Skip links

En İyi Matematik Özel Ders Halkalı

En İyi Matematik Özel Ders Halkalı

-İFİKAN-

YKS = TYT + AYT

En İyi Matematik Özel Ders Halkalı
En İyi Matematik Özel Ders Halkalı

En İyi Matematik Özel Ders öğretmeni diyor ki: YKS = TYT + AYT Matematik sınavlarında üniversite için yapacağınız netler sizin gelecekte yaşam biçiminizi belirleyecektir. Bu kadar önemli bir sınava hazırlanırken zamanınızı ve enerjinizi en etkin ve isabetli kullanmanız gerekir. En İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni seçiminizi oldukça dikkatli yapmak zorundasınız. En İyi Matematik Özel Ders Halkalı öğretmeninin üniversite sınavına hazırlanan bir öğrencinin bütün beklentilerini karşılayacak bilgi ve beceriye sahip olmalıdır. Bu amaçla lise müfredatını ve geçmiş yıllardaki sınav sorularını büyük bir titizlikle, en güzel alternatifleri ile analiz etmiş olmalıdır.

En İyi Matematik Özel Ders Halkalı öğretmenine göre, Matematik Geometri öğrenmek için etkin bir dinleyici olmanın yöntemi bilmeniz gerekmektedir. YKS = TYT + AYT Matematik Geometri derslerindeki konuları “TAM ÖĞRENME” olanağını sağlamak için etkin bir dinleyici olmalısınız. Bunun en yöntem olarak bilinen ‘İFİKAN’  adlı bir yöntemi kullanmanıza gerek vardır.

En İyi Matematik Özel Ders İçin Dikkat Edilecek Durumlar:

İ- İleriye Bak

En İyi Matematik Özel Ders öğretmeninizi dinlerken, öğretmeninizin anlattıklarından yola çıkarak daha neler söyleyebileceğini tahmin etmeye çalışın. Bunu yaptığınızda dikkat dağınıklığı yaşamazsınız ve bunun sonucunda devamlı Matematik dersinde uyanık kalırsınız.

F-Fikirler

Atakent En İyi Matematik Özel Ders öğretmeninizin bir ders boyunca anlattıklarının ana fikirlerini bulmaya çalışın, ders boyunca kendi kendinize bu konudaki önemli noktaları bulmaya çalışın. Burada anlatılmak istenen nedir gibi kendinize sorular sorarak ana fikri bulmaya çalışın.

İ-İşaretler

En İyi Matematik Özel Ders Atakent öğretmeninin beden diline dikkat etmelisiniz ve uyanık olmalısınız. Öğretmenler ses tonlarını yükselterek ya da “burası çok önemli, dikkat ederseniz, şunu unutmayınız ki” gibi sözel vurgularla önemli noktaları işaret edeler.

K-Katıl

Matematik Geometri dersinde devamlı aktif olmalısınız. Atakent Matematik Özel Ders Öğretmeni soru soru sorduğunda tahtaya kalkıp çözmelisiniz. Aktif öğrenci daima bir adım öndedir. Pasif öğrenci hiçbir zaman başaramaz.

A-Araştır

Matematik Geometri dersi anlatılırken anlaşılamayan bir yer varsa ya da merak edilen bir ayrıntı varsa bunlarla ilgili soruları sormaktan çekinmeyiniz.

N- Not Tutma

Sınıfta dinleme yolu ile öğrenilen Matematik Geometri bilgileri çok uzun süre hafızada tutulamaz. Öğrenilenlerin zaman zaman tekrar edilmesi gerekir. Bu nedenle çözülen Matematik Geometri problemlerinin mutlaka not etmeniz gerekir.

En İyi Matematik Özel Ders Ataköy öğretmeninin Önemli gördüğü bölümleri vurgularken çok sıkça kullandıkları ipuçları vardır.

-Ses tonunu değiştirerek veya ses tonunu yükselterek veya alçaltarak, sertleşmek veya yumuşatmak önemli noktaların vurgularlar.

– Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenleri önemli kavram, aksiyomları ve teoremleri belirtirken yavaşlatabilirler.

-Anahtar sözcük ve cümle kullanımları değişik biçimde kullanabilirler. Örneğin, Beş Temel neden diyerek nedenleri sıralayabilir. Önemli dediği, düşünceleri sıralar.

-Tahtaya yazarak temel ve önemli bilgileri ana hatları ile belirtir.

YKS = TYT + AYT Matematik Geometri sınavı için,  Atakent Matematik Özel Ders Öğretmeni, seni ayakta tutmaya yetecek denli güzelliklerle dolu bir öğrencilik yılları diler.

Cevat Karakayalı

The Best Math Tutor

04.07.2018

Leave a comment