Skip links

Çok İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Çok İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Çok İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: Pek çok öğrenci başkaları onlara inanmadığı zaman matematik //Geometri derslerinden başarılı olur. Ancak, kendisine inanmayan öğrencinin başarılı olduğu çok enderdir. Bir senenin değerini anlayabilmek için sınıfta kalmış bir öğrenciye sor. Bir ayın değerini anlayabilmek için, 8 aylık bir bebek doğuran bir anneye sor. Bir haftanın değerini anlayabilmek için, haftalık dergi çıkaran bir yazara sor. Bir saatin değerini anlayabilmek için, kavuşmayı bekleyen sevenlere sor. Bir dakikanın değerini anlayabilmek için, treni kaçıran yolcuya sor. Bir saniyenin değerini anlayabilmek için, bir kazayı önleyemeyen bir sürücüye sor. Bir saniyenin yüzde birinin değerini anlayabilmek için olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan bir koşucuya sor. Her anını Matematik// Geometri çalışarak değerlendir. Biraz önce geçen saniyeler bir daha hiç senin olmayacak!

Çok İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası: Ellerinizden kum taneleri gibi giden zaman asla geri gelmez. Zamanı erken yaşlardan itibaren akıllıca kullananlar; zengin, Üretken ve doyuma ulaştıkları bir yaşamla ödüllendirilirler.

Çok İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre,  Matematik// Geometri başarı, başarı sadece sözlükte “çalışma” sözcüğünden önce gelir. Matematik için bilgi ve yeteneğin refleks haline gelmesi, sadece çok çalışma ile gerçekleşir. Kendi içinde bütünlük tanıyan, birbirini tamamlayan bir dizi program ve materyal çalışmayı angarya olmaktan çıkarıp zevkli bir hale dönüştürür. LYS Matematik 1 sınavını yönetimi, deneyimli en üst düzeyde olan, bilgi birikimi tavan yapmış ve sistemi çok iyi bilen Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni ile yoluna devam eden öğrenciler üniversitenin kapısını aradıklarında güneş onlar için farklı doğar…”

Çok İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası soruyor? Sorununuz Matematik Dersi Çalışmamak mı?

Matematik//Geometri dersi çalışmamak gibi bir sorununuz varsa öncelikle aşağıda belirttiğim “yanlış çalışma alışkanlıkları” nı inceleyip hangisinin veya hangilerinin sizde olup olmadığına düşünüp karar vermelisiniz.

Yanlış çalışma alışkanlıkları özellikle bunlardır:

amaçsız, plansız ve programsız çalışmak,

– Evin değişik yerlerinde çalışmak,

-Yatarak, uzanarak çalışmak,

– TV karşısında ya da müzik dinleyerek çalışmak,

-Derslerden korkma, anlayamadığı dersi bırakmak, ben bu dersi yapamayacağına inanmak,

-Derslerle ilgili ön yargılı olmak,

Eğer yanlış çalışma alışkanlıklarınıza sahipseniz, ders çalışma konularında sorunlarınız, büyük ölçüde bunlardan kaynaklanmaktadır. Ders çalışma planının yapılması, ders çalışmama sorunun öncelikli çözümlerindendir.

Çok İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, Planlı Ders Çalışmanın Faydaları

-Geometri// Matematik derslerine yeterince zaman ayırmanın ve çalışmanın verdiği bir güç sağlar,

-Hangi dersi ne kadar çalışacağınızı bildiğiniz için vakit kaybetmemek için çok önemlidir. Bir dersi bırakıp daldan dala atlamanızı önler.

-Ne yapacağınızı bildiğiniz için Matematik//Geometri  dersi için huzurlu olmanızı sağlar.

-Günü güne çalışma sebebi ile sınav öncesi çalışma sürenizi kısaltır, sınav paniğini önler ve etkin çalışmanızı sağlar.

-Konular uzun zamana yayılarak Matematik öğrenildiğinden kalıcı ve etkili olmasını sağlar.

-Anne//babanız ne yapacağınızı bildiği için size ders çalış demez.

Çok İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, Zamanında Çalışmanın Programının Faydaları

O gün öğrenilen Geometri// Matematik ders konuların tekrarı ve test çözümü,

-Ödevlerin zamanında bitirilmesi

-Yarın öğrenilecek Matematik konuların ön tekrarı,

-Geçmiş konuların tekrarını düzenli içermesidir.

Çok İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, Matematik için hedefleri olan öğrenciler başarıyorlar, çünkü ne kadar soru çözeceğini biliyorlar.

Başarılar dilerim.

Cevat karakayalı

Math Cevat Tutor

27.03.2021

Leave a comment