Skip links

En İyi Matematik Özel Ders İstanbul

En İyi Matematik Özel Ders İstanbul

En İyi Matematik Özel Ders İstanbul
En İyi Matematik Özel Ders İstanbul

En İyi Matematik Özel Ders İstanbul öğretmeni ile AYT Matematik çalıştıktan sonra tekrar etmeden öğrenmeye çalışmak, musluğu açmadan küveti doldurmaya benzer. Yaşadıklarımızı veya öğrendiklerimizi tekrar etmek veya yansıtmak için bir efor harcamaya hazır olmadıkça öğrendiklerinizin hepsi boşunadır. Yaptıklarınızdan öğrenebildiğiniz kadarı, hayatınıza uyarlayıp değiştirebildiğiniz kadarıdır. Birçok öğrenci yansımalarını yazmayı tercih eder. Bu Konu ile üç farklı yaklaşımdan bahsedebiliriz.

En İyi Matematik Özel Ders İstanbul öğretmeni soruyor? Ne Öğrendin:

  • Büyük AYT Geometri şeklini nasıl gördün?
  • Zihninizle bağladığınıza nasıl emin olursunuz?
  • Öğrenmeyi nasıl parçalara ayırırsınız?
  • Akıllıca yapılan bilinçli taklidin önemi,
  • Sorarak öğrenmenin önemi,
  • Kendi alanında sürekli genişlemenin önemi,

Temel düşünceler

  • Matematik öğrenme rahatlık alanını öğrenme,

Temel teknikler, yaklaşımlar

Matematik Geometri öğrenmeyi küçük parçalara bölme,

En İyi Matematik Özel Ders İstanbul öğretmenine göre, AYT/TYT Matematik konularını öğrenirken sınırları kaldırmalısınız. Sokrates bir gün Geometri anlatırken, öğrencilerine birer beyaz kağıt dağıtır ve üzerine birer daire çizmelerini ister. Dairenin tam otasına bir nokta koymalarını ister… Ve

-Büyük mü yoksa küçük mü daire çizdiniz. Bazıları küçük bir daire çizerken, bazıları tüm kağıdı doldurmuştur. Ve sonra Sokrates ;

-Dairenin tam ortasındaki nokta sizsiniz. Daire ise sizin hayata koyduğunuz sınırlamayı belirtir. Siz kendi dünyanızın merkezsiniz. Geriye sadece nokta kaldı. Şimdi sınırı olmayan bir dairenin merkezin desiniz.

En İyi Matematik Özel Ders İstanbul öğretmenine göre, etkin bir öğrenci olabilmek için, her zaman yeni şeyler denemeye hazır olmalısınız ve sınırlarınızı genişletmelisiniz. Mümkün olan tüm kaynaklardan repertuvara yeni kaynaklar ekleyerek yolunuza devam etmelisiniz. YKS Matematik konularını öğrenirken deneme yanılma, gözlemleme ve farklı öğrenme tekniklerini her an sınırlarınızı genişletecek stratejilerdir. Gerçekte, her öğrenci kendisi için güvenli ve rahat öğrenme bölgesi oluşturmalıdır. Çok nadiren bunu dışına çıkmalıdır. Her öğrencinin kendine göre rahat bir çalışma alanı vardır.

En İyi Matematik Özel Ders İstanbul öğretmenine göre, “iyi haber- çok iyi haber- herkesin öğrenme geliştirme ve yeni beceriler oluşturma şansı var olduğunu bilir.

En İyi Matematik Özel Ders İstanbul öğretmeni için, YKS= TYT+ AYT Matematik Geometri sınavlarından başarınız ve mutlu olmanız, benim mutluluk kaynağımdır.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

21.03. 2019

Leave a comment