Skip links

En İyi Matematik Üniversite Hazırlık Dersi Beylikdüzü

En İyi Matematik Üniversite Hazırlık Dersi Beylikdüzü

“Matematik Çalışmak İçin Varış Çizgisi Diye bir şey Yok”

En İyi Matematik Üniversite Hazırlık Dersi Beylikdüzü Hocası diyor ki: En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası, öğrenci merkezli anlatımı esas alan bir sistemle, öğrencinin “Neyi? Nasıl? Nerede” öğrenebileceğini hissederek eksikliklerini gidermesi gerekir. “Tama Bilgi “ye ulaşmanın zevkini yaşatması gerektiğini bilir. Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders Hocası ile YKS Matematik//Geometri sınavlarına hazırlanmak, yüksek disiplin, yoğunlaşma ve sağlam irade ister. Aynı zamanda büyük bir dikkatle yaklaşım ve özveri ile bağlılık ister. YKS Matematik//Geometri Sınavları için başarı, yeterli nedeniniz varsa sizinle gelecek ve bunun sonucunda YKS Matematik sınavlarını başarabilirsin. Matematik Geometri dersleri için olumlu olmalısın ve dikkatli davranmalısın. YKS Matematik/Geometri Sınavlarına hazırlanırken, bazen gaza, bazen ise frene basmanız gerekebilir.

En İyi Matematik Üniversite Hazırlık Dersi Beylikdüzü için Geometri// Matematik soru sayını hedef koymak, neyi ne zaman, kaç soru çözebileceğinizi belirleyen en büyük güçtür. Hedef size, en sevdiğiniz televizyon dizisi olduğu saatte ders çalıştıran çok önemli bir güçtür. Hedef belirlemek başarı yolunda atılacak ilk adımdır. Bu durumun önemini Platon, “Her şeyin önemli noktası başlangıçtır.” cümlesi içind anlatmaktadır. Haydi, siz de ilk adımı atın, okulda Geometri Matematik konularında başarılı olmayı hedefleyiniz. André Gide’in şu başarı tüyosunu unutmayın: “Çok iyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.”

En İyi Matematik Üniversite Hazırlık Dersi Beylikdüzü Hocasına göre, YKS Matematik/   Geometri Sınavlarına hazırlık için bir beyin soru cevap metoduna ile çalışır. Beyin ilk önce bir Matematik veya Geometri sorusuna kilitlenir. Daha sonra da ona cevap bulur. Bundan sonra cevaptan yeni bir soru çıkartır. Yeni bir cevap bulur. Doğru sorular doğru cevapların bulunmasını sağlar. YKS Matematik sınavları için beynin bu doğal çalışma prensibine uygun davranmak önemlidir. Matematik dersindeki başarının değişen taktik ve çözümlerini değil, değişmez sorularını beyninize yerleştiriniz. Başarı “ezbersiz öğrenme”  ile kendiliğinden gelir. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocasına göre, “Herhangi bir Matematik veya Geometri sorunu çözmek istiyorsanız, şu üç temel soruyu kendinize sorun,” der. i)Matematik Geometri için ne yapabilirim? ii) Hangi kaynaklardan faydalanabilirim?  iii)Hangi Beylikdüzü En İyi  Matematik Özel Ders  Hocasına sorabilirim?

En İyi Matematik Üniversite Hazırlık Dersi Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik veya Geometri dersindeki başarı hakkında bilgilenmenin en iyi yollarından biri de başarılı öğrencilerle ile Matematik dersini çalışarak, onların çalışma biçimlerini yakından izlemekten geçer. Başarılı öğrencilerin önerilerini öğrenmenin tek yolu onlarla çalışmak değildir. Elbette, önemli olan bir biçimde kafalarının içindeki başarı bilgisine ulaşmaktır. Her başarı, o başarıyı gerçekleştiren öğrencinin beyninde iz bırakır. İşte bu izler o başarının kişisel haritasıdır. Ben o başarıyı yaşamasam da, o başarıyı gerçekleştiren kişinin beynindeki başarı haritasının bir kopyasını alabilir miyim diye düşünmeyi sağlamalısınız. Onu kendi başarı haritanıza eklemelisiniz. YKS Matematik /Geometri sorularını çözmenin kritik noktalarından biri de, bir başarı projesine sahip olmaktır. Başarı başarıyı öğretir ilkesine inanmalısınız. En iyi Matematik başarısı, en hızlı problem çözerken öğrenilir.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni, sizlere aydınlık bir bakış açısına sahip olmana yetecek denli güneş diler

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

04.05.2021

Leave a comment