Skip links

Çok İyi 10 Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Çok İyi 10 Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Çok İyi 10 Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası diyor ki: YKS Matematik // Geometri sınavlarına hazırlanırken, hayat istediklerinize göre değil, inandıklarınıza göre şekillenir. İstediğin üniversiteyi kazanma hayaline ne kadar çok çalışarak inanırsan, kazanma ihtimalin de o kadar çok artar. Bir Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası gelir seni sen eder, biri gelir seni senden eder.

Çok İyi 10 Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası, “Sen yaparsın, uğraş, gayret et, eninde sonunda başaracağından çok eminim çocuğum!” diyerek öğrenciye cesaret verdiği için, öğrenci kesin başarılı olur. Anne// Baba da çocuğuna “Sen yapabilirsin! Kendi hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirebilecek güç sen de var!” mesajını verdiğinde çocuğu başarılı olur. Çok İyi 10 Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, anne- babalar hiç bir zaman çocuğuna, “Sen yapamazsın bırak uğraşma, beceriksiz, senin elinden bir iş gelmez, her şeyi berbat ettin, başkaları senden daha akıllı “ dememelidir. Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, YKS Matematik//Geometri sınavlarında olumlu düşünen öğrenci daima başarılı olur. Öğrenci olumlu tutum ve düşüncelere sahipse, zor AYT//TYT Matematik soruları ile uğraşmayı seviyor. Onların üstesinden gelmekten haz duyuyorsa, başarının yarısını gerçekleştirmiş sayılır.

Çok İyi 10 Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, “Matematik dersinde başarı sadece sözlükte “çalışma” sözcüğünden önce gelir. Matematik için bilgi ve yeteneğin refleks haline gelmesi, sadece çok çalışma ile gerçekleşir. Kendi içinde bütünlük tanıyan, birbirini tamamlayan bir dizi program ve materyal çalışmayı angarya olmaktan çıkarıp zevkli bir hale dönüştürür. YKS Matematik//Geometri sınavını yönetimi, deneyimli en üst düzeyde olan, bilgi birikimi tavan yapmış ve sistemi çok iyi bilen Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası ile yoluna devam eden öğrenciler üniversitenin kapısını aradıklarında güneş onlar için farklı doğar…”

Sorununuz Matematik Dersi Çalışmamak mı?

Çok İyi 10 Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası: Matematik dersi çalışmamak gibi bir sorununuz varsa öncelikle aşağıda belirttiğim “yanlış çalışma alışkanlıkları” nı inceleyip hangisinin veya hangilerinin sizde olup olmadığına düşünüp karar vermelisiniz.

Yanlış çalışma alışkanlıkları özellikle bunlardır:

Amaçsız, plansız ve programsız çalışmak,

Evin değişik yerlerinde çalışmak,

Yatarak, uzanarak çalışmak,

TV karşısında ya da müzik dinleyerek çalışmak,

Derslerden korkma, anlayamadığı dersi bırakmak, ben bu dersi yapamayacağına inanmak,

Matematik ve Geometri derslerle ilgili ön yargılı olmak,

Çok İyi 10 Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, şayet yanlış çalışma alışkanlıklarınıza sahipseniz, ders çalışma konularında sorunlarınız, büyük ölçüde bunlardan kaynaklanmaktadır. Ders çalışma planının yapılması, ders çalışmama sorunun öncelikli çözümlerindendir.

Planlı Matematik Ders Çalışmanın Faydaları

-Her derse yeterince zaman ayırmanın ve çalışmanın verdiği bir güç sağlar,

-Hangi dersi ne kadar çalışacağınızı bildiğiniz için zaman kaybetmemek için çok önemlidir. Bir dersi bırakıp daldan dala atlamanızı önler.

-Ne yapacağınızı bildiğiniz için çok huzurlu olmanızı sağlar.

-Günü güne çalışma sebebi ile sınav öncesi çalışma sürenizi kısaltır. Sınav paniğini önler ve etkin çalışmanızı sağlar.

-Konular uzun zamana yayılarak öğrenildiğinden kalıcı ve etkili olmasını sağlar.

-Anne//babanız ne yapacağınızı bildiği için size ders çalış demez.

Matematik Dersini Zamanında Çalışmanın Programının Faydaları

O gün öğrenilen konuların tekrarı ve test çözümü,

Ödevlerin tam zamanında bitirilmesi

Yarın öğrenilecek konuların ön tekrarı,

Geçmiş konuların tekrarını düzenli içermesidir.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik için hedefleri olan öğrenciler başarıyorlar, çünkü ne kadar soru çözeceğini biliyorlar. Başarılar diler.

Karakayalı,Cevat

Math Cevat Tutor

11.04.2021

 

Leave a comment