Skip links

En İyi Yüz Yüze Beylikdüzü Matematik Özel Ders

En İyi Yüz Yüze Beylikdüzü Matematik Özel Ders

MATEMATİK İÇİN BEYİN GELİŞTİRME:

BEYNİNİZ İÇİN BUNLARI YAPIN, AKLINIZ BAŞINIZDA TOPLANSIN!

En İyi Yüz Yüze Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası diyor ki: YKS Matematik//Geometri soruları için zihin paraşüt gibidir, açıldığında bütün problemleri çözer. Matematik dersinde başarı sadece sözlükte “çalışma” sözcüğünden önce gelir. Matematik için bilgi ve yeteneğin refleks haline gelmesi, sadece çok çalışma ile gerçekleşir. Kendi içinde bütünlük tanıyan, birbirini tamamlayan bir dizi program ve materyal çalışmayı angarya olmaktan çıkarıp zevkli bir hale dönüştürür. LYS Matematik 1 sınavını yönetimi, deneyimli en üst düzeyde olan, bilgi birikimi tavan yapmış ve sistemi çok iyi bilen Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni ile yoluna devam eden öğrenciler üniversitenin kapısını aradıklarında güneş onlar için farklı doğar…”

En İyi Yüz Yüze Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası size soruyor? “Sorununuz Matematik Dersi Çalışmamak mı?” En İyi Yüz Yüze Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocasına göre, Matematik/Geometri derslerini çalışmamak gibi bir sorununuz varsa öncelikle aşağıda belirttilen “yanlış çalışma alışkanlıkları” nı inceleyip hangisinin veya hangilerinin sizde olup olmadığına düşünüp karar vermelisiniz.

Yanlış çalışma alışkanlıkları özellikle bunlardır:

 • Amaçsız, plansız ve programsız çalışmak,

 • Evin değişik yerlerinde çalışmak,

 • Yatarak, uzanarak çalışmak,

 • TV karşısında ya da müzik dinleyerek çalışmak,

 • Derslerden korkma, anlayamadığı dersi bırakmak, ben bu dersi yapamayacağına inanmak,

 • Matematik Geometri Derslerine ilgili ön yargılı olmak,

Şayet, yanlış çalışma alışkanlıklarınıza sahipseniz, ders çalışma konularında sorunlarınız, büyük ölçüde bunlardan kaynaklanmaktadır. Ders çalışma planının yapılması, ders çalışmama sorunun öncelikli çözümlerindendir.

En İyi Yüz Yüze Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocasına göre, Planlı Ders Çalışmanın Faydaları

 • Her derse yeterince zaman ayırmanın ve çalışmanın verdiği bir güç sağlar,

 • Hangi dersi ne kadar çalışacağınızı bildiğiniz için vakit kaybetmemek için çok önemlidir. Bir dersi bırakıp daldan dala atlamanızı önler.

 • Ne yapacağınızı bildiğiniz için huzurlu olmanızı sağlar.

 • Günü güne çalışma sebebi ile sınav öncesi çalışma sürenizi kısaltır, sınav paniğini önler ve etkin çalışmanızı sağlar.

 • Konular uzun zamana yayılarak öğrenildiğinden kalıcı ve etkili olmasını sağlar.

 • Anne-babanız ne yapacağınızı bildiği için size ders çalış demez.

En İyi Yüz Yüze Beylikdüzü Matematik Özel Ders HZamanında Çalışmanın Programının Faydaları

 • O gün öğrenilen konuların tekrarı ve test çözümü,
 • Ödevlerin zamanında bitirilmesi
 • Yarın öğrenilecek konuların ön tekrarı,
 • Geçmiş konuların tekrarını düzenli içermesidir.

Matematik Özel Ders Hocasının tavsiyeleri var.Beyniniz İçin Aşağıdakileri Yapın!

Her öğrencinin beyinleriyle ilişkilerine göre ikiye ayrılır:

 • Pasif Kullanıcılar

 • Aktif Kullanıcılar

Pasif kullanıcılar, beyinlerini nasıl kullanacaklarını bilmez, hatta bilmek de istemezler. Bütün ilgileri dış dünyaya dönük olarak yaşarlar.

Matematik için aktif kullanıcılar ise, beyinlerini bilinçli ve proaktif bir şekilde kullanan öğrencilerdir. Şöyle ki, “Matematik // Geometri için zihin paraşüt gibidir, açıldığında bütün problemleri çözer.” Gerçeğini bilirler. Beyinlerin nasıl çalıştığını öğrenir, bu mekanizmayı hayattan istediklerini elde etmek için kullanırlar. Dış dünya kadar, iç dünyalarıyla da ilgilenirler. İç dünyaları daha zengin, düzenli ve kontrollüdür. Beyin aktif kullanıcıları sever.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmenine göre, Matematik//Geometri  İçin Kafayı Doğru Kullanma Kılavuzu: Beyniniz için bunları yapın aklınız başınıza gelsin!

-İyi Teknik 1

Sadece öğrenirsiniz. Bu birinci düzeydir; aydınlanmayı sağlar ama yararlanmaya yetmez!

-İyi Teknik 2

Öğrenciler hayatlarına uygulayabilirler. Gündelik hayatta kullanmak, önerilerin yararlarını görmenizi sağlar.

 • Teknik 3

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni öğrencilerine öğretir. Bu düzeye kadar gelmek, hem daha iyi öğrenmenizi hem de çevrenizi pozitif etkiler.

Beyniniz için yapabileceğiniz bazı şeyler beyninizin yapısını güçlendirirken, bazılarını zihninizin içeriğini değiştirir. Örneğin yağlı balık yemek size bir şey öğretmez ama öğrenme kapasitenizi güçlendirir.

Etkisi biyolojik, somut yapısaldır. Matematik// Geometri  problemi çözmek, balık yağı gibi etki etmez fakat o da zihin içeriğini zenginleştirir.

Sağlam kafa hareketli vücutta bulunur. Fiziksel hareketlilik, hem duygusal durumu düzenliyor, hem düşünceleri canlandırıp zihni zindeleştiriyor. Öğrencinin beyninin ayaktayken yaklaşık yüzde 11 daha fazla çalıştığı düşünülmektedir. Bu nedenle önemli kararlar alırken yürüyerek düşünmeniz önerilir.

Hapishaneden kaçma planları yapan mahkûmların, akıllarına en iyi fikirler gelsin diye koğuşta volta atarak yürümeleri bu yüzden olabilir.

Yürüyerek düşünmek, düşünerek yürümek Sorkat’ın da öğrencilerini eğitirken kullandığı bir yöntemdi. Nerelere de yürümek daha doğrudur acaba? Beyin dostu yürüme alanlarının başında, deniz kenarları ve bol çam ağaçlı alanlar gelir. Ormanlık alanlarda bol, bol oksijen olduğunu unutmamak gerekir. Deniz kenarında ise bol miktarda negatif iyon bulunduğundan yaratıcı düşünce imkanı artmaktadır.

Einstein bir yazısında “Neden en parlak fikirler aklımıza tıraş olurken veya dışta geliyor?” diye sorar. Beyin bilimcilerine göre bunun nedeni duşu bedenimizdeki fiziksel stresi, yani negatif elektrik yüklerini almasıdır.

Beyin, açık hava ve bol oksijenli yerlerde çok iyi çalışır. Bilindiği gibi, beynimiz ağırlık olarak vücudumuzun yüzde ikisi olsa da, vücuda gelen oksijenin yüzde yirmisini tüketmektedir. Oksijensiz kaldığında ölümü gerçekleşen ilk organ beyindir. Kapalı ortamlardaysanız, odanızın penceresini açarak içeriye temiz hava gelmesini sağlamalısınız. Bu arada yürürken kolları sallamak, kan dolaşımını artırdığından dolayı beyin performansını artırır.

Matematik // Geometri soruları çözmek için beyni zorlamak beynin düşünme kapasitesini artırır. Temiz hava beyin için neyse, Matematik // Geometri soruları da zihin için odur. Öğrenme, zihnin içine dışarıdan tazelik alınmasıdır. Yeni bilgiler öğrenmeyen öğrencilerin beyni, önce içindeki suyu ortasındaki fıskiyesinden havaya fışkırıp sonra aynı suyu toplayın park havuzları gibidir!

Beyin kas sistemi ile değil, elektro-kimyasal reaksiyonlarla çalıştığı için, kolunuz veya bacağımız gibi fiziksel anlamda yorulmaz. Beyni yoran en önemli şey monotonluktur. Ne kadar Matematik// Geometri sorusu çözerseniz beyninizi de o kadar geliştirebilirsiniz. Hakkında ön bilgi sahibi olmadığınız bir konuda, bir şeyler öğrenmek insanın aklını geliştirmektedir. Ezber yapanların Alzheimer riskini azalttığı bir araştırmada ortaya koymuştur.

Yeni bir kelime öğrenmek beyni canlandırır. Araştırmalar göre yabancı dil öğrenme beyni güçlendiriyor.

Beyninizi şaşırtıp zihinsel rutinlerinizi kırabilirsiniz. Dr. Seuss, “Saçmalığı seviyorum; beyin hücrelerini uyandırıyor!” der. Gerçekten de nöral davranışlara bakılırsa, öğrencinin bildiği makul şeylerden daha çok şaşırdığı şeyler, zihinde yeni düşünce örüntüleri sağlar. Şaşırma merak, Matematik problemleri ve yeni düşünce örüntüleri birbirini tetikler. Bir beyin kendisine çok benzeyen bir beyin yanında daha rahat eder ama gelişmez. Farklı beyinler arasında o kadar rahat olmayabilir fakat büyür, genişler ve gelişir. Tony Buzan’a göre hayvanlarla ve çocuklarla çok zaman geçirmek beyni esnetiyor.

-Farklı görüşleri olan öğrencilerle zaman geçirmek, bu yaşam tarzlarının belgesellerini izlemek, farklı Matematik// Geometri soruları çözmek, yeni yerlerde gezmek öğrencinin iç dünyasını geliştirir. Öğrencinin bakış acısını değiştirir ve algısını güçlendirir.

-Düşünsel rutinlerin yanında, davranışsal rutinlerin kırılması da çok önemlidir. Her zaman yaptığınız alışkanlıklarınızın tersini yapmayı deneyiniz.

-Duyularınızı besleyerek beyninizi şenlendirebilirsiniz. Beyninizin hoşuna gidecek duyusal verilerin, düzenli olarak alınması beyinsel zevk alma kapasitenizi geliştirecektir. Kulak için müzik, göz için estetik görüntü, burnu için güzel kokular, dil için güzel tatlar, ten için hoş dokunuşlar geliştirici etki yapmaktadır. Her gün güzel manzaraya veya resme bakmaya çalışın.

-Kulağınızı da ihmal etmeyin. Her gün güzel bir müziği gözleriniz kapalı dinleyin. Beyninize ne verirseniz, onu çoğaltarak size geri verir. Yani beyninize çöp girerse, beyninizden çöp çıkar. Beynin sınırlarını zorlamayan bir öğrencinin beyni gelişmez. Sürekli bilgisayar oyunu oynayarak beyninizi ‘düşük viteste’ çalışmamalısınız.

-Arada bir beyninizi dinlendirmelisiniz. Taş devrinde yaşayan birinin hayatı boyunca öğrendiği bir şeyi, bir aylık sürede öğreniyoruz. Beynimiz bu veri akınından bazen bunalıyor. Bu bakımdan bazen beynimizi dinlendirmek gerekiyor. Bazı günler hiç ir şey öğrenmeme günü ilan edebilirsiniz. Hiçbir Matematik sorusu çözmeyin, hiçbir şey dinlemeyin okumayın ve hatta yoğun olarak düşünmeyin. Yani beyninizi kendi haline bırakın. İçinden ne istiyorsa yapsın. Algı sistemimiz dinlensin.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni göre, YKS Matematik// Geometri sınavları  için hedefleri olan öğrenciler başarıyorlar, çünkü ne kadar soru çözeceğini biliyorlar.”

Başarılar dilerim…

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

11.03.2021

 

Leave a comment