Skip links

Beylikdüzü Çok İyi AYT Matematik Özel Ders

Beylikdüzü Çok İyi AYT Matematik Özel Ders

Geometri Çalışmak İçin Erteleme, Üşenme, Vazgeçme!

Beylikdüzü Çok İyi AYT Matematik Özel Ders hocası diyor ki:YKS = TYT + AYT Matematik/Geometri  Sınavları İçin: “ Matematik çalışmak için, önemli olan nadiren acildir, acil olansa nadiren önemli” Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası soruyor?  Analitik düşünme tekniği hakkında ne düşünüyorsunuz? Analitik düşünme, bir Matematik veya Geometri problemini bir bütün halinde değerlendirmeyip, onu anlamlı parçalara ayırarak ve her bir parçayı kendi halinde değerlendirip genel probleme neden olan parçayı bularak onu çözmeye çalışma düşünce tekniğidir. Bu düşünce tekniği ile çözülmesi imkansız gibi görünen en karmaşık Matematik// Geometri problemleri bile rahatlıkla çözülebilir.

Beylikdüzü Çok İyi AYT Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocasının görüşüne göre, YKS Matematik/Geometri sınavlarına hazırlanırken ‘zamanı’ ı iyi yönetemiyorsan, “POMODORO TEKNİĞİ” kullanmalısın. AYT Matematik /Geometri Sınavlarına hazırlanırken zaman en değerli hazinemizdir. Ama en değerli hazinemiz maalesef çoğu zaman heba ederek, döke saça kullanılmaktadır. Bunun sonucunda çalışılmamış Matematik konuları ve çözülmemiş AYT Matematik soruları başarısızlık meydana getirir. POMODORO TEKNİĞİNİ açıklayınız? POMODORO TEKNİĞİNİN çok basit bir işleyişi vardır. Kısa süren çalışma seansları ve arkasından gelen minik bir mola vermenizdir.  İlk adım 25 dakika Matematik dersini çalışıp, 5 dakika dinlenme üzerine kurulu bir sistemdir. Her 25 dakika çalışma 5 dakika dinlenme 1-Pomodorodur.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası 5- POMODORO Matematik veya Geometri çalıştığınızda 30 dakika dinlenme tavsiye ediyor. Genelde bir günde 6-15 POMODORO uygulamak ideal sayılıyor. Bu da günlük 4-8 saat arası çalışmaya denk geliyor. AYT Matematik/Geometri sınav sorularını çözmeye göre, kendiniz POMODORO sayısını belirleyebilirsiniz. POMODORO İtalyanca domates demektir. Bu zamanı çok kullanma iyi sistemi Francesco Cirillo tarafından yemek sayaçlarından ilhamla bulunmuştur.

Beylikdüzü Çok İyi AYT Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, POMODORO Tekniğinin işe yarayabilmesi için 25 dk’ lık çalışma seanslarında sadece uğraştığınız AYT/TYT Matematik//Geometri  Soruları çözümü ile ilgilenmeniz gerekir. Dikkatinizi dağıtacak her türlü şeyden uzaklaşmak en iyi verimi almanızı sağlar. Ayrıca 5 dk’lık molalarda aklınızda yarım kalacak işlerle (bir diziyi izlemeyi ya da heyecanlı bir romanı okumayı veya cep telefonu uğraşmanızı Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası önermiyor. Minik molaları, müzik dinlemek, kısa süreli egzersizler yapmak ya da çay-kahve içmekle değerlendirmelisiniz.

Beylikdüzü Çok İyi AYT Matematik Ders Bahçeşehir Hocasına göre, POMODORO Tekniğini kullanırken bilinmesi gereken çok iyi detaylar vardır. 24-25 dakikalık çalışma süresi boyunca, çalışılan TYT Matematik veya Geometri konusu haricinde hiçbir şey düşünmeyesiniz. Benzer biçimde de 5’şer dakikalık molalarda da çalıştığınız konularda düşünmemeniz gerekir. Toplamda 4-Pomodoro tamamladığınızda, yani 120 dakika sonunda 26-31 dakikalık uzun bir mola vermeniz gerekir.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, plan oluşturulurken dikkat etmeniz gerekenler vardır: Haftalık ya da günlük bir AYT Matematik/Geometri sınavı için bir plan oluşturarak, kaç POMODORO TEKNİĞİ yapacağınızı, hangi –POMODORO-lar konuları üzerinde çalışacağınızı  planda göstermelisiniz. Elinizde olmayan sebeplerden dolayı planınız bozulduğunda; dış etkenler sizi engellediğinde, telefon çalması, kapının açılması gibi, plan kağıdınızı alıp bir işaret koyun. İç etkenler yani sizden kaynaklanan bir şey sizi engellediğinde o seansın yanına farklı bir işaret koyun. Kaç seansı başarı ile tamamladığınızı, kaç seansınız iç veya dış nedenlerle bölündüğünü detaylı bir biçimde inceleyin.

Beylikdüzü Çok İyi AYT Matematik Özel Ders Bahçeşehir hocasına göre, en dolu planı değil, en ideal planı hazırlayın. Hafta bitiminde planınızı incelediğinizde fazla olduğunu düşünüyorsanız, set sayısını bir tık azaltmayı düşünün. Benze biçimde eğer daha fazla başarabileceğiniz düşünüyorsanız da set sayısını artırabilirsiniz.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni size YKS Matematik & Geometri sınavlarına hazırlanırken, yaptığınız POMODORO planlarının faydalı olmasını diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

23.04.2021

 

 

 

 

Leave a comment