Skip links

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders Bahçeşehir

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders Bahçeşehir

MATEMATİK AYT PROBLEMLERİNİ ÇÖZERKEN HIZINA HIZ KATACAK STRATEJİLER!

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası der ki: Çözdüğün YKS Matematik/ Geometri soruların sayısı için “varış çizgisi diye bir şey yok.” Matematik LYS için içindeki süper güçle bağlantı kur ve uç! Uykunun AYT Matematik Geometri sorusu çözümünde hızını etkilediğini zaten biliyor olmalısın. Fakat bu etkiler bizi bile şaşırttı. TYT-AYT Matematik/Geometri problemlerini çözerken hızına hız katacak stratejiler istiyor musun? Yakın zamanda Matematik LYS denemesine girdin mi? Önemli değil. Daha fazla net yapmak istiyorsan ve istediğin netlere ulaşmak istiyorsan, bu yazı senin için geliyor. TYT/AYT Matematik konularını öğrenmek için haydi bize katıl! 3G’nin yavaşladığını 4G’ye geçmeden önce biliyordun. Aynı şey girdiğin TYT/AYT Matematik sınavları için de geçerli. Matematik/Geometri soru çözme temponu artırarak Matematik// Geometri sorularını çözmek birçok faydayı yanında getiriyor.

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, birincisi: Çok çözülen AYT Matematik sorularında beyin çok hızlı düşünmene yardımcı oluyor. Böylece daha hız biçimde ilerleyebiliyor ve her çözdüğün sorudan sonra bir sonraki soruları daha hızlı çözebiliyorsun.

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, ikincisi: Çok daha fazla Matematik //Geometri testleri- ki burada önemli olan hangi konularda çözdüğün sorular. Araştırmalar soru çözme hızının çok soru çözme ile doğru orantılı olduğunu gösteriyor. Matematik Geometri ile ilgili soru çözme senin geleceğinin garantisidir. Soru çözme işlemi sana kilolarca baskı uyguluyorsa, unutma ki pişmanlık tonlarca uygular.

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası olayın en iyi kısmına gelirse: TYT/AYT Matematik//Geometri soru çözme temponu artırmak için, rutin programını tamamen değiştirmen gerekmiyor. Aslında Matematik Özel Ders Bahçeşehir  öğrenmeni, haftalık programına hız odaklı bir egzersiz eklemenin, güvenli bir biçimde kazanımlarını artıracağına katılıyor. Güvenilir Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocasından aldığımız beş hız prensibi, sana kısa yol gösterecek. En hızlı 40 TYT Matematik //Geometri sorularını çözebilmek için neye odaklanacağını çok iyi bilmelisin. Kendini rahat ve güçlü hissetmelisin. Öyle hissetmiyorsan daha az net çıkarırsın. Aslında bütün mesele beynine güvenmek ile olur.

TYTMatematik sınavından 40 net çıkarabilmek için yapman gereken en önemli şey tutarlılık sağlamak. TYT/AYT Matematik sınavından iki ay öncesinde geri sayma başlıyor ve o zaman zarfında haftalık üç deneme yapman gerekiyor. AYT Matematik//Geometri sınavı için size vereceğim en önemli tavsiye dengeli olmak, etkin ve verimli ders çalışmak olmalıdır. YKS Matematik deneme sınavında en zorlu dakikalarında hatırlaman gereken, sizi motive edecek bir tavsiyem veya ilham verici bir sözüm var. Sizin sloganınız şu olmalı: Asla sizin bir varış çizginiz olmamalı, hedefine ulaşıncaya kadar soru çözmeye çalışmalısın.

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, Matematik sınavına Aylar kala…

  • Çalışma sürenizi gözden geçirmelisiniz.

Sınava kadar kalan zamanı maksimum değerlendirebilmek için öncelikle zaman planlanması yapılmalıdır. Yapılacak planlamada puan getirisi en çok olan dersler, az bir tekrarla tekrar hatırlanabilecek konular ve bunlara ne kadar zaman ayrılacağı önceden belirlenmelidir. LYS Geometri sınavına az bir zaman kala yapılacak çalışmalar, şu ana kadar yapılmış çalışmaları daha anlamlı kılacaktır.

  • TYT Geometri Matematik sınavında yüksek puan almak için konuları bolca tekrar edilmesi gerekir

Öncelikle bu yıl haziran ayına kadar TYT//AYT Geometri /Matematik konuları bitirecek biçimde çalışılmalıdır. Sınava kadar kalan sürede pekiştirmeye yönelik bol bol soru çözmede ve tekrar yapmada fayda var. Sınava hazırlanan adaylar kendilerini yetersiz gördüğü konuları tespit ederek tekrar çalışmalıdırlar. Hiç bilemediğiniz konulara zaman ayırarak çalışmak yerine önceden kısmen öğrenilmiş konuları pekiştirmek için tekrar etmek daha faydalı olacağını düşünüyorum.

  • Geçmiş yılların Matematk //Geometri soruları mutlaka çözülmüş olmalıdır.

Çıkmış TYT Geometri Matematik sınav soruları bu seneki sınav sorularının habercisidir. Konu eksiği olamayan öğrenciler geçmiş yıllara ait YKS ve geçen seneye ait AYT  de çıkmış soruları çözmelidir. Bu çalışma aynı zamanda konu tekrarı işlevini görür. Çıkmış soruları çözmekle sınavda hangi konulardan soru geldiği, soruların mantığı, soruların soruluş biçimini, hangi konulardan ne tür soru sorulabileceğini, soruların zorluk ve kolaylık dereceleri belirlenebilecektir. Unutmayınız ki, geçen yıl çıkmış sorular gelecek sen soruların aynası niteliğindedir.

En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası, bu sene gireceğiniz TYT/AYT sınavında tüm öğrencilere başarılar dilerken, bu yazıyı okuyup önemli noktaları göz önüne almanızı umuyor.

Karakaylı, Cevat

Math Cevat Tutor

05.08.2021

Leave a comment