Skip links

Florya En İyi Matematik Özel Ders

Florya En İyi Matematik Özel Ders

Matematik Öğrenmeniz İçin Beyniniz Konuşuyor

Florya En İyi Matematik Özel Ders
Florya En İyi Matematik Özel Ders

Florya En İyi Matematik Özel Ders öğretmeni diyor ki: Matematik öğrenmek için hayallerinizin son kullanma tarihi yoktur. Derin bir nefes alın ve yeniden deneyin. Asla vazgeçmeyin. Florya En İyi Matematik Özel Ders öğretmeni ile Matematik  sınavına hazırlanırken ve öğrendikten sonra sahip olacaklarınızı ufkunuz belirler. Yapabildiğin kadar hayal et ki, sahip olacaklarının sınırını belirle. Sahip olmayı hedef ettiklerinizi düşünmeni bir bedeli olmadığı gibi bir sınırı da yoktur. Ufkunuz hayallerinizi, hayalleriniz elde edeceklerinizi belirler. TYT Matematik sınavına hazırlandıktan sonra, hayallerinizin engellenmesine hiçbir zaman asla izin vermeyin. Matematik öğrenmek istediğimizde, bizim beynimiz düşündüğümüz problemi çözmek için enerji gönderir. Bu durum her öğrenci için geçerlidir. Bu enerji dalgaları diğer kişi ile uyumu yakaladığı anda olaylar düşündüğümüz ve istediğimiz yönde ilerler.

Florya En İyi Matematik Özel Ders Forya öğretmenine göre, beynimiz küçücük bir organımızdır. Vücudumuzun 40’ta 1’i ağırlığında; ancak aldığımız oksijenin %20’ini, glikozun %25’ini tüketir. Hep vücudumuz güçlü olsun diye uğraşıyoruz. Atatürk’ün dediği gibi “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.”  YKS Matematik sınavına çalışılmasının yanında boş kalan zamanlarda spor yapmalısınız. Aslında beynimiz güçlü ve doğru düşünsün diye uğraşmalıyız ve dikkat etmeliyiz. Bunun en önemli sebeplerinden birisi de hayatımızda sahip olduğumuz ya da olamadığımız her şey beyin gücümüzle doğru orantılıdır. Beyin hayal ile gerçeği ayırt edemez. Biz ona ne söylersek onu olduğu gibi kabul eder gerçekleştirilmesi gereken bir emir olarak söylediğimiz şeyi hayata geçirmek için biz uyurken bile çalışır. İşte bu yüzdendir ki bizler hep ne söylediğimize hatta aklınızdan ne geçirdiğinize bile dikkat edin diyoruz.

Florya En İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni der ki; bir gün Matematik dersini çalışırken kendi kendinize “Ya bu sene YKS Matematik sınavlarında başarısız olursam ne yaparım?” düşünürseniz beyninize olumsuz sinyal gönderisiniz. Aslında biliyor ki onu düşündüğü anda her şey başladı. Ben TYT Matematik sınav sorularını çözemeyeceğim gibi olumsuz düşünmeyi, olumsuz düşünen öğrencilerle bir arada olmayı bırakınız. “YKS Matematik sınavları için olumlu düşün ki, olumlu olsun” düşüncesi öğrencilere komik geliyor. Ama öğrencilik yaşantımızda olumsuz düşünüp buraya geldik. Matematik derslerini başaracağımıza olumlu düşünürsek ne kaybederiz ki, denesek zararlı çıkmayız emin olun aksine ne güzel öğrencilik yılları yaşarız kim bilir.

Florya En İyi Matematik Özel Ders öğretmeni sizlere, olumlu düşünerek öğrencilik yaşantınıza güzellikler getirdiğinizi diler.

Karakayalı, Cevat

07.07.2019

Legend Math Cevat Tutor

Leave a comment