Skip links

Beylikdüzü Matematik Öğretmeni

Beylikdüzü Matematik Öğretmeni

Beylikdüzü Matematik Öğretmeni
Beylikdüzü Matematik Öğretmeni

Beylikdüzü Matematik Öğretmeni diyor ki: YKS Matematik sınavlarında başarılı olmanın sırrı, bir atlet gibi davranmaktır. Beylikdüzü Matematik Öğretmeni size, YKS Matematik görkemli sonuçlar alabilmeniz ve başarılı olabilmeniz için günlük çalışmanızın gerektiğine size inandırır. Çünkü büyük atletler egzersiz yaparak mükemmelliğe ulaşılabileceğini çok iyi bilirler. AYT Matematik sınavına hazırlık döneminde soru çözme egzersizi disiplin gerektirir. Beylikdüzü Matematik Öğretmeni sizin için söyleyeceği son söz: “ Disiplinin bedeli, pişmanlığın acısından daima daha azdır.” Biçiminde olacaktır. Siz de Matematik Geometri dersini planlı ve etkin verimli bir biçimde çalışmalısınız…

Beylikdüzü Matematik Öğretmeni için, hedef sahibi olmak kişide gücünün gelişimini sağlar. TYT Matematik soru sayını hedef koymak, neyi ne zaman, kaç soru çözebileceğinizi belirleyen en büyük güçtür. Hedefler size, en sevdiğiniz televizyon dizisi olduğu saatte ders çalıştıran çok önemli bir güçtür. Hedef belirlemek başarı yolunda atılacak ilk adımdır. Bunun önemini Platon, “Her şeyin en önemli noktası başlangıçtır.” cümlesi anlatmaktadır. Haydi, siz de ilk adımı atın. Okulda Matematik konularında başarılı olmayı hedefleyiniz. En İyi Beylikdüzü Matematik Öğretmeni size şu başarı tüyosunu veriyor: “Çok İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.” “Hedef” öğrenciyi motive eden ve davranışları istenen yönde hedefe ulaşma yönünde harekete geçiren güce sahiptir. Hedef sahibi öğrenciler kendilerinde okul başarısı yönünde motivasyon bulacaklardır. Hedefi olmayanlar ise niçin ders çalışacağını bilmedikleri için tembellik yönünde motive olacaklardır. Hedefe odaklanan bir öğrenci, o hedefe kilitleneceği için önüne çıkan engelleri daha kolay aşma gücünü ve esnek davranma yeteneğini kazanması çok kolay alacaktır.

Beylikdüzü Matematik Öğretmeni için, yapması gerekenleri yerinde ve zamanında yapan öğrencilerdir. Bunu da ancak hedefi olanlar yaparlar. Başarıyı yakalayan öğrenciler hedefi olanlar arasından çıkar. Hedefi olmayan öğrencilerde aynı durum gözlenmemektedir. YKS Matematik sınav sonuçlarına baktığınızda her iki grubu çok iyi ayırt edebilirsiniz. Tabi ki, hedefi olan öğrenciler ön sıralarda yerlerini alırlar. Hedefi olan öğrenci nereye nokta atışı yapacağını çok iyi bilir. Bu nedenle şans gibi soyut bir kavrama bağlı değildir. Hedefi olanlar işi şansa bırakamayacak kadar hayatını kontrol altına alabilmiştir. Şans başarısız öğrencinin bir güçlü savunma aracıdır. Şans sınavı iyi geçmeyen öğrencinin derdini anlatma aracıdır. Şans, hangi biçimde başarılı olunamayacağını bilmeyenlerin kaçış açıklamasıdır. Şans başarılı olmada önemli bir faktör olsaydı, bütün öğrenciler başarılı olurdu. Fakat bilinen bir gerçek vardır ki, şans daima çalışan ve hedefi olanların tarafındadır. Beylikdüzü Matematik Öğretmeni, öğrencilere önemli bir tavsiyesi vardır: “ İşi şansa bırakma, hedefine uygun etkin ve programlı çalışmaya bak.”

Beylikdüzü Matematik Öğretmeni sizlere gireceğiniz YKS Matematik sınavlarında başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

17.10. 2019

 

 

 

 

 

 

Leave a comment