Skip links

Boğaziçiliden Atakent En İyi Matematik Özel Ders

Atakent En İyi Matematik Özel Ders

Boğaziçiliden Atakent En İyi Matematik Özel Ders diyor ki: Matematik sınavlarında üniversite için yapacağınız netler sizin gelecekte yaşam biçiminizi belirleyecektir. Bu kadar önemli bir sınava hazırlanırken zamanınızı ve enerjinizi en etkin ve isabetli kullanmanız gerekir. Bahçeşehir Matematik Özel Ders Hocasını seçiminizi oldukça dikkatli yapmak zorundasınız. Matematik Özel Ders Atakent öğretmeninin üniversite sınavına hazırlanan bir öğrencinin tüm beklentilerini karşılayacak bilgi ve beceriye sahip olmalıdır. Ayrıca, bu amaçla lise müfredatını ve geçmiş yıllardaki sınav sorularını büyük bir titizlikle, en güzel alternatifleri ile analiz etmiş olmalıdır.

Boğaziçiliden Atakent En İyi Matematik Özel Ders Hocasına göre, Matematik Geometri öğrenmek için etkin bir dinleyici olmanın yöntemi bilmeniz gerekmektedir. Matematik derslindeki konuları “TAM ÖĞRENME” olanağını sağlamak için etkin bir dinleyici olmalısınız. Bunun en yöntem olarak bilinen ‘İFİKAN’  yöntemi kullanmanıza gerek vardır.

İFİKAN MATEMATİK ÖĞRENME METODU

İ- İleriye Bak

En İyi Matematik Özel Ders Atakent öğretmeninizi dinlerken, öğretmeninizin anlattıklarından yola çıkarak daha neler söyleyebileceğini tahmin etmeye çalışın. Ayrıca, bunu yaptığınızda dikkat dağınıklığı yaşamazsınız ve bunun sonucunda devamlı Matematik dersinde uyanık kalırsınız.

F-Fikirler

Atakent Matematik Özel Ders hocasının bir ders boyunca anlattıklarının ana fikirlerini bulmaya çalışın, ders boyunca kendi kendinize bu konudaki önemli noktaları bulmaya çalışın. Burada anlatılmak istenen nedir gibi kendinize sorular sorarak ana fikri bulmaya çalışın.

İ-İşaretler

Atakent Çok İyi Matematik Özel Ders öğretmeninin beden diline dikkat etmelisiniz ve uyanık olmalısınız. Öğretmenler ses tonlarını yükselterek veya “burası önemli, dikkat ediniz, bunu asla unutmayınız ki” gibi çok sözeler ile vurgularla önemli noktalarını çok iyi işaret edeler.

K-Katıl

Matematik dersinde devamlı aktif ve uyanık olmalısınız. En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni soru soru sorduğunda tahtaya kalkıp çözmelisiniz. Dahası, aktif öğrenci daima bir adım öndedir. Pasif öğrenci hiçbir zaman başaramaz.

A-Araştır

Matematik konularını anlatılırken anlaşılamayan bir yer varsa ya da merak edilen bir ayrıntı varsa bunlarla ilgili soruları sormaktan çekinmeyiniz.

N- Çok İyi Not Tutma

İFİKAN YÖNTEMİ

Dahası, sınıfta dinleme yolu ile öğrenilen Matematik bilgileri çok uzun süre hafızada tutulamaz. Öğrenilenlerin zaman zaman tekrar edilmesi gerekir. Bu nedenle çözülen Matematik Geometri problemlerinin mutlaka not etmeniz gerekir.

Ayrıca, Bakırköy Matematik Özel Ders öğretmeninin Önemli gördüğü bölümleri vurgularken çok sıkça kullandıkları ipuçları vardır.

-Ses tonunu değiştirerek veya ses tonunu yükselterek veya alçaltarak, sertleşmek veya yumuşatmak önemli noktaların vurgularlar.

– Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmenleri önemli kavram, aksiyomları ve teoremleri belirtirken yavaşlatabilirler.

-Anahtar sözcük ve cümle kullanımları değişik biçimde kullanabilirler. Örneğin, Beş Temel neden diyerek nedenleri sıralayabilir. Önemli dediği, düşünceleri sıralar.

-Yazı tahtasına yazarak temel ve önemli bilgileri ana hatları ile belirtir.

-Beş duyu organlarından göze hitap edecek araç ve gereçleri kullanırlar. Ayrıca, filmler, fotoğraflar, slaytlar kullanarak önemli kavramlar ve düşünceleri betimlerler.

-Doğrudan öğrenme yöntemi ile önemli düşünce ve kavramları öğrenciye bildirir.

-Ek olarak, sözel olmayan ipuçları ile önemli duygu ve düşünceleri vurgular.

Sonuç olarak Matematik sınavı için, Boğaziçili En İyi Matematik Özel Ders hocası, seni ayakta tutmaya yetecek denli güzelliklerle dolu bir öğrencilik yılları diler.

Karakayalı, Cevat

28.06.2023

Leave a comment