Skip links

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası diyor ki: Matematik en açık olanı en açık yolla kanıtlama işidir. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, güzel bir öğrencilik hayatı için plan yapmak çok önemlidir. Sabah saat 5’te uyanmalısın. Gece en geç 23.00 de yatmalısın. Çok yemek yememelisin. Bir anda bir derse odaklanmalısın. Mantığına uymayan Matematik soru çözümlerini dikkate almalısın, kendin çok iyi anlamalısın. Her gün 1 saat yürümelisin.

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası için plan yaparken esneklik çok önemlidir.. YKS Matematik Geometri sınavları için: Peter Marshall: “Yapılmış küçük işler, planlanmış büyük işlerden daha iyidir.” Derken planların uygulanabilirliğine dikkat çekmektedir. Planlamada amaç, verimli bir çalışmadır. Ancak, Matematik Geometri Özel Ders Bahçeşehir Hocası ile hazırlanan planda çalışma gerçekleşemiyorsa orada bir planlama sorunu vardır. Planı yaparken en sık düşünülen hatalardan biri, planların sınırlarını çok katı yapmalarıdır. Yapılan planda sınırlar esnek olmayınca uygulamada zorluklar çıkmaktadır. Hazırladığı planı gerçekleştiremeyen her öğrenci, bu nedenle ümitsizliğe düşmekte; sonra da öz/güvenini yitirmektedir.

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, öğrencilerin hayatında kontrolünün dışında o kadar çok faktör vardır ki, bunların öğrencilerin çizdiği çerçeve içerisinde kalacağını beklemek yanlış olur. Bu yüzden, beklenmedik olaylar ve faktörler dikkate alınarak plana yerleştirilecek olan etkinliklerin süreleri esnek tutulmalıdır. Yapılması gereken iki farklı  çalışma arasında belli bir süre bırakılmalıdır. Böylece, bitmesi gereken bir ödevin elde olmayan nedenlerle sarkması, bir diğer ödevin gerçekleşmesini etkileyemeyecektir. Böylece etkinliklerden birinin geç bitmesi veya diğerinin erken başlaması durumunda plan bozulmayacaktır.

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası için, Matematik /Geometri çalışarak, Günü verimli kullanmak için,  en iyi plan, günü verimli kullanmaktır. Başarıya ulaşmak, günü verimli kullanmakla doğru orantılıdır. Öğrenci ödevini yaparken, sürenin yetersizliğinden yakınıyorsa orada bir eksiklik vardır. O da planlama eksikliğidir. Birçok öğrenci ise plan yaptığı halde gerekli öğrenmenin gerçekleşmediğinden şikâyetçidir. Plan yapılırken planın en verimli nasıl işletileceği veya en verimli çalışmanın ne şekilde yapılacağı bilinmezse bu yakınmalar sürüp gider.

İşte burada Bahçeşehir Matematik Özel Ders Hocası devreye girer yaptığınız planı kontrol eder. Hiç oturup bir gün içinde neler yaptığınızı ve yaptıklarınıza ne kadar süre ayırdınız mı? Bir deneyin. Eğer böyle bir hesaplama yaparsanız, farkında olmadan büyük bir zaman dilimlerini nasıl verimsiz işlerle harcadığınızı göreceksiniz. Bu hesaplama aynı zamanda, ne kadar zamana sahip olduğunuzu da gösterecektir. Öyleyse herkes sahip olduğu zaman potansiyelini iyi değerlendirmelidir. Bir şey tümüyle elde edilmezse, tamamen de terk edilmemelidir. Zaman elde geldiğince iyi değerlendirmek başarının anahtarıdır.

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir hocasına göre, bir günümüz, 24 saat altın değerinde bir hazinedir. Onu verimli kullanmak, bir plan doğrulduğunda değerlendirmek en kazançlı olur. Bize verilen bu 24 saati çok iyi kullanırsak hedeflerimiz, karşımıza bir ödül olarak çıkar. Böylece idealinizdeki üniversitede okuma imkânı yakalarsınız. Zamanınızı eğer rastgele harcarsınız, sınavlarda başarısız olursunuz ve durum size en büyük ceza olur. Zaman, tekrar kazanılmayan tek servettir. Zaman iyi planlama genişler, içine o kadar şey sığar ki… İsraf edilince de olanca hızı ile akıp gider. Senaca: “Hepimiz hayatın kısalığından söz ederiz de boş geçen boş geçen zamanımızı nasıl kullanacağımızı bilmeyiz.” Diyor.

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası için, öğrenci, günü en iyi nasıl değerlendireceğini, planında hangi zaman ne yapacağını iyi bilmelidir. Şimdi, yapılan araştırmalardan yola çıkarak, bir günün nasıl verimli olacağını görelim. Hayatta başarılı olmuş, ömürlerine birkaç insanın yapabileceği kadar çok işleri sığdırmış başarılı ve meşhur kişiler, sabah vakitlerinin önemine dikkat çekmişler ve sabah erken kalkıp sonrada uyumamayı başarıya götüren önemli bir etken olarak vurgulamışlardır.

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir hocasının araştırmalarına , “Kortizol” gibi, uyanıklık veren hormonların en fazla salgıladığı periyodun sabah 08-11 arası olduğunu ortaya koymuştur. Araştırmalarda, bu saatlerin planlama, düzenleme ve ileriye dönük düşünce üretimi için en verimli saatler olduğu sonucuna varılmıştır. Öyleyse planlama aşmamasında sabah 05.00 saatleri mümkün olduğunca öğrenmeye yönelik etkinliklere ayrılmalıdır.

En İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası sizlere, başarınızın devamlı artarak devamı diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

13.06.2021

 

 

 

Leave a comment