Skip links

En Güvenilir Matematik Özel Ders Bakırköy

En Güvenilir Matematik Özel Ders Bakırköy

En Güvenilir Matematik Özel Ders Bakırköy hocası diyor ki: YKS Matematik sınavlarına çalışarak kararlılık göstermek başarı getirir. AYT Matematik sınavlarında başarıya ulaşamayanların %90’nı yenilgiye uğramamışlardır. Onlar sadece başarıya ne kadar yaklaştıklarını göremedikleri için ayrıda bırakıp pes etmişlerdir. Matematik öğrenmek için içte başaramazsanız dışta zor başarırsınız. Matematik Geometri dersinin her konusunda birebir hizmet alabilirsiniz. Uzman ve deneyimli Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocanız sizi yakından tanır. Beklentilerinizi anlar ve ihtiyaçlarınıza uygun çözümler araştırmak için çalışma yapar. Matematik sorularını çözdükten sonra rahatla. Pozitif ol. İyilik seni bulsun. Konfüçyüs der ki, “Olgun öğrenci güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceğini söyleyen öğrencidir.”

En Güvenilir Matematik Özel Ders Bakırköy hocasına göre, YKS Matematik sınavlarına hazırlanmak istediği halde hazırlanmak için gerekli motivasyonu bulamayan, ataletin paslı dünyasında bir öğrencinin öğrencilik hayatında eksik olan dört şey vardır: Hareket, Heyecan, Hız ve Hırs

Matematik sınavına hazırlanırken ataleti yenmenin birinci panzehri harekettir. Hareket etmek ataleti dağıtır. Atalet beynin buzlanmasıdır. Dahası, bedenin paslanması durumudur. Matematik sınavına çalışmaya başlamadan önce, birazcık hareket bu donukluğu dağıtmaya yeter. Hareket dikkat dağınıklığını iyi önler. Dikkat konsantrasyonunu süresini iyi artırır. Nasıl harekete geçirebileceğinizi, ataletten nasıl kurtulacağınızı düşünürken oturduğunuz yerde düşünmeyin. Kalk ve yürü sonra düşünün. Öğrendiğiniz Matematik  aksiyomları üzerine parkta koşarken düşünün. Hareketli yaşamak sadece ataleti engellemez, öğrencinin talihini de açar. Hepimiz biliriz bir atasözümüz vardır: “Nerede hareket, orada bereket” der. Atatürk’ de, “Tarih her zaman hareket edenden yanadır,” diyerek hareketin ne kadar önemli olduğunu ifade etmiştir.

MATEMATİK İÇİN ATALETİ YENMEK

Matematik Özel Ders Bakırköy hocası hocasına göre, Matematik sınavına hazırlanırken ataletten kurtulmanın ikinci yolu heyecandır. Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre: “Heyecan duyulmadan Matematik problemleri çözülemez.”  Heyecan bedenimizin iyi, pozitif enerji ile dolu olmasıdır. Bu durum pozitif canlılık hali atalete düşmeyi engelleyen, öğrenciyi Matematik sınavlarına hazırlanırken, diri tutan “pozitif” bir durumdur.  Atalet savaşçıları, üzerine gelen azgın nehir sularından elektrik üreten hidroelektrik santralleri gibi, kendisini durdurmak ve yıpratmak için önüne konan engellerle mücadelesinden enerji üretmelidir.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni için, YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, çalışma isteğinizi engelleyen ataletin üçüncü panzehri ise, “hızdır”. O kadar hızlı yaşayın ki, hantal bir yaratık olan atalet, seni hiçbir zaman yakalayamasın. Hep ileriye doğru akın. Akış hızınız Matematik sorularını çözme ortalama hızınızın ötesine geçer. Dahası, ataletiniz her zaman arkanızda kalır. Hızlı yaşarken bir noktaya dikkat edin. Ayrıca, aklınız fazla geride kalmasın. Bazı öğrenciler zamanını enerjini ve kaynaklarını gereksiz amaçlara harcamaktan dolayı asıl amacını gerçekleştirmeye zaman, enerji ve kaynak bulamaz.

En İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmenine göre, atalet ile başa etmenin dördüncü panzehri “hırstır”. Matematik sınavına hazırlanma hırsının ateşi yeterince güçlü ise ataletin buzlanmalarını hızla eritir. Hırslı, hareketli ve heyecanlı bir öğrencilik yaşantısını yaşama hırsının olduğu yerde ataletle mücadele kolaylaşır. “Voltaire “hırsın kendisinin değil, dozunun önemli olduğunu rüzgâr benzetmesi ile çok iyi anlatır:

Matematik  çalışma hırsı, bir geminin yelkenini şişiren rüzgâra benzer, fazlası gemiyi batırır, azı da olduğu yerde bırakır.”

En İyi Matematik Özel Ders Bakırköy hocası sizlere sahip olduğun her şeyi takdir etmenize yetecek denli netler dilemekten gurur duyar.

Cevat Karakayalı

19.09.2022

Math Cevat Tutor

 

 

Leave a comment