Skip links

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası der ki: Hedef belirlemek ve başarılı olmak için kendinizi nasıl geliştirebilirsiniz? Okul yaşantınızda başarılı olmak için “ Hedef belirlemek”, “kendini çok iyi geliştirmek” ve “Çok iyi başarılı olmak”  arasında ilişkiyi çok iyi anlamak gerekir.  Kendine çok iyi hedef koymak, o amaca ulaşmak için çok iyi Matematik dersini çalışmalısınız.

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, TYT-AYT Matematik//Geometri sınavlarına hazırlanırken, amacınıza yaklaştıkça çalışma isteğiniz daha da artacaktır. Onun için ana ve ara amaçlar belirleyin. Bunlara ulaşmak için çaba göstermelisin. Çalıştığınız Matematik/ Geometri  konularını hatırlama gücü ödüllendirme ile artar. Her başarı zaten bir ödül olmakla beraber, başarınızı artırmak için, kendi ödül sisteminizi geliştirin. Şayet bugün YKS Matematik sınavları için bir şey yapmadım demek istemiyorsan, yarın için bir plan yap ve uygulamalısın.

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki, AYT Matematik Geometri Sınavlarına hazırlanırken hiçbir zaman koşulunda cesaretiniz kaybetmeye imkan vermeyiniz. TYT Matematik sınavlarını kazanmanın üç temel şartı vardır: “Önce çalışmak ve sağlam çalışmak, ikincisi ona bütün varlığı ile sarılmak, üçüncüsü de sağduyu sahibi olmanızdır.” Kaygının en büyük yararı, öğrenciyi diri tutması ve Matematik çalışması için öğrenciyi harekete geçirmesidir. TYT Matematik// Geometri sınavlarına hazırlanan öğrencide korku ve kaygı duygusu üç basit mesaj vermektedir.

-Bir sorun veya tehlike ile karşı karşıyasın,

-Bu sorun veya tehlike ile başa çıkabilmek için yeterli değil,

-Olacaklar için kork ve hemen başının çaresine çok iyi bakmalısın.

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik //Geometri öğrenme konusunda öğrenme sürecinin başında ve sonunda daha çok şey hatırlarız. Ancak öğrenme sürecinin ortasında hatırlama konusunda bir düşme her zaman vardır. Dinlenme molası verilmediğinde bu daha fazla olmaktadır. Anlamlı Matematik // Geometri kavramları daha kolay hatırlanır. Bir öğrencinin zekası bilgisine göre değil, bilgi edinme yeteneğine göre ölçülür. AYT Matematik sınavına verimli ders çalışırken öğrenmek ve kavramak isteyen bir tutum içinde olmalısınız. Konu ayrımı yapmamalısınız. Çalışmalarınızı ve öğrendiklerinizi sindirmek için aralıklı çalışmalısınız. Düşüncelerinizi sadece matematik konusu üzerine yoğunlaştırmaya gayret etmelisiniz. Konuyu daha iyi anlamanız amacı ile yardımcı elemanlardan yararlanmalısınız. Çizimle ve şekiller gibi… Konuyu bir bütünlük içinde kavramaya çalışmalısınız. Zaman zaman çalışılmış konulara dönerek tekrar etmelisiniz.

Bahçeşehir Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, verimli Matematik// Geometri  dersini çalışmayı engelleyen tuzaklara dikkat etmek önemlidir. Bunlar: Müzik eşliğinde çalışmak, zorlanılan Matematik konularını dışlamak, aşırı kaygı duymak, yatarak ya da uzanarak çalışmak ve çalışma anında hayallere dalmak gibi.

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, AYT Matematik// Geometri sınav kaygısı ile baş etmek için neler yapmalısınız? diye soruyor.  TYT//AYT Matematik sınav kaygısı, başarısızlık korkusundan çıkar. Matematik dersinde başarısızlık korkusu, kendini veya çalışmalarını “yetersiz” düşünmekten doğar. Öğrencinin kendisini yetersiz görmesi ise, düzenli ve planlı Matematik dersini çalışmamaktan meydana gelir. YKS Matematik // Geometri sınavlarına hazırlanırken, sınav kaygısı yaşıyorsanız, neler yapmanız gerektiğini elbette bilmek ve çözüm aramak zorundasınız.  İlk yapmanız gereken sınav kaygısı yaşamayacak biçimde organize olmanız gerekir. Öz-güveninizi geliştirmelisiniz. Matematik //Geometri konularını günü gününe ve düzenli çalışmalısınız. Sözün özü başarısızlığa bakış açınızı değiştirmelisiniz.

Bahçeşehir Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, sizlere, AYT Matematik// Geometri Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü sınavlarına iyi çalışmalarınızın boşuna gitmemesi için, biraz daha fazla çalışmanızı öneriyor. Unutmayın ki, üniversite sınavlarına hazırlanırken çekilen acıları bir daha yaşamamanız için bu yıl üniversiteyi kazanmanızı istiyor ve başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

01.05.2021

 

Leave a comment