Skip links

En İyi Matematik Bire-Bir Ders

En İyi Matematik Bire-Bir Ders

En İyi Matematik Bire-Bir Ders
En İyi Matematik Bire-Bir Ders

En İyi Matematik Bire-Bir Ders öğretmeni diyor ki: Anlamamak Matematik Geometri başarısızlığının ve korkusunun en önemli nedenlerindendir. Matematik öğrenmek için içte başaramazsanız dışta zor başarırsınız. Matematik dersi anlayamayan öğrenci önce dersten kopar. Daha sonra dersten soğuyarak dersi bırakır. Daha da ötesi, kapasitesinden ve zekâsından şüphelenmeye başlar. Bunun sonucunda dersi başaramayacağına inanır ve umudunu kaybeder. Ezberlersen bir gün anlarsan her gün çözersin. 

En İyi Matematik Bire-Bir Ders Beylikdüzü öğretmeninin size tavsiyesi, Matematik Geometri derslerinden zevk almak istiyorsanız onu anlamaya çalışın. Anladıkça AYT Matematik deneme sınavlarında başarın artacaktır. Ezberleme öğrenmenin en zor yöntemidir. Daha fazla beyin gücü, zaman kaybıdır ve sıkıcı bir yöntemdir. TYT Matematik sınavlarında başarıyı yakalamak istiyorsan ezberi bırakıp, anlamaya bakmalısın. Ezber kısa süreli başarılar getirirken anlama daha uzun süreli başarılar elde etmeni sağlar. Sözün özü, ezberde bir sınavda geçer not aldığın zaman sınav sonrası her şey unutulur. Anladığında ise, kısa bir tekrarla her zaman sınava hazır olursun.

En İyi Matematik Bire-Bir Ders Bakırköy öğretmenine göre, AYT Matematik dersinde başarısız öğrencilerin büyük çoğunluğu üzerinde bir anket yapılsa çoğunun vereceği cevap “Matematik” dersine kafam basmıyor olacaktır. Bu cümle ile öğrencilerin asıl anlatmak istediği “benim potansiyelim bu kadar, ne yaparsam yapayım daha iyi olmuyor ”dur. Ancak, aynı öğrenci üç top bilardoda üç topa birden vurabilmek için kağıt kalem kullanmadan yaptığı açı hesapları, oluşturduğu geometrik hesapların ne kadar karışık olduğunu bilmiyordur. Bilseydi, Matematik için potansiyelini zorlamadığını fark edecekti. Derste zorlamadığı potansiyelini bilardo masasında sonuna kadar zorladığı için o toplara vurabildiğini bilecekti.

En İyi Matematik Bire-Bir Ders Bahçeşehir öğretmeni soruyorum, kafası basmayan öğrenci babasının verdiği harçlıklarla ile okul hayatında geçinebilir miydi? Burada asıl sorun kafanın Matematik dersine basmaması değil, öğrencinin gereğini yani limitlerini zorlamamasıdır. Bir öğrenci nasıl olur da bu kadar çabuk pe edebilir. Bu olsa olsa onun zihninde oluşturduğu bir seraptır. Çölde susuz kalan bir insan o sıcağın altında hayali dereleri, muslukları görmeye başlar. Gördüğü o gölün üstüne zıplayıp atladığında ise onun aslında bir kum birikintisi olduğunu acı da olsa öğrenir. Matematik dersine kafam basmıyor diyen öğrenci, sürekli bilgisayar oyunu oynamak ister. Beyni de ona serap gördürür. “Boş ver Matematik Geometri dersine kafan zaten basmıyor, hem öyle bir şey de yok ki zaten.” Seraptan uyanabilsen Matematik dersini öğrenebildiğini zannettiğin kadar zor bir olmadığı göreceksin.

 En İyi Matematik Bire-Bir Ders öğretmeni sizlere, isteklerini tatmin etmeye yetecek denli TYT/AYT deneme sınavlarında netler diler.

Karakayalı, Cevat

Maths Cevat Tutor

05.02.2019

Leave a comment