Skip links

En İyi Yüz Yüze Matematik Dersi Beylikdüzü

En İyi Yüz Yüze Matematik Dersi Beylikdüzü

YKS MATEMATİK SINAVLARI  İÇİN HEDEF BELİRLEMEK ÖNEMLİDİR!

En İyi Yüz Yüze Matematik Dersi Beylikdüzü Hocası diyor ki: YKS Matematik // Geometri sınavları için “21 gün kanunu” çok önemlidir. YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanmak yeni bir yaşam programı uygulamayı gerektirir. AYT / TYT Matematik sınavlarında başarılı olmayı gerçekten isteyen öğrencilerin önceliklerini ve hedeflerini belirlemelidir. TYT/ AYT Geometri // Matematik sınavlarına kadar sürede yapmaları gereken çalışmayı günlük ve aylık olarak programlamaları bir zorunluluk haline gelir.

En İyi Yüz Yüze Matematik Dersi Beylikdüzü Hocasına göre, öğrencilere program yapmak çok kolay, uygulamak kolay gelir. Öğrenciler bir heves yaptıkları programı dört beş gün, bir hafta uygulamaya özen gösterirler. Fakat her gün programlarının aksamasına neden olacak bir bahane üretirler. Severek yaptıkları program giderek uygulanamaz duruma gelir. Öğrencilerin bir günlük yaşam programı oluşturmalarının nedeni yeni Matematik// Geometri çalışma alışkanlıkları edinmektir. Çok yeni alışkanlıklar edinmek için verdikleri karara uymalarının gerçek nedeni ise, eski alışkanlıklarına geri dönmelerinin kolay olmasıdır.  Matematik// Geometri derslerinde başarının ön koşulu kendinize hedef belirlemektir.

En İyi Yüz Yüze Matematik Dersi Beylikdüzü hocasına göre hedef, belirli bir zaman diliminde ulaşılması gereken yüksekliktir. Belirlediğiniz bu hedefe ulaşma gerekçesi ise amaçtır. “Niçin Matematik//Geometri çalışmalıyım?” sorusuna verilen cevap ya da cevaplar amaç; çalışmanızın sonunda ulaşmak istediğiniz yükseklik ise hedeftir. Çok iyi bir hedef belirlenirken birçok kritik noktaları göz önünde bulundurmamız gerekmektedir.

Bakırköy En İyi Yüz Yüze Matematik Dersi Beylikdüzü Hocasına göre, hedef belirlerken:

-Çok iyi gerçekçi olmalı,

-Her öğrenci kendini iyi tanımalı

-Belirlediğiniz hedef ulaşılabilir olmasına dikkat etmek gerekir.

En İyi Yüz Yüze Matematik Dersi Beylikdüzü Hocasına göre, öğrencilere özel bir hedefleri ve hedeflerine nasıl ulaşacağına planları olup olmadıkları soruldu. Öğrencilerin yalnızca %4 ‘ü yazılı hedef belirti. Araştırmacılar 20-21 yıl sonra hayatta kalanlarla tekrar görüştüler. Ulaşılan sonuç ise, hedefleri olduğunu ve bunları nasıl elde edebileceğini yazılı olarak ifade edenler diğerlerine göre işlerinde daha başarılı oldukları ve hedeflerine ulaştıklarını tespit etmişlerdir.

En İyi Yüz Yüze Matematik Dersi Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik// Geometri  YKS Matematik sınavları için iyi bir hazırlık, güçlü bir hafıza gereklidir!

En İyi Yüz Yüze Matematik Dersi Beylikdüzü Hocası diyor ki, günlük yaşamımızda hafızası ile sizi imrendiren öğrenciler var mı? Böyle bir hafızaya sahip olmak ister misiniz? İşte size öneriler:

-Beyin fonksiyonlarının zayıflamasının, hücreler arasındaki bağlantının iyi çalışmasının önemli olduğu kabul edilmektedir.

-Monoton bir hayat öğrenci beyninin en büyük düşmanıdır. Sürekli yeni Matematik// Geometri bilgilerinin öğrenme gayreti ve değişik konularla uğraşma, beyin fonksiyonlarının sağlığı ve sürekliliği açısından son derece çok önemlidir.

-Beyni sağlıklı tutmak için hücreler arasındaki iletişimi devamlı canlı tutmak, başka bir ifade ile beyni sürekli çalıştırmak gereklidir.

-Genç yaşta beyin sporları ile uğraşan kişiler yaşlandıklarında da bu yeteneklerini daha uzun süre koruyabilmektedir.

-Çevrenizdeki olayları sorgulayarak beyninizi dolayısı ile zekânızı geliştirebilirsiniz.

-AYT Matematik //Geometri soruları çözmek beyninizi geliştirmek için sizin için bir fırsattır.

-Matematik// Geometri soruları çözerken arkadaşlarınızla espri ve eğlence faktörünü ihmal etmeyin.

-Bir YKS Matematik// Geometri sorusu zor geldiği zaman hemen pes etmeyin, sonuna kadar mücadele gücünüzü kullanın.

-Matematik// Geometri  defterini okumayı alışkanlık haline getirin.

En İyi Yüz Yüze Matematik Dersi Beylikdüzü Hocası için, YKS Matematik //Geometri sınavlarından başarınız ve mutlu olmanız, benim mutluluk kaynağıdır.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

21.02.2021

 

 

Leave a comment