Skip links

Beylikdüzü Geometri Birebir Matematik Özel Ders

Beylikdüzü Geometri Birebir Matematik Özel Ders

BÜTÜN HAYALLERİNİZ İÇİN: ÜŞENME, ERTELEME , VAZGEÇME

GÜNEŞİ İSTİYORSAN GÖLGEDEN ÇIK!

Beylikdüzü Geometri Birebir Matematik Özel Ders
Beylikdüzü Geometri Birebir Matematik Özel Ders

Beylikdüzü Geometri Birebir Matematik Özel Ders öğretmeni diyor ki: Hayallerinin hayal olarak kalmasına asla izin vermemelisin. Zor sınavlar güçlü öğrenciler yetiştirir. YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanırken, “ Ne istediğime karar verdim ve başarana kadar asla pes etmeyeceğim” diye kararlı olan öğrenciler hedeflerine ulaşacağını biliyor musunuz? Beş yıl sonra olacağın öğrenci tamamen bugün çözdüğün Geometri ve Matematik problemlerine bağlı olacağına bağlı olacağını sakın unutma! Ayrıca zaman harcadığın şeylere, tükettiğin gıdalara ve alışkanlıklarla yakından ilgilidir.

Beylikdüzü Geometri Birebir Matematik Özel Ders öğretmenine göre, “anlamamak” Matematik Geometri için başarısızlığının ve korkusunun en önemli nedenlerindendir. Matematik öğrenmek için içte başaramazsanız dışta zor başarırsınız. Matematik Geometri derslerini anlayamayan öğrenci önce dersten kopar. Daha sonra dersten soğuyarak dersi bırakır. Daha da ötesi, kapasitesinden ve zekâsından şüphelenmeye başlar. Bunun sonucunda dersi başarmayacağına inanır ve umudunu kaybeder. Ezberlersen bir gün anlarsan her gün çözersin. Ezber kısa süreli başarılar getirirken anlama daha uzun süreli başarılar elde etmeni sağlar. Ezberde bir sınavda geçer not aldığın zaman sınav sonrası her şey unutulur. Anladığında ise, kısa bir tekrarla her zaman sınava hazır olursun. Size tavsiyem, Matematik & Geometri derslerinden zevk almak istiyorsanız onu anlamaya çalışın. Anladıkça AYT Matematik deneme sınavlarında başarın artacaktır. Ezberleme öğrenmenin en zor yöntemidir. Daha fazla beyin gücü, zaman kaybıdır ve sıkıcı bir yöntemdir. TYT& AYT Geometri &  Matematik & Geometri sınavlarında başarıyı yakalamak istiyorsan ezberi bırakıp, anlamaya bakmalısın.

Beylikdüzü Geometri Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, TYT/AYT Matematik Geometri sınavlarında başarısız öğrencilerin büyük çoğunluğu üzerinde bir anket yapılsa çoğunun vereceği cevap “Matematik” dersine kafam basmıyor olacaktır. Bu cümle ile öğrencilerin asıl anlatmak istediği “benim potansiyelim bu kadar, ne yaparsam yapayım daha iyi olmuyor ”dur. Ancak, aynı öğrenci üç top bilardoda üç topa birden vurabilmek için kağıt ve kalem kullanmadan yaptığı açı hesapları, oluşturduğu geometrik hesapların ne kadar karışık olduğunu bilmiyordur. Bilseydi, Matematik & Geometri için potansiyelini zorlamadığını fark edecekti. Derste zorlamadığı potansiyelini bilardo masasında sonuna kadar zorladığı için o toplara vurabildiğini bilecekti. Soruyorum, kafası basmayan öğrenci babasının verdiği harçlıklarla ile okul hayatında geçinebilir miydi?

Beylikdüzü Geometri Birebir Matematik Özel Ders hocası için, burada asıl sorun kafanın Matematik dersine basmaması değil, öğrencinin gereğini yani limitlerini zorlamamasıdır. Bir öğrenci nasıl olur da bu kadar çabuk pe edebilir. Bu olsa olsa onun zihninde oluşturduğu bir seraptır. Çölde susuz kalan bir öğrenci o sıcağın altında hayali dereleri, muslukları görmeye başlar. Gördüğü o gölün üstüne zıplayıp atladığında ise onun aslında bir kum birikintisi olduğunu acı da olsa öğrenir. Matematik & Geometri dersine kafam basmıyor diyen öğrenci, sürekli bilgisayar oyunu oynamak ister. Beyni de ona serap gördürür. “Boş ver Matematik & Geometri dersine kafan zaten basmıyor, hem öyle bir şey de yok ki zaten.” Seraptan uyanabilsen Matematik & Geometri derslerini öğrenebildiğini zannettiğin kadar zor bir olmadığı göreceksin.

Beylikdüzü Geometri Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni sizlere, isteklerini tatmin etmeye yetecek denli TYT&AYT Geometri- Matematik deneme sınavlarında netler diler.

Karakayalı, Cevat

Maths Cevat Tutor

01.08.2020

Leave a comment