Skip links

En İyi YGS Matematik Özel Ders Boğazköy

EN İYİ YGS MATEMATİK GEOMETRİ YGS PUAN ARTIRMANIN YOLLARI

En İyi YGS Matematik Geometri netlerini artırmak istediğinizde yarınınızı bugün belirler. En İyi YGS Matematik Geometri öğrenmek için plan, azim gerek ve yeter şarttır. En İyi YGS Matematik Geometri öğrenmek için masanızın üzerinde daima ‘3-K’ bulundurmalısınız. Aksi takdirde emekleriniz boşa gider.

En İyi Matematik
En İyi YGS Matematik Özel Ders Boğazköy

 En İyi YGS Matematik dersini çalışmaması ve öğrenmemesiyle ile ilgili iki sorun olabilir:

-Negatif tutum,

-Teknik yetersizlik sorunu,

–Tavır sorunu, öğrencinin öğrenmenin önemine inanmaması öğrenmeye gerçek değerini vermemesidir. Sözün özü, öğrenmeye karşı negatif bir tutum olmasıdır.

 En İyi YGS Matematik öğrenmede teknik sorun ise, öğrenmeyi seven hızlı, kolay ve kalıcı öğrenmenin tekniklerini bilmemesidir. Tavır sorunu teknik sorununu, teknik sorunu da tavır sorununu geri beslemeli olarak kuvvetlendirir. Yani öğrenmeye karşı negatif tutum sahibi öğrenciler, hızlı, kolay ve kalıcı bir biçimde öğrenemezler. Benzer biçimde hızlı, kolay ve kalıcı öğrenemeyen, bu teknikleri bilmeyen kişiler de öğrenmeyi sevmeyecektir. Öğrencinin kendisinin En İyi YGS Matematik Geometri dersini yapabileceğine inanması ve keşfetmesi bir tanıma sürecidir.  Öğrencinin En İyi YGS Matematik Geometri dersini ile ilgili olumlu ve olumsuz özelliklerini ortaya çıkarması, hangi konuları yapabileceğini belirlemesi çok önemli bir davranış olacağını düşünüyorum. Yemek yeme alışkanlıklarından boş zamanlarını değerlendirme alışkanlıklarına kadar her düşüncesini ortaya koyması, hedeflerine adım adım yaklaşma sürecini doğrudan etkiler. Mevlana’nın da belirttiği gibi, “Kitaplardan önce kendinizi okumaya çalışın.”

En İyi YGS Matematik Geometri Özel Ders Boğazköy öğretmeni ile, hedefe varma sürecinde kendinizi tanırsanız, yolunuzdan ayrılmak istemeyen, her engelde omzunuzun üzerinden başını uzatan güvensizliğin, sizi istemediğiniz yöne sürüklenmesine izin vermemiş olursunuz. Kendinizi tanırsanız, neye inanıp neye inanmayacağınızı da iyi bilirsiniz.

EN İYİ YGS MATEMATİK GEOMETRİ SINAVINDA PUAN ARTIRICI İPUÇLARI

1.YGS Matematik Geometri Sınavına başlamadan önce ön hazırlık gerektirir.

  1. YGS Matematik Geometri Sınavında hız ile zaman arasında denge iyi kurulmalıdır
  2. YGS Matematik Geometri soruları ile boğuşmamak gerekir. Her bölüme ayrılacak süre belli olmalıdır.
  3. Kodlama stratejisi uygulanmalıdır.
  1. YGS Matematik Geometri Sınavı zekâ testi değil, sıralama fonksiyonu vardır.
  2. Turlama Tekniğini uygulamak size çok avantaj sağlar
  3. Soruları çözerken ipuçlarını iyi analiz etmek gerekir

En İyi YGS Matematik Geometri sorularını yanlış cevaplamanın birçok nedenleri olabilir. Bunlar soruyu doğru okuyamamak, verilen ipuçlarını değerlendirmemek, algılama hatası, bilgi eksikliği, kavrama yetersizliği olabilir. Soruda bir takım ipuçları veriliyorsa bunlar mutlaka değerlendirilmelidir. Özellikle soru cümlesinde verilen olumsuz yargılar, değillemeler cevabı tamamen değiştireceğinden dolayı çok dikkatli okunmalıdır.

“İlköğretimden üniversiteye” giden bu yolda, sizlere başarılar dilerken, “En İyi YGS Matematik En İyi Geometri Çözen kurşun kaleminiz sivri, sol beyninizin algılaması güçlü olmasını” diliyorum.

Unutmayınız ki, “Her zaman her akşam En İyi Matematik Geometri çözen kazanır.”

Sevgi ve saygılarımla…

Cevat Karakayalı

Efsane Math Cevat Hoca

09.07. 2017

 

 

 

 

Leave a comment