Skip links

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders

MATEMATİK SINAVI İÇİN İKİ ACIDAN BİRİNİ SEÇ

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders Hocası diyor ki: YKS matematik sınavlarına hazırlanan öğrenciler iki acıdan birini seçmek zorundadır. Birinci açı, ikinci acı. Ayrıca iki zorluktan birini yaşamak zorundadır; birinci zorluk, ikinci zorluk. Matematik Özel Ders Atakent Hocası sizlere evrensel bir yasayı hatırlatmak istiyor. Önce açı ve zorluk öğrenciyi olgunlaştırır. Mesela, bir öğrenci ya YKS matematik sınav öncesinde ders çalışarak zorluluğa ve acıya katlanacak ya da bunu yapmadığı takdirde sınav sonrasındaki başarısızlık ve sınıfta kalma acısını, zorluğunu yaşamak zorunda kalacaktır. Atakent Matematik Özel Ders hocasına göre bir ince fark daha var. Önceki acı ve zorluk öğrenciyi olgunlaştırır. Dahası, öğrenciye değer katar ve öğrenciyi geliştirir.

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders Hocasına göre, sonraki acılar pişmanlıklar, depresyonlar ve bunalımlarla doludur. Pişmanlığın bedeli ömür boyu sürer ve tonlarca ağırlık yapar.

HEDEFLER MATEMATİK İÇİN ÖNCELİKLERİMİZİ KORUR

En İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, Matematik için hedef saptama, gün içerisinde önceliklerimize yardımcı olur. En önemli problemin ne olduğunu unutan öğrenci, mevcut durumun kölesi olur. Dahası, Matematik dersinde ön sıralarda olmak isteyen bir öğrenci neyi ihmal etmesi gerektiğini bilendir.

Hedefi olmayan öğrenciler, büyük güçleri ve potansiyel enerjileri bulunduğu halde, enerjilerini asıl kullanmalarının dışında tüketirler. Hedefler bize zamanımızı kullanma gücü verir.

Öğrenciler gelecek ile ilgili Matematik için hayaller kurar, geçmişte yaptıkları hatalara üzülürken aslında elinde bulunan zaman avuçlarından kum taneleri gibi kayıp gider. Geometri dersinde başarılı olan öğrenciler içinde bulundukları zamanı çok iyi kullanırlar. Her hedefe ulaşma, daha ufak hedefler veya basamakların geride bırakılması ile gerçekleşir.

Şöyle ki, YKS Matematik sınavına hazırlanmak göreve odaklaşır ve harcadığınız gücün görüşünüzü gerçekleştirecek hedeflere ulaştığınızı bilirseniz başarılı olabilirsiniz.

HEDEFLER ÖĞRENCİLERİ MATEMATİK İÇİN GELECEĞE YÖNELİK PLANLAR YAPMAYA ZORLAR

Gelecek için planlanmasını önceden yapmayan öğrenciler, hiç zaman öne geçemez. Başarılı öğrenciler tepkisel olmayanın tersine her zaman karşındakilerden önce hareket edenlerdir. Ayrıca, Matematik öğrenmek için planlarını her zaman önceden yaparlar. Başkalarının onlara neler yapacaklarını etmelerine izin vermezler. Planlamasını önceden yapmayan bir öğrencinin Matematik dersinde öne geçemez.

YKS Matematik dersinde başarının yolu tutkudan geçer. Matematik için hedefini belirle ve bu yoldaki bütün zorluklar senin için eğlence olsun. Pes etme, Matematik problemini çözememek ve düşmek sadece moladır. Matematik için tutku ve hırs sık sık başarı ile ilişkilendirilen iki güçlü duygu olarak karşımıza çıkar. Ancak öğrencilerde çoğu kez bir ikilem yaratılır. Öncelikle bazen çok hırslı kişilerden tedirgin olunur, ancak hiç hırsı olmayanlar da pek saygı uyandırmazlar. Matematik dersinde yetersiz hırs başarısızlığa yol açarken, fazla hırs da neredeyse ayıp sayılır.

Başarı öğrencinin egosunu şişirir. Başarılı öğrenciler çok kere yetenekli ve hayat enerjisi yüksek öğrencilerdir. Ancak aşarı şişmiş bir ego Geometri dersinden başarısızlığa zemin hazırlar ve hayalleri yıkılabilir.

Beylikdüzü Uzman Matematik Özel Ders Hocasına göre, çalışmadan Geometri dersini yapamazsınız. Başarılar dilerim..

 Cevat Karakayalı

07.05.2023

Leave a comment