Skip links

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü Hocası diyor ki: Matematik//Geometri derslerine çalışmak öncelik ister. Matematik//Geometri derslerinden başarılı olmak, hayallerini kendi gücüyle gerçekleştirebileceğine çok inanan öğrenci şevklidir, inançlıdır ve çok iyi yaşama sevinci vardır. Öğrencilerin gelecekteki umudu, onun şimdiki gücünün en iyi kaynağıdır. “Sen Matematik sorularını çözersin, gayret et, eninde sonunda başaracağından eminim çocuğum!” diyen anne-babalar çocuğunu yüreklendirdiği için çocuğu mutlaka başarılı olur. En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası, öğrencisine “sen yapabilirsin!” “Kendi hayallerini amaçlarını gerçekleştirebilecek güç sende var!” mesajını vererek öğrencisi Matematik//Geometri  dersinden başarılı olmasını sağlar.”

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik //Geometri sınavları öğrencilik hayatının en önemli dönüm noktalarından biridir. Hangi üniversite ve hangi koşullar altında nasıl bir öğretim ve eğitim alacağınıza bu girdiğiniz sınavlardaki sonuçlar etki eder. Geleceğinizi biçimlendirir. Şunu bilmelisiniz ki, hangi meslek, hangi lise ya da hangi üniversiteye gideceğiniz sorusunun cevabını belirleyecektir. Bu yüzden bu sınavlara hazırlanan öğrenciler, Geometri YKS sınavını ciddiye almalı ve çevresindeki kişileri de bu yönde telkinleri daha fazla önem vermelidirler. Ayrıca Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocasının fikirlerini de çok iyi bir biçimde dikkate almalıdır.

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü Hocası ile beraber olduğunuzda Geometri //Matematik derslerinden korkmanıza gerek olmadığını göreceksiniz. Gerçekten Geometri korkusu öğrencinin peşini bırakmayan ama tedavisi olan salgın bir hastalık gibidir. Daha da kötüsü hem sana hem de etrafındaki kişilere bulaşma riski olan berbat bir hastalıktır. Etrafındaki öğrenci arkadaşlarını Matematik korkusu açısından iki bölüme ayırabilirsiniz: Geometri//Matematik korkusu yayanlar ve Matematik//Geometri korkusu savarlar.

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü hocası, size Geometri korkusunu hatırlatmayacak öğrenci arkadaş grubu edinmeye özen gösterirseniz iyi edersiniz. Arkadaşların veya okulunuzdaki öğrenciler “ Geometri çok zor, bak dikkatli ol, çok iyi çalış”, “ O öğretmen mi? Aman çok dikkat et!” Gibi sözlere aldırış etmezsen iyi edersiniz. Sana buna benzer Matematik//Geometri başarısızlık tohumu ekebilirler.  Geometri derslerinden korkmanın ve başarısız olmanın nedenlerinden birisi de onların bilerek veya bilmeyerek beynine ektikleri tohumların yeşermesi olabilir.

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü hocasına göre, aklınızdan ne geçirirseniz başınıza her an gelebilir. Sadece iyi bir örnekle açıklayalım: “Bir gün Matematik//Geometri öğretmeni bir öğrenciye babasını okula gelmesi gerektiğini söyler. Öğrenci de babasına söyler. Ama babası okula gitmeden önce babasına bazı bilgiler verir: baba bak, bu Matematik//Geometri hocamızın kulakları kepçe gibidir. Konuşurken kulaklarına bakılması hiç hoşuna gitmiyor,” der. Baba oğul okula gitmek için evden çıkarlar. Çocuk arabada uyarılarına devam eder: “Baba sakın kulaklarına bakma”, “konuşurken kepçe ve kulak kelimelerini kullanma” “baba, aman dikkat kulağına bakma”. Baba da ne yapsın oğlunu dinlemekte ve dediklerini yapmayı unutmamak için onları düşünmekle meşguldür. Okula gelmişlerdir. Kapıyı çalarak Geometri öğretmeninin odasına girerler. Koltuğa otururlar ve Öğrencinin babası ilk cümlesi “Buyurun kepçe kulak bizi niye çağırdınız.” Olur. Çocuk yıkılmıştır, Geometri öğretmeni şaşırmıştır. Baba ise bu cümlenin ağzından nasıl çıktığı konusunda hayretler içindedir.”

Neden baba bu cümleyi kurdu? Çünkü baba, çocuğunun telkinlerini o kadar dinlemişti ki sürekli onu düşünüyordu? Beyin de istemden o kadar etkilenmişti ki bu cümle ağzından çıkartmıştı. Telkinler sen istemesen de beynini programlanmaktadır.

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü öğretmeniniz der ki: YKS Geometri İçin Soru Çözerken dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Daha önceki seneklerde çıkmış olan soru türleri mutlaka gözden geçirmeli, soru tiplerini iyi kavranmalıdır.

Bolca soru çözerek soru çözme tarzınızı geliştirmiş olmalısınız. Soru çözerken kullandığınız kendinize özgü kısa yollar veya formülleri artık tam anlamı ile oturtmuş olmalısınız.

Test çözme tekniklerini iyi kullanmalısınız. Şöyle ki, bazen doğru cevabı bulurken de yanlış seçenekleri eleyerek doğruya ulaşmayı iyi bilmelisiniz.

Soru dağılım analizini çok iyi yakalamalısınız. Yani, fazla soru çıktığı bilinen konulara mutlaka daha fazla ağırlık vermelisiniz. Bunu yaparken az soru çıkmış buna da çalışmayayım mantığını göz ardı etmeyiniz. Bu mantık çokta sağlıklı olmadığı bilinmelidir.

Birçok deneme yaparak test çözme hızınızı kontrol etmelisiniz. Eğer denemelerde soruları yetiştiremiyorsanız yavaşsınız anlamına gelir. Dünden hızlı olmanın tek yolu her gün konu eksiklerini bilerek bolca soru çözmektir.

Matematik//Geometri dersinden eksik olduğunuz konu ile ilgili olarak konuları tespit etmek ve onların üzerine odaklanmak sınavlara hazırlanan öğrenciler için en çok kullanılan net artırma tekniğidir.

Nerelerde yanlış yaptığınızı ve bu yanlışın neden yapıldığını çabucak tespit edip, çok iyi kontrol altına almalısınız. Yanlış yapılmasının birçok sebebi vardır. Bunlar sırası ile:

-Konu eksiği

-Dört işlem hatası dikkat eksikliği

-Okuduğunu iyi anlayamama,

-Konular arasında bağlantı kuramam

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasının, yukarıda belirtilen maddeler göz önünde bulundurulduğunda tespit net olarak ortaya konulmuş, teşhis aşaması sonuçlanmış ve tedaviye geçilmiş olacaktır.

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası sizlere, Matematik Geometri için başarınızın en büyük düşmanınız olan olumsuz düşüncelerden uzak durmanızı ister. Başarılar diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

16.05.2021

 

 

 

 

 

 

Leave a comment