Skip links

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler

Matematik Özel Ders Verenler
Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler öğretmeni diyor ki: YKS = TYT+AYT Matematik Geometri sınavlarına hazırlanmak için şans geldiğinde hazır ol! YKS Matematik deneme sınavlarında başarısızlık ecel değil, öğretmendir. Matematik problemlerini çözememek yenilgi değil, gecikmedir. Çıkmaz sokak değil, dönemeç olduğunu bilirseniz onu çözme yolunda ikinci önemli hamleyi yapabilirsiniz. Başarısızlığı öğrenme fırsatı olarak bakabilmelisiniz. Unutmamak gerkir ki “Matematik Geometri dersinde her başarı ter kokar ve hiçbir başarı tesadüf değildir.”

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler öğretmenine göre, Matematik Geometri öğrenmek için elinize öğrencilik hayatınızın fırsatının ne zaman geçeğini bilemezsiniz. YKS Matematik Geometri derslerinde başarılı pek çok öğrencinin hayat hikâyesine baktığımızda şans faktörünün hayatlarında çok önemli bir rol oynadığını görürsünüz. Olayların gidişatını bir an değiştiren şanslı tesadüfler vardır. Dolayısı ile şansın öğrencinin hayatında önemli olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler öğretmenine göre dayanaklı bilgi çok önemlidir. Sürekli olarak eskileri geçersiz kılan yeni bilgiler ortaya çıksa her zaman için geçerli ve yararlı olan bilgiler de vardır. Öğrenci kendisine sahip olduğu bilgilerin ne kadarının gelip geçer olduğunu, ne kadarının da her zaman geçerliliğini koruduğunu sormalıdır. “Balık yemeği değil, balık tutmayı öğretmek gerekir.” Atasözü ne kadar da anlamlıdır. Sürekliliği olan bilgi, balık tutmasını bilmektir. Öğrenen birey de bilgilenirken kazandıklarının her zaman işe yarayıp yarayamayacağını göz önünde bulundurmalıdır. Kazanacağı bilgilerin en az bir kısmı sürekli kullanabileceği şekilde dayanıklı olmalıdır.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü öğretmenine göre Matematik Geometri öğrenirken aktif olmak gerekir. Öğrenen kişi söylenenleri veya anlatılanların pasif bir alıcısı olmamalı, onları özümsemeli, kendi davranışlarını buna göre oluşturmalıdır. Başka bir deyişle,

Ben anlatırsam unutursun,

Gösterirsem hatırlarsın,

Seni dâhil edersem anlarsın”

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni bu mantıkla düşünmelidir. Öğrenciye Matematik Geometri konularını öğretirken olaya dâhil etmeliyiz. Öğrenciler Matematik Geometri derslerinde kazandığı bilgileri soru çözerek kullanmalıdır.. Öğrenmede, öğretenin yaptıklarından çok kendi yaptıkları önemlidir. Bu nedenle öğrenci etkili ve kalıcı bir öğrenmenin sağlanabilmesi için kendi kendine öğrenmelidir. Bal yemeyen öğrenciye balın tadını ne kadar anlatırsanız da anlam olmaz. Balın tadını öğrenmenin ve hissetmenin en iyi yolu balı tatmaktır.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler öğretmeni size, “İlkokuldan Üniversiteye” giden bu zorlu yolda sizlere başarılar dilerken “ Matematik Geometri Çözen kaleminiz güçlü ve zihninizin açık olmasını diliyorum.”

Karakayalı Cevat

Math Cevat Tutor

05.10.2018

Leave a comment