Skip links

En İyi Matematik Geometri Özel Ders Bahçeşehir

En İyi Matematik Geometri Özel Ders Bahçeşehir

Matematik için başarı istekle başlar, teknik ile sonuca ulaşır!

En İyi Matematik Geometri Özel Ders Bahçeşehir hocası diyor ki: YKS Matematik sınavları için başarı istekle başlar, teknik ile sonuca ulaşır! Matematik Geometri öğrenmek için istek gücü yoksa irade gücü vardır. Matematik// Geometri problemlerini istekle çözmek, irade gücü ile çözmekten daha kolaydır. İçten gelen bir istekle Matematik //Geometri derslerini çalışırken, istek aniden kesilirse, devreye irade gücü girmelidir. Bir davranış içten zorlamalı da olsa tekrar tekrar yapıldıkça alışkanlık oluşturur. Alışkanlık haline gelince de o davranış zaman geçtikçe çok kolay hale gelir. Matematik Geometri çalışma alışkanlığı kendini tekrarlatmaya eğiliminedir. Alışkanlığa dönüşebilen davranış, başlangıçta zorlanma ile de olsa, sonraları istekle yapabilir hale gelebilir. Başlangıçtaki zorlama sonunda kolaylığa dönüşebilir. Hatta öğrenci alışkanlık etkisi ile ders çalışmayı bile sevebilir.

En İyi Matematik Geometri Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, zorlama ile yapılan Matemati//Geometri ders çalışma da zamanla alışkanlık oluşturur. Öğrenciye alışkanlığı kolay geldiği için, kişi zamanla zorlamadan ders çalışabilir. Matematik Geometri öğrenme yolculuğuna başlamak istiyorsanız, bu yolculukta size lazım olacaklar:

-Öğrenme İsteği

-Sabır

-Kararlılık

En İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir

Bu bilgilere sahip iseniz yola çıkmanızda hiçbir engel yoktur. Ben de size Matematik GeometriÖğrenmeyi öğrenme”yi istememenizi istiyorum. Yaşamak için öğrenmeyi aşıp, Matematik öğrenmek için yaşayan biri olmanızı istiyorum. Öğrenmeyle nefrete değil, sevgi ve meraka dayalı bir ilişkiniz olsun istiyorum. Okul süresince değil, yaşadıkça öğrenmenizi talep ediyorum.

Matematik// Geometri öğrenmeyi ikiye ayırabiliriz:

-Gönüllü öğrenme

-Zorunlu öğrenme

Gönüllü Matematik//Geometri öğrenme, kişinin kendi isteği ile öğrenmesidir. Zorunlu Matematik //Geometri öğrenme ise, dışarıdan ailenin etkisi yani zorlama ile gerçekleşen öğrenmesidir. Öğretme genellikle bir zorunlu öğrenme ilişkisidir. Öğrenciler çoğunlukla “zorunlu öğrenen” kategorisine girer. Zorunlu Matematik //Geometri öğrenmeler daha sorunludur.

Zorunlu öğrenme, genellikle öğrenmeden soğutur. Bazı öğrenciler, “Ders çalışmam gerektiğini biliyorum ama canım ders çalışmak istemiyor?” diyor. Matematik //Geometri çalışma isteğinin gelmesini bekleme istek çalışmaya başladıktan sonra gelir. Bir yerde istek varsa, başarının yeşerme şansı da vardır. Matematik //Geometri çalışmayı istemek asgari bir başlangıç için kabul edilebilir bir kaldıraçtır.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir  öğretmenine göre, öğrenciler ders çalışma isteklerine göre üç gruba ayrılırlar:

  • Matematik Dersi çalışmayı isteyenler,

  • Geometri Dersi çalışmayı istemeyen ancak istemeyi isteyenler,

  • Matematik Ders çalışmayı istemeyen ve istemeyi de istemeyenler

Üçüncü grup, öğrenme ile problemi olan, en zor durumdaki gruptur. Bu gruptakiler Matematik //Geometri derslerinden nefret etmelerinden dolayı derslerin zorluğunu gerçekte olduğundan daha ağır hissedeceklerdir. İstek zorlukları kolaylaştıran bir güce sahiptir.

En İyi Matematik Geometri Özel Ders Bahçeşehir hocasına göre, irade gücü kişiye özel bir yetenek değildir, her öğrencide mevcut olan bir yetenektir. Bir öğrencide Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası ile Matematik //Geometri derslerini öğrendikten sonra içinde ders çalışma isteği duymasa da, irade gücü ile kendini içten zorlayarak harekete geçebilir. İçten zorlamalı bu çabasını verimli öğrenme teknikleri ile de destekleyerek başarılı bir öğrenci olabilir. İstekle yapmak, irade gücü ile yapmaktan daha kolaydır. Fakat hayat ta her zaman istekle ilgilenmez. İsteğin sorunu istikrarsız oluşudur, bir gelir bir kayıp olur. Bu da irade gücünü yedek kuvvet olarak kullanmayı gerektirir. Nasıl elektrik kesildiğinde jeneratör otomatik olarak devreye girerse, irade gücü de devreye girmelidir. Böylece Çalışma/çözme aksamadan yürür.

En İyi Matematik Geometri Özel Ders Bahçeşehir hocasına göre, başarılı öğrenme iki davranışa bağlıdır. Birincisi Öğrenme İsteği, ikincisi ise Öğrenme Tekniği. Öğrenme anında içinde bulunulan psikolojik durum ve kullanılan öğrenme yöntemleri öğrenme performansını belirler. Başka bir değişle, öğrenme anında motivasyonunun yüksek olması ve etkili öğrenme tekniklerinin kullanılması öğrenme başarısını getirir.

Bir öğrenci etkin öğrenmenin stratejisini bilmese bile yeterli moral-motivasyona sahip ise bir yere kadar başarılı olabilir. Bu durum sürdürebilir değildir. Moral tekniksiz, ilerler ama fazla uzağa gidemez. Aynı şey teknik için de geçerlidir. Moralsiz teknik de ilerler ama hedefe istenilen performansta ulaşamaz. Önemli olan motivasyon ile metotlu çalışmayı bir arada kullanmaktır. Güçlü bir öğrenme isteği, güçlü bir öğrenme tekniği ile birleştiğinde mucizeler yaratır. Matematik //Geometri derslerini çalışma isteği olan ve ders çalışma tekniklerini de öğrenmiş bir öğrencinin işi çok kolaydır.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir YKS Matematik // Geometri sınavlarında istediğiniz sonuca ulaşacağınıza inancımla size başarılar diliyor, sevgilerimi sunuyorum.

Karakayalı, Cevat

21.06.2021

Math Cevat tutor

 

Leave a comment