Skip links

En İyi Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü

En İyi Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü

En İyi Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: YKS matematik sınavlarına hazırlanırken, her gün kendine şunları söylemelisin: Be iyiyim, istersem Matematik sınavlarında başarılı olabilirim. Matematik problemini çözmek için imkansız diye bir şey yoktur. Bugün Matematik çalışmak için bana verilmiş bir hediyedir. Matematik dersindeki başarısızlıklarım beni asla pes ettirmez. Çevrem ve arkadaşlarım beni hiçbir zaman aşağı çekemez. En sonunda hayallerime kavuşacağım.

En İyi Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, düşünceler iç başarının tuğla taşlarıdır. Şayet, tuğla taşlarını yerli yerine koyarsanız, başarı duvarınızı başarı düşünceleri ile örerseniz,  YKS Matematik sınavlarında başarısızlığın önüne büyük ve yıkılmaz bir set çekmiş olursunuz. Düşüncelerinizin gücünü, davranışlarınızı ne kadar etkileyebildiğinizden anlayabilirsiniz. Sürekli futbolu düşünen bir öğrenci, okul yolunda bile top sürer gibi yürür. Matematik dersinde başarıyı düşünen bir öğrenci ders çalışması gereken zamanda, okula iki adım ileri bir adım geri gediyorsa, başarıya yönelik düşünceye sahip değildir. Bununu adına  “piyano düşüncesi” denir.

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, bir öğrenci piyano bileti aldığında beyninde zenginlikle ilgili onlarca düşünce oluşur. Ama bu düşünceler onu bir türlü zenginleştiremez. O düşünceler “talih kuşuyla” beraber uçup gider. Dahası kötüsü “piyano düşüncesine” sahip kişiler yattığı yerden zengin olmayı düşünür. Kişiyi, zengin olma düşüncesi onu harekete geçirmez. Şayet, sizde “piyano düşüncesine” sahipseniz ders çalışmadan, bedel ödemeden yani harekete geçmeden üniversite sınavını kazanacağınızı, istediğiniz başarıya ulaşacağınızı düşünürsünüz.  Fakat üzgünüm yanılıyorsunuz. Ayrıca, düşünceleriniz sizi harekete geçirmiyorsa, “başarı odaklı” düşünmüyorsunuz.

En İyi Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik dersinden başarılı olmanız için birçok şeylerden vazgeçmelisiniz. Vazgeçtiklerinizi duyarlı bir terazinin bir kefesine, başarıyı ve tecrübeyi diğer kefesine koyarak durum değerlendirmesi yapın. “Başarı ve tecrübeyi” seçtiğiniz için vazgeçtikleriniz ne kadar çok olursa, kuvveti o kadar güçlü olacak, kuvveti ne kadar büyük olursa Matematik/ Geometri dersinin başarı tarafı da o kadar yükselecektir. Vazgeçtikleriniz size başarının ve tecrübenin ücretini gösterir. Matematik derslerinde başarı ve tecrübeyi seçtiğiniz için vazgeçilen şeylerin başında, sevdiklerine ayrılan bir daha geri getiremeyeceğiniz zaman gelir. “Başarı ve tecrübe mesai saatlerine sağmaz.” YKS Matematik/Geometri  Sınav kahramanlarının mesai saatleri hiç yoktur.

Yeşilköy Matematik  Özel Ders Hocanız size, güneşi daha çok sevmenize yetecek denli yağmur diliyor.

Cevat Karakayalı

24.05.2022

Math Cevat Tutor

Leave a comment