Skip links

Beylikdüzü Üniversite Hazırlık Matematik Birebir Ders

Beylikdüzü Üniversite Hazırlık Matematik Birebir Ders

Beylikdüzü Üniversite Hazırlık Matematik Birebir Ders Hocası şöyle ifade ediyor:  YKS Matematik için kaderinize mahkûm değilsiniz? YKS Matematik problemlerini çözme gücünüzün kaynağı nedir? TYT Matematik sınavları için başarının yolu tutkudan geçer. YKS Matematik sınavlarında başarılı olmanın iki kuralı vardır. Birincisi, tam olarak ne istediğini anlamaktır. İkincisi, onu yapmaktır. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken hedefini belirle.  Bu yoldaki bütün zorluklar senin için eğlence olsun. Hiçbir zaman pes etme. YKS Matematik deneme sınav problemini çözememek ve düşmek sadece moladır.  Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası ile öğrenme güçlüklerini yok edebilirsiniz. Benden geçti demeyin. Öğrencileri zor YKS Matematik/Geometri problemlerini çözdüğü zaman, mutluluk getirir.

Beylikdüzü Üniversite Hazırlık Matematik Birebir Ders Hocasına göre, YKS Matematik sınav kaygısı, aslında öğrenciye rahatsızlık veren olayın kendisinden değildir. Olayın öğrenci için taşıdığı anlamdan kaynaklanmaktadır. Olaya karşı temel inançları değiştirmek asıl amaçtır. YKS Matematik sınavının kendi başına kaygılandırma gücü olsaydı bütün öğrenciler aynı kaygıyı duyardı. Bu durumda yapılacak şey olmazdı değil mi? Bazen gerçekler o kadar nettir. O kadar gözümüze girer ki, fakat biz daha ön yargımızı aşamamışızdır. Bunun sonucunda fırsat kaçmıştır. Önyargıları yok etmek, atomu parçalamaktan daha zordur. Şüphesiz ki hepiniz başarmak ve hayallerinize ulaşmak istiyorsunuz. Ama maalesef öğrencilerin birçoğu sadece başarıyı istemekle yetiniyor. Çok fazla istemenin devamı olan ikinci adım düzenli ve istikrarlı YKS Matematik/Geometri sınavına çalışma işini ya gerçekleştiremiyor ya da istediği düzeyde çalışmıyor.

Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü Hocası için, motivasyon çalışacak konuya ve yapılacak etkinliğe ilişkin ilgi, istek duymaktır.  Bu da çaba harcamaya hazır olmak demektir. Matematik güdüleme sorununun sebeplerinden bazıları şunlar olabilir:

YKS Matematik/Geometri sınavı için çalışmayı sevmemek,

Matematik dersi ya da Matematik konusunu sevmemek ya da ilgisiz kalmak,

Yapılması gereken TYT-AYT Matematik sınav sorularını çözmek yerine başka bir iş yapmak.

YKS Matematik/Geometri sınavından başarısız olmaktan korkmak.

YKS Matematik sınavı için hedefi tam olarak belirlememiş olmak.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni size, asla unutmamanız gereken,  “İyi çalışmaların çoğu sadece biraz daha fazla çalışamamak yüzünden kaybolur gider.”

Matematik özel Ders Beylikdüzü Hocası hepinize YKS Matematik Geometri sınavlarında başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

07.08.2022

Math Cevat Tutor

 

Leave a comment