Skip links

Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü
Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü der ki: Hedef koymak ve başarılı olmak için kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz? Okul yaşantınızda başarılı olmak için “amaç belirlemek”, “kendini geliştirmek” ve “başarılı olmak”  arasında ilişkiyi çok iyi anlamak gerekir.  Kendine hedef koymak, o amaca ulaşmak için çok iyi Matematik dersini çalışmalısınız. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, amacınıza yaklaştıkça çalışma isteğiniz daha da artacaktır. Onun için ana ve ara amaçlar belirleyin. Bunlara ulaşmak için çaba göstermelisin. Çalıştığınız Matematik konularını hatırlama gücü ödüllendirme ile artar. Her başarı zaten bir ödül olmakla beraber, başarınızı artırmak için, kendi ödül sisteminizi geliştirin. Şayet bugün YKS Matematik sınavları için bir şey yapmadım demek istemiyorsan, yarın için bir plan yap ve uygulamalısın.

Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, Matematik Geometri öğrenme konusunda öğrenme sürecinin başında ve sonunda daha çok şey hatırlarız. Ancak öğrenme sürecinin ortasında hatırlama konusunda bir düşme her zaman vardır. Dinlenme molası verilmediğinde bu daha fazla olmaktadır. Anlamlı Matematik kavramları daha kolay hatırlanır. Bir öğrencinin zekası bilgisine göre değil, bilgi edinme yeteneğine göre ölçülür. AYT Matematik sınavına verimli ders çalışırken öğrenmek ve kavramak isteyen bir tutum içinde olmalısınız. Konu ayrımı yapmamalısınız. Çalışmalarınızı ve öğrendiklerinizi sindirmek için aralıklı çalışmalısınız. Düşüncelerinizi sadece matematik konusu üzerine yoğunlaştırmaya gayret etmelisiniz. Konuyu daha iyi anlamanız amacı ile yardımcı elemanlardan yararlanmalısınız. Çizimle ve şekiller gibi… Konuyu bir bütünlük içinde kavramaya çalışmalısınız. Zaman zaman çalışılmış konulara dönerek tekrar etmelisiniz. Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, verimli Matematik dersini çalışmayı engelleyen tuzaklara dikkat etmek önemlidir. Bunlar: Müzik eşliğinde çalışmak, zorlanılan Matematik konularını dışlamak, aşırı kaygı duymak, yatarak ya da uzanarak çalışmak ve çalışma anında hayallere dalmak gibi.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni sizlere, YKS Matematik sınavlarına iyi çalışmalarınızın boşuna gitmemesi için, biraz daha fazla çalışmanızı öneriyor. Unutmayın ki, üniversite sınavlarına hazırlanırken çekilen acıları bir daha yaşamamanız için bu yıl üniversiteyi kazanmanızı istiyor ve başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

12.01.2020

Leave a comment