Skip links

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni diyor ki: Öğrencilik hayatında bir amacı olmayan öğrenciler, sonbaharda bir nehir üzerine düşen yaprak gibidir. Onlar akıp giden sarı yapraklara benzerler. Onlar gitmezler, ancak suyun akışına kapılırlar. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken hedefler bizi sadece motive etmekle kalmaz, bizi öğrencilik hayatına bağlar. “Üç kere başarısız oldum” ve “Ben başarısızım” demek arasında çok büyük fark vardır.

Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, YKS Matematik deneme sınavlarında ders alınmış başarısızlık başarı demektir. Önce ne istediğinizi bilmelisiniz. Her durumda elde etmek istediğiniz sonucu açıkça belirleyin. Öğrencilik hayatımızda mutlaka YKS Matematik sınavlarından başarılı olmak için hedeflerimiz olmalıdır. Bu hedefleri elde etmek için onlara çapa atmalıyız. Matematik zihinsel düşünce gücümüzü neye yönlendirirsek kuantum sahasında onu oldururuz. Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz. YKS matematik sınavlarında başarılı olmak istiyorsanız içinizdeki arzu yakıcı bir alev gibi olmalıdır.

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü  öğretmenine göre, YKS Matematik deneme sınavlarından yüksek netler yapmak isteyen öğrenci, hayallerini kendi gücüyle gerçekleştirebileceğine inan öğrencidir. Şevklidir, inançlıdır ve yaşama sevinci müthiştir. Öğrencinin gelecek yaşantısındaki umudu, onun şimdiki gücünün kaynağıdır. “Sen Matematik sınav sorularını çözersin, biraz çabala, eninde sonunda başaracağından eminim sevgili çocuğum!” diyen anne-babalar çocuğunu cesaretlendirdiği için çocuğu eninde sonunda başarılı olur. En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni, öğrencisine “sen çok da güzel yapabilirsin!” “Kendi hayallerini ve hedeflerini gerçekleştirebilecek güç sende var!” mesajını vererek öğrencisi YKS Matematik Geometri sınavlarından başarılı olmasının yolunu açar.

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenin ifade ettiği gibi, AYT Matematik sınav stresini ve motivasyonu kontrol eden her öğrenci başarılı olur. Motivasyonu artırmak için stresten nasıl uzak durabiliriz? İşte bu sorunun cevabı birden fazladır. Birçok çözüm ve yöntem vardır. Bilindiği gibi stresi en çok yaşayan öğrencilerdir. Yıllarca deneyimlerim sonuçlarına göre üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok sınav stresi yaşarlar. Bu yüzden üniversite YKS Matematik sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yaşadığı psikolojiyi yakından takip ediyorum. Öğrencilerin yaşadığı sorunlara bir göz atalım:

-TYT Matematik Geometri deneme sınavlarında başım ağrıyor.

-Çok sıkça hastalanıyorum.

-Temel Matematik dersinde, dört işlem hataları çok yapıyorum.

-İstediğim bölümü kazansam başka hiçbir şey istemiyorum.

-YKS Matematik sınavları ile ilgili artık birçok kabuslar görmeye başladım.

-Tırnaklarımı koparıyorum, saçlarım dökülüyor.

-Çok gerginim ve bağışıklık sistemim çöktü. Kendimi nasıl sakinleştirebilir-im acaba?

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, stresin olumlu bir yönü de öğrencilere Matematik dersi çalışma gücü vermesidir. “Biliyorsunuz ki, öğrencilik yaşantınızda YKS Matematik sınavlarına çalışmayı ertelemek geleceğinizdeki mutluluğu ertelemektir. Öğrencilik hayatınızı keyifli bir yolculuğa dönüştürmek sizin elinizde…” Başarılar dilerim.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

06.11.2019

 

Leave a comment