Skip links

Beylikdüzü En Güvenilir Matematik Özel Ders

Beylikdüzü En Güvenilir Matematik Özel Ders

Beylikdüzü En Güvenilir Matematik Özel Ders
Beylikdüzü En Güvenilir Matematik Özel Ders

Beylikdüzü En Güvenilir Matematik Özel Ders Hocası der ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanmak istediği halde öğrenemeyen, ataletin paslı dünyasında bir öğrencinin öğrencilik hayatında eksik olan dört şey vardır: Hareket, Heyecan, Hız ve Hırs. Beylikdüzü En Güvenilir Matematik Özel Ders hocasına göre, YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken ataleti yenmenin birinci panzehri harekettir. Hareket etmek ataleti dağıtır. Atalet beynin buzlanması, bedenin paslanması halidir. TYT Matematik çalışmaya başlamadan birazcık hareket bu donukluğu dağıtmaya yeter. Dikkat dağınıklığını önler ve dikkat konsantrasyonunu süresini artırır. Nasıl harekete geçirebileceğinizi, ataletten nasıl kurtulacağınızı düşünürken oturduğunuz yerde düşünmeyin. Kalkın ve yürüyerek düşünün. Öğrendiğiniz Matematik teoremlerini üzerine parkta koşarken düşünün.

Beylikdüzü En Güvenilir Matematik Özel Ders Hocası için, hareketli yaşamak sadece ataleti engellemez, öğrencinin talihini de açar. Hepimiz biliriz bir atasözümüz vardır: “Nerede hareket, orada bereket” der. Atatürk de, “Tarih her zaman hareket edenden yanadır,” diyerek hareketin ne kadar önemli olduğunu belirtmiştir.

Matematik Özel Ders beylikdüzü dersinden sonra, TYT Matematik dersini çalışırken, ataletten kurtulmanın ikinci yolu heyecandır. Emerson’a göre: “Heyecan duyulmadan Matematik problemleri çözülemez.”  Heyecan bedenimizin pozitif enerji ile dolu olmasıdır. Bu pozitif canlılık hali atalete düşmeyi engelleyen, öğrenciyi TYT/AYT Matematik öğrenmesi için diri tutan “pozitif” bir atmosferdir.

Bahçeşehi Matematik Özel Ders öğretmenine göre, YKS Matematik çalışma isteğinizi engelleyen ataletin üçüncü panzehri, hızdır. O kadar hızlı yaşayın ki, hantal bir yaratık olan atalet, sizi hiçbir zaman yakalayamasın! Hep ileriye doğru akın. Akış hızınız YKS Matematik problemlerini çözme ortalama hızınızın ötesine geçtikçe, atalet hep arkanızda kalacaktır. Hızlı yaşarken bir noktaya dikkat edin, aklınız fazla geride kalmasın. Bazı öğrenciler zamanını enerjini ve kaynaklarını gereksiz amaçlara harcamaktan dolayı asıl amacını gerçekleştirmeye zaman, enerji ve kaynak bulamaz.

Ataleti yenmenin dördüncü panzehri hırstır. Matematik çalışma ve öğrenme hırsının ateşi yeterince güçlü ise ataletin buzlanmalarını hızla eritir. Hırslı, hareketli ve heyecanlı bir öğrencilik yaşantısını yaşama hırsının olduğu yerde ataletle mücadele kolaylaşır. Voltaire hırsın kendisinin değil, dozunun önemli olduğunu rüzgâr benzetmesi ile anlatır:

TYT/AYT Matematik çalışma hırsı, bir geminin yelkenini şişiren rüzgâra benzer, fazlası gemiyi batırır, azı da olduğu yerde bırakır.” Bu dört iksirin kullanımındaki kritik nokta nedir? Önce ataletimi yeneyim, sonra hızlı, heyecanlı, hareketli ve hırslı bir öğrencilik hayatım olacak diye düşünmeyin. Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeniniz YKS Matematik öğrenmeniz için, sizin ataleti yenmeye ve harekete geçmeye hazırladı, ama harekete geçecek olan sizsiniz. Ataletten kurtulmak için kendinizi hala hazır hissetmiyorsanız, hazır olma hislerinizi beklemeyin, YKS Matematik sınavlarına çalışmak için harekete geçin.

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası, Matematik  için başarınızın en büyük düşmanınız olan olumsuz düşüncelerden uzak durmanızı diler.

Cevat Karakayalı

04.09.2022

Math Cevat Tutor

 

 

Leave a comment