Skip links

Geometri 1-1 Özel Matematik Ders Beylikdüzü

Geometri 1-1 Özel Matematik Ders Beylikdüzü

Geometri 1-1 Özel Matematik Ders Beylikdüzü öğretmeni diyor ki: TYT /AYT Matematik Geometri sınavlarına hazırlanırken, çalışmak uçup giden bir alışkanlıktır. Bırakması çok kolay, yeniden başlaması zor bir alışkanlıktır. TYT / AYT Matematik – Geometri sınavlarından başarılı olmak için, kuralını koymalısın. Disiplinli bir şekilde çalışmalısın. Asla taviz vermeyin. TYT/ AYT Matematik – Geometri sınavında, başaranlar başarılarını, kazanamayanlar bahanelerini konuşurlar. AYT Matematik sınavında nerede yanlış yapıldığının ve bu yanlışın neden yapıldığının çabucak kavranması gerekir. Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, yanlış yapmanızın birkaç sebebi vardır. Bunların en önemlileri olanları bunlardır.  Matematik / Geometri İçin: Konu eksiği, İşlem hatası ve dikkatsizlik, Okuduğunu iyi anlayamama, Konu ile ilgili bilgi eksikliği, Konuyu birbirine karıştırma gibi sebepler düşünebiliriz.  

 Geometri 1-1 Özel Matematik Ders Beylikdüzü öğretmeni soruyor? AYT Matematik sınavında netlerinizi artırmaya hazır mısınız? Senin hayatın için,  önemli dönüm noktalarından biridir. TYT/ AYT Matematik & Geometri sınavları için, nerede, ne zaman ve hangi şartlarda nasıl bir eğitim- öğrenim alacağına bu sınavlardaki sonuçlar çok etki eder. Belki hangi meslek belki hangi lise veya hangi üniversite sorusunun cevabı girdiğin AYT / TYT Matematik / Geometri sınavların sonucunda saklıdır. Bu bakımdan sınavlara hazırlanan öğrenciler bu sınavları kesinlikle ciddiye almalıdır. Çevresindeki bireyler de bu yöndeki telkinleri daha fazla önemsemelidir.

Geometri 1-1 Özel Matematik Ders Beylikdüzü
Geometri 1-1 Özel Matematik Ders Beylikdüzü

Geometri 1-1 Özel Matematik Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, AYT Matematik / Geometri sorularını çözerken dikkat edilmesi noktalar bunlardır:

-Son 15 yılda çıkmış olan sorular her konu bitiminde çok biçimde gözden geçirmelisiniz. Bu AYT Matematik sorularını çözül-melisiniz.  Çeşitli soru tipleri  kavranmalıdır. Buradan hareketle eksik noktalarınızı bulabilirsiniz.

-Çok TYT / AYT Matematik & Geometri test çözerek soru çözme tarzınızı oluşturmalısınız. AYT Matematik sınav sorusu çözerken kullandığınız kısa yollar veya formüller artık tam anlamı ile kavranmış olmalıdır.

-TYT / AYT Matematik & Geometri konulara göre soru dağılımları hakkında bilgiler oturmuş olması gerekmektedir. Çok soru çıkan konulara daha fazla ağırlık verileceğini kesinlikle unutmayınız.

-Çok fazla eksik olduğunuz konu ile ilgili olarak konuları tespit edilmelidir. Eksiklikler üzerine odaklanmak TYT / AYT Matematik & Geometri sınavlarına hazırlanan öğrenciler için en önemli net artırma yöntemi ve tekniğidir.

TYT -AYT Matematik & Geometri test çözme hızınızı en iyi kontrol edeceğiniz durum denemelerdir. Şayet denemelerde soruları yetiştiremiyor sanız yavaşsınız demektir. Bu durumda hızlandırmanın bir yöntemi kesinlikle yoktur. Siz de bilirsiniz ki, bunu artırmanın tek yolu konu eksikliklerini gidermek ve çok soru çözmektir.

Geometri 1-1 Özel Matematik Ders Beylikdüzü hocası  sizlere, TYT /AYT Matematik & Geometri sorularına aydınlık bir bakış açısına sahip olmana yetecek denli güneş diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

27.08.2020

Leave a comment