Skip links

Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni

Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni

Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni
Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni

Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni diyor ki: YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanırken, kendine güvenmek ve sıkı çalışmak çok önemidir. AYT Matematik sınavını kazanmak için kendine güven kazanmanın en mükemmel yolu, başarısızlığa imkan vermeyecek kadar çok iyi hazırlanmaktan geçer. Öğrencinin sahip olduğu öz-güvenin yarısı karakterine bağlı, diğer yarısı da önceden elde ettiği başarılarına bağlıdır. kendine güvenen öğrenci, bu güvenini daha önceden elde ettiği başarılı TYT Matematik sınav sonuçlarından alır. Bu gibi öğrencilerin başarıları daha kalıcıdır. AYT Matematik sınavını kazanacağına inanıp hiç ders çalışmayan öğrencinin sonu, sınavı kazanamayacağına inanıp yine de sıkı bir çalışan öğrenin durumundan daha kötüdür. Çalışama özgüven boşluğunu kapatabilir. YKS Matematik sınavları için istatistikler ne derse desin, her durumda AYT Matematik sınavlarında netleri artırmak için bir yol vardır.

Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni için, dikkat sorunu olan öğrenciler çok dikkat etmelidirler. Amacı olmadan Matematik Geometri derslerine çalışma olmaz. Amaç yapılan işin neden yapıldığını belirler. Yaptığı işin amacını bilmek, öğrencinin bu işi benimseyip ona sahip çıkmasına ve işin kendisini motivasyonu yüksek tutmasına sebep olur. YKS Matematik sınavlarına hazırlanmak için karar vermesi, konu üzerinde dikkatin toplanabilmesi için çok önemlidir. Hangi derse daha öncelik verilecek, çalışılacak ders için hangi yöntemler kullanılacak? Kullanılacak araç ve gereçler nelerdir? Gibi soruların cevaplarını bulmadan çalışmaya başlamamak gerekir. Bu gibi soruların cevapları çalışma sırasında aranmaya başlanırsa bu da kararsızlığa ve dikkatin dağılmasına neden olur. Çalışacağınız YKS Matematik sınavları konusuna merak duymalısınız. Bir şey ancak merak edildiği zaman öğrenilir. Merak konuya karşı ilgi uyandırır. Yapılan Matematik Geometri konuları sevilmeli, hiç değilse sevilecek yönleri aranıp bulunmalıdır.

Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni göre, fiziksel çevrenin düzeltilmesi çok önemlidir. Matematik Geometri derslerini öğrenme için en uygun fiziksel koşulların yaratılması dikkatin toplanabilmesi için bir gerekliliktir.  Matematik Geometri derslerinin çalışılması için uygun masa, sandalye, oda ısısı, ışık durumu, sessizlik gibi etkenler sağlanmalı divan koltuk, yatak, yumuşak sandalye gibi araçların bulunduğu çalışma ortamlarından uzak durulmalıdır.

YKS Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni sizlere,  ruhunu canlı tutmaya yetecek kadar denemelerde netler diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

11.01.2020

Leave a comment