma yöntemleri. Zaman geri getirilemeyen tek büyüklüktür, bu bakımdan zamanı verimli kullanma yolları. Başarılı ve uygulanabilir bir plan yapma ve onu başarılı bir biçimde uygulamaya inandırma metotları. Matematik Geometri dersleri için verimli ders çalışma ve ders çalışmaya özendirme yöntemleri. Kendinizi ve rakiplerinizi üzmeden geçme metotları ve yarışma azmi kazandırma.

Başakşehir Matematik Ders Verenler öğretmenine göre, Planlama Günü Verimli Kılar. Eğer bir güne bir gün önceden yapılmış bir programla başlarsanız ve bu programın içine Matematik Geometri ders çalışma zamanlarını da yerleştirirseniz, bu programa uymak için kendi iç disiplininizi de için işine katarsanız ilk adımı atmış sayılırsınız. Böylece kendi kendinizle yazılı bir anlaşma yapmış olursunuz. Çok önemli tavsiyem; kendi kendinize şöyle söz verin: “Önce yaptığım programa uyacağım sonra yapmak istediklerimi yapacağım.” Zaman akıp gidiyor, yakalayamıyorum diye yakınıp yorulmaktan sa zamanınızı değerlendirmeniz daha kolay olmaz mı? Her şeye vakit var. “Ben neyi ne zaman yapacağım” diye karar vermeniz yeterli olacaktır.

Zamanı planlamakla elde edeceğiniz kazanımlar

-Zamanı verimli kullanmak az zamanda çok iş yapmanızı sağlar.

-Önemli şeyleri ilk sıraya koymanıza yardımcı olur.

-Zaman tuzağı olan gün içerisinde planlanmamış olayların önüne geçersiniz.

-Önemli işlere öncelik tanıdığınız için daha sonra özgür olacağınız vakti bulabilirsiniz.

-Suçluluk ve mutsuzluk hissetmezsiniz.

-İleriye dönük projeler üretmeniz mümkün olur.

-Daha az ama planlı ve daha verimli çalışmanıza yardımcı olur.

-Daha çok öğrenip daha az unutmanız sağlar.

-Hafızanı gereksiz bilgilerle doldurmayı engeller.

-Çalıştıkça öğrenmeyi, öğrendikçe çalışmayı öğrenirsiniz.

-Sizi başkaları yönlendirmez, siz kendinizi yönlendirirsiniz.

Siz, kendinizi motive etmeyi ve verimli çalışmayı öğrenir ve öğrendiklerinizi uygularsanız sizi sizden başka kimse durduramayacağını bilmelisiniz.

Başakşehir Matematik Ders Verenler öğretmeni sizlere, isteklerini tatmin etmeye yetecek denli netler diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

  1. 12. 2018

 

Leave a comment