Skip links

Beylikdüzü Özel Matematik Ders

BEYLİKDÜZÜ ÖZEL MATEMATİK DERS

Beylikdüzü Özel Matematik Ders öğretmenine göre, YKS Matematik çalışmak için disiplin, bir hareketi farkında olamadan yapacak aşamaya gelene kadar devam ettirme alışkanlığıdır. Disiplin kilolarca baskı uygularken, pişmanlık tonlarca baskı uygular.

Beylikdüzü Özel Matematik Ders öğretmeni der ki: YKS Matematik Geometri sorularını çözmenin başarını zamana bırakmamalısın. Zaman hırsızlarına zamanını asla çaldırmamalısın. Zamanını mutlaka iyi planlamalısın. Uyabileceğin bir etkin ders çalışma programı yapmalısın. Yaptığın programa mutlaka uymalısın ve düzenli tekrarı eklemelisin. On dakika Ara vererek çalışmalısın. Hedeflerine bağlı kalmayı asla unutmamalısın. Aynı türden dersleri arka arkaya çalışmamalısın. Hedeflerine yaklaştıkça panik yapmamalısın, TYT Matematik sorularını çözmek için konu eksiklerini tamamlamalısın. Kendine güvenmeyi asla unutmamalısın. Anlamadığın ve çözemediğin YKS Geometri sorularını mutlaka Beylikdüzü Özel Matematik Ders öğretmenine sormalısın. Size sizden başkası yardım edemez. Kendinize olan güveniniz asla ders çalışmanıza engel teşkil etmesin.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders
Beylikdüzü Matematik Özel Ders

Beylikdüzü Özel Matematik Ders öğretmenine göre, duygu ile öğrenme nasıl ki bir su damlası sürekli damladığında mermeri oyabiliyorsa, öğrenci de sürekli aynı şeyleri düşündüğünde zihinsel yapısında bir zayıflama meydana gelir. Beyinde ağsal yapıda bozulmalar ortaya çıkar. Mevlana’nın böylesi tekrarlayan düşüncelerden de uzaklaştırıcı etkisi vardır. Çünkü Mevlana hikâyelerde öğrenmede sağ beyni öne çıkarıyor. Sağ beynin öğrenmesinde müzik, resim gibi sanat alanları, sezgisel öğrenme gibi olgular devreye girer. Yani duygu ile öğrenme gerçekleşir. Bir şeyi sadece sol beyin ile öğrenmeye çalışırsanız, sadece ezber yapmış olursunuz. Ama hem sağ hem de sol beyin bir arada işletilirse eğlenceli ve disiplinli öğrenme gerçekleşmiş olur. Mevlana’nın hikâyeler aracılığıyla öğrenmede sağ beyni aktif hale getirmesi öğrenmeyi kalıcılaştırıyor.

Beylikdüzü Özel Matematik Ders öğrtemenine göre, YKS  Matematik Dersinde Başarılı öğrenciler,

-Başarılı olanlara övgüde bulunurlar

-Her gün okurlar.

-Fikirleri hakkında konuşurlar.

-YKS Matematik sorularını paylaşırlar.

-Eğlencilidirler.

-Değişime ayak uydururlar.

-Başarısızlıkları için sorumluluk alırlar.

-Olmak istediklerinin listesini tutarlar.

-Amaçları ve bir hayat gayeleri vardır

-Sürekli YKS Matematik sorularını çözmeye açıktırlar.

-YKS Matematik soruları için  değişim odakalı bir bakış acıları vardır.

Beylikdüzü Özel Matematik Ders öğretmenine göre, YKS Matematik Dersinde Başarısız öğrenciler:

-Daima kusur ararlar.

-Her şeyi bir görev olarak görürler

-Başarıları için övgü beklerler,

-Her gün telvizyon izleler,

-Değişime karşı dirençlidirler.

-Tecrübe ile değil, içgüdüleriyle harekete ederler.

-Bilgi ve veri depolarlar.

-Başarısızlıkları için başakasını suçlarlar.

-Günlük tuttukları söylerler ama tutmazlar.

-Her şeyi bildiklerini düşünürler.

Geometri Özel Ders Bahçeşehir öğretmenin der ki, bir öğrencinin zekâsı bilgisine göre değil, bilgi edinme yeteneğine göre ölçülür.

Başarı dileklerimle…

Cevat Karakayalı

28.12.2017

Leave a comment