Skip links

Beylikdüzü Özel Matematik Dersi

BEYLİKDÜZÜ ÖZEL MATEMATİK DERSİ İLE ÖĞRENCİLİK YILLARINDA MATEMATİK ÖĞRENİRKEN TAKDİR VE KABULÜN ÖNEMİ

Beylikdüzü Özel Matematik Dersi
Beylikdüzü Özel Matematik Dersi

Beylikdüzü Özel Matematik Dersi öğretmeni der ki: YKS Matematik problemini çözemediğinizdeki başarısızlık yeniden ve daha zekice teşebbüs etmekten başka bir şey değildir. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken konu çalışmaları ardından sorular çözerek konuları pekiştirmeniz gerektiğini ve çıkmış soruları da uygulama düzeyinde analiz edip inceleyerek sınav konusunda bakış açısı kazanmanız gerektiğini unutmayınız. Matematik sınavında başarı demek tecrübe demektir. Tecrübe ise yapamadığınız soruların bileşkesidir. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken kabul gören öğrenciler, enerjisini ve zamanını üretici ve yaratıcı olmaya harcarlar.

Beylikdüzü Özel Matematik Dersi öğretmeninden kabul gören öğrenci, okulu özler, Matematik Geometri derslerini severek isteyerek çalışır, ödevlerini yapar ve sürekli yeni bilgiler edinmek ister. Morali yerindedir, ataleti negatiftedir. Matematik çalışmaktan kendini alamaz. YKS Matematik için, kabul görmeyen, yani yargılanan öğrenci, zamanını ve enerjisini, kendisini sosyal yüzler, maskeler arkasına saklamaya harcar. Enerjisini kabul gördüğü bilgisayar oyunları oynayarak harcar. YKS Matematik dersini çalışmaya enerjisi kalmaz. Ana-babasından kabul gören çocuk coşkuludur ve mutludur. Sağlıklı olarak gelişir.

Beylikdüzü Özel Matematik Dersi öğretmeninden kabul görme ve takdir,  öğrencinin şevkini artırır. Eğer YKS Matematik sınavına hazırlanıyorsa arkadaşlarının çözemediği Matematik Geometri sorularını çözüyorsa, arkadaşlarının bunu takdir etmesini ve teşvik etmesini beklemek hakkıdır. Günlük hayatta, topluma hizmet etmeye çalışanları takdir etmeyen, teşvik etmeyen toplumlarda, hizmet etmeye çalışanlar zamanla ayır işlerinden kopar. Öğretmen öğrenci ilişkisinde de kabul ve takdir çok önemlidir. Bu konuyu bir örnek ile açıklık getirelim. Sınıfta bir öğrencinin hastalanıp okula gelmediğini düşünelim. Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni sınıfta bir çocuğun okula gelmediğini fark edip, ne olduğunu ailesinden öğrenirse, öğrenci sınıfa geldiğinde Beylikdüzü Matematik Özel Ders Öğretmeni onunla yakından ilgilendiğini hissedecek ve kendini değerli sayacaktır.

Beylikdüzü Özel Matematik Dersi öğretmeni, aynı durumdaki bir öğrencinin yokluğuna varmadığını düşünelim. Öğrenci iyileştikten sonra okula geri geldiğinde , “Nerden bileyim senin hasta olduğunu; doktordan rapor getir. Annen, baban da hasta olduğuna dair mektup yazsınlar,” diyebilir. Beylikdüzü Özel Matematik Dersi öğretmeni böyle bir tavır içinde olduğu zaman öğrenci kendisini değerli hissetmez. Aksine “Siz güvenilmezsin“ mesajını alır.

Beylikdüzü Özel Matematik Dersi Öğretmeni takdir ve teşekkür ederek eğitmelidir. Varsayalım öğrenci bir soru sordu ve yine varsayalım ki, sorduğu bu soru o sırada konuşulan konu ile pek ilgisi yoktu. Bilinci gelişmemiş sıradan bir öğretmen, “Şimdi bu sorunun sırası mı şimdi? Ne demek istiyorsun sen?” gibi bir tavır içinde olduğunda, öğrencinin özgüveni sarsılır. Öğrenci soru sormaya kaçınmaktan kaçınmaya başlar.

YKS Matematik sınavlarında tüm öğrencilere başarılar dilerim.

        Cevat Karakayalı

         11.08.2018

Leave a comment