Skip links

Birebir Matematik Dersi Beylikdüzü

         Birebir Matematik Dersi Beylikdüzü

MATEMATİK DERSİNİ ANLAMAK İÇİN DÜŞÜNCE TARZINI DEĞİŞTİRMEK

Birebir Matematik Dersi Beylikdüzü
Birebir Matematik Dersi Beylikdüzü

Birebir Matematik Dersi Beylikdüzü öğretmeni diyor ki:  Matematik sınavlarında; başarı sadece sözlükte  “çalışma” kelimesinden  önce gelir. YKS Matematik sınavları için bilgi ve yeteneğin refleks haline gelmesi, gereken yerde gerektiği biçimde kullanılması, sadece “çalışma” ile gerçekleşir. Kendi içinde bütünlük tanıyan, birbirini tamamlayan bir dizi program ve materyal, çalışmayı angarya olmaktan çıkarıp zevkli bir uğraşıya dönüştür. YKS Matematik sınavları için yöntemi, deneyimi en üst düzeyde olan, birikimi tavan yapmış ve sistemi çok iyi bilen Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni ile yoluna devam eden öğrencileri üniversitenin kapısını araladığında mutlu ve güneşli günler bekler. Bu durumdan hiçbir kimsenin endişesi olmasın. Unutmayınız ki: Matematik sınavlarına hazırlanırken, her başarı ter kokar ve hiçbir başarı tesadüf değildir.

Birebir Matematik Dersi Beylikdüzü öğretmenine göre, AYT Matematik sınavları için yücelttiğiniz hayal, yüreğinizde taçlandırdığınız ideal ne ise, hayatınızı bunlarla inşa edersiniz, bunlar olursunuz. TYT Matematik sınavı için başarıya giden yol ise düşünce gücüyle hayatına yön vermek isteyenlerin yoluna ışık tutar.  Tutum ve tepkilerdeki değişikliklerle huzur başarıyı nasıl yakalayacaklarına dair sırları açıklar.

Birebir Matematik Dersi Beylikdüzü öğretmeninin de ifade ettiği gibi, AYT Matematik problemlerini çözemediğiniz de düşünce tarzını değiştirmelisiniz. Düşünce tarzı derken her gün kullandığınız düşünce tarzının aksine hayalinizde geçmişte kendinizi Matematik sınavları çözdüğünüz anlarda mutlu, güçlü, coşkulu son derece becerikli ve güvende hissettiğiniz, dünyayı değiştirebilirim diye düşündüğünüz bir durumu düşünün. O an Matematik için neler görmüş, neler hissetmiş ve neler duymuştunuz? Durumunuzu bütün temsil sistemi ile yani: “Görsel, işitsel ve dokunsal” durumlarını yeniden yaşayın. Deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi yeniden yaşayın, hissedin ve davranın. Düşündüğünüz olaya kendinizi bırakın.

Birebir Matematik Dersi Beylikdüzü öğretmeni ile YKS Matematik Sınavları İçin Çapa Atmak

Bilinçli olarak, geçmişte herhangi bir yerde herhangi bir durumda kendinizi Matematik için güçlü, kısmetli, becerikli bir durumda hissettiğiniz bir anınızı hatırlayın. Bu durumu yeniden yaşayın. AYT Matematik problemlerine çözüm nasıl yaklaştığınızı, ne gördüğünüze, nasıl yürüdüğünüzde, konuştuğunuza, hissettiğinize yoğunlaşın. Aynı duyguları yeniden yaşayın. Şayet böyle bir durumunuz yoksa kafanızdaki ideal sizi, ya da model aldığınız Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeninizi örnek alın. Onun gibi davranmaya çalışın. Düşünün o insan siz olsaydınız nasıl şeyler ortaya çıkardı? Burada canlandırma yaparken iç temsil sistemlerinizin son derce canlı, net ve gerçekçi olmasına dikkat edin.

Birebir Matematik Dersi Beylikdüzü öğretmeni,  “İlkokuldan Üniversiteye” giden bu zorlu yolda sizlere başarılar dilerken “ Matematik problemi çözen kaleminizin güçlü ve zihninizin açık olmasını arzu ediyor.

Karakayalı, Cevat

15.05.2018

Math Cevat Tutor

 

 

 

 

Leave a comment