Skip links

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: Matematik & Geometri dersleri öncelik ister. Yıldırımlar gök gürültüsünden önce hedefine varır. Sen de hedefine önce varmak istiyorsan, Matematik & Geometri öğrenmeye başlarsan iyi olur. “Artık büyü, okuluna git. Matematik çalış ve oku. Sokaklarda dolaşma. Sen bütün gün bana eziyet ediyorsun. Sabah akşam eğlence uğruna zamanını boşa geçiriyorsun… Biraz da Matematik Özel Ders Öğretmeninle çalış…” Çocuğuna seslenen bir anne ya da babaya ait sözler, Sümerlerden kalma bir tabletten alıntı. Yaklaşık 4 bin yıl önce söylenmiş sözlerin güncelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş olması ne kadar şaşırtıcı, öyle değil mi? Her şey hızla değişiyor ama çocuk eğitimi binlerce yıl hep aynı! Böylece çocuk ergenlik cağına geldiğinde aynı şekilde yaşamaya devam ediyor. Matematik dersinden başarılı olmak, hayallerini kendi gücüyle gerçekleştirebileceğine inan öğrenci şevklidir, inançlıdır ve yaşama sevinci vardır. Öğrencinin gelecekteki umudu, onun şimdiki gücünün kaynağıdır.”

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü
Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası anne ve babanın davranışlarının önemine dikkat çekmek istiyor. “Sen Matematik & Geometri sorularını çözersin, gayret et, eninde sonunda başaracağından eminim çocuğum!” diyen anne-babalar çocuğunu yüreklendirdiği için çocuğu mutlaka başarılı olur. Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni, öğrencisine “sen yapabilirsin!” “Kendi hayallerini amaçlarını gerçekleştirebilecek güç sende var!” mesajını vererek öğrencisi Matematik dersinden başarılı olmasını sağlar.”

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası doğadan örnek vermek istiyor. Tırtılın yaşam öyküsü, Matematik & Geometri dersini anlamadığı için, Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasını arayan bir öğrenci için muhteşem bir derstir. Tırtıl eş aramak üzere yüzlerce kilometre yürümek zorundadır. Oysa yaratılışı buna uygun değildir.  Bu yüzden tırtıl, evrendeki en muhteşem değişimi yaşar. Karşısına çıkan, eşini bulmasına engel olan güçlükler, onu kelebek olmaya zorlar. Dönüşümünü sağladığında kanatları sayesinde uçarak eşini bulur ve yaşamın muhteşem döngüsünü deva ettirir. Onun kanatları hedefine ulaşmasının araçlarıdır. Tık ki, sizin Matematik & Geometri öğrenmeniz için Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmenini arayıp geleceğinizi yakın takibe alacağınız gibi… Bu durum öğrencinin farkındalık sayesinde Matematik & Geometri öğrenmek için ilerleme ve gelişmesiyle aynıdır. Siz de sonsuz yaşama, gerçek bir hayta seni götürecek kanatlarına kavuşmak için, Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası, Matematik & Geometri derslerini öğrenmek için bulmalısın

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik & Geometri dersinden başarıyı yakalamak için öğrencilik hayatına gülerek bakmaktır. Matematik Öğretmenlerinin övgüsünü, hayranlığını, sevgisini ve saygısını kazanmak ne tür olursa olsun içtenlikle yapılan eleştirilerin kıymetini anlamaktır. Size Matematik dersini öğretmeye çalışan Beylikdüzü Matematik Ders Verenler seçtiğiniz öğretmeninizin kıymetini bilmenizi isterim. İyi gün Matematik bilen dostlarının, kötü arkadaşların yoldan çıkarma girişimlerine direnerek, başkalarını daima olumlu yanlarına bakıp en iyiyi bulmaktır. Arkada da iyi yetişmiş, gerçek insan olma çabasında sağlıklı çocuklarla, güzel bir yaşam bahçesi veya saygın bir konumla tertemiz ve yaşanabilir bir dünya bırakabilmektir. Hatta bir tek kişi bile olsa, birilerinin sen yaşadığın için daha rahat nefes aldığını ve mutlu olduğunu öğrenmektir. Gerçek başarı insan olmaktır.

“Matematik tüm bilimlerin kraliçesidir” sözü Matematik Ders Verenler Beylikdüzü Öğretmenlerinin sözüdür. Diğer bilim dallarının her biri çok değerli olsa bile matematik olmadan araştırma ve bilim yapmak pek olası değildir.

“Evren her an gözlemlerimize açıktır; ama onun dilini ve bu dilin yazıldığı harfleri öğrenmeden ve kavramadan anlaşılamaz. Evrendeki konunlar Matematik diliyle yazılmıştır; harfleri üçgenler, daireler ve diğer geometrik biçimlerdir. Bunlar olmadan tek sözcüğü bile anlaşılamaz; bunlarsız ancak karanlık bir labirente dolanılır.”

Tarihte Matematik & Geometri dersine önem veren uygarlıklar gelişip zenginleşirken önemseyemeyenler geri kalmışlardır. Matematik & Geometri hayatımızın her dalında karşımıza çıktığı gibi Matematik & Geometri bilimi ile uğraşmak hem insan zekâsını geliştirir hem de bakış açılarımızı zenginleştirir.

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeni, Matematiği öğrencilere sevdirmek, öğrenmelerine yardımcı olmak temel amaçlarındandır. Öğretmenlerin öğrencilere Matematik & Geometri dersini sevdirmenin ülkemize yapacakları önemli bir görev inancında olmanın gururunu yaşamalıdırlar. Özellikle Matematik & Geometri temel düzeyinde eksiklikleri olan öğrenciler için basitten zora doğru sorularla anlatmalarında başarıya ulaşmalarına kolaylık sağlar. Böylece Matematik & Geometri dersine küsmüş öğrencileri tekrar kazanarak daha üst seviyelere çıkmalarını sağlamış olurlar. Öğretmenler soru hazırlarken öğrencilerin konuları daha iyi anlayabileceğini düşünerek konu sıralamalarında bazı yer değişiklikleri yaparak istenilen kazanımların hiçbirini göz ardı etmemelerine dikkat etmelidirler.

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası Matematik konuları anlatılırken öğretmenlerin bazı sorulara cevap vermeleri gerekmektedir. Örnek olarak;

“Trigonometri nasıl ortaya çıktı biliyor musunuz? Trigonometri hangi alanda kullanılır? Olasılık ne işe yarar? Polinomları öğrenmeye gerek var mı?” gibi… Bu sorular meraktan kaynaklanacağı gibi, “Bu lüzumsuz konuyu kim bize musallat etti? Psikolojisinden de kaynaklanabilir. Matematik dersinin birçok öğrenciye sevimsiz ve zor geldiği bilinen bir gerçektir. Matematiği sevimli hale getirmek için Matematik Ders Verenler Beylikdüzü Hocasını, onu bilgi yığını olarak vermekten vazgeçmesi gerekmektedir. Konu ile ilgili,” Ne zaman ortaya çıktı? Konuya kim ne ölçüde katkı yaptı? Nerelerde nasıl kullanılıyor?” gibi sorulara cevap veren biri olmalıdır ve öğrenciyi matematiğin sırlı dünyasına taşımalıdır.

MATEMATİK GEOMETRİ ÇALIŞMAKTAN BAŞKA YAPABİLİRDİM Kİ…

Bir adamın hayatının büyük bir bölümü hapishanelerde geçer. Hapiste olmadığı zamanlarda bile eviyle ve çocuklarını Matematik & geometri dersleri ile hiç ilgilenemez. Adamın iki çocuğu da baba terbiyesinden mahrum olarak büyürler.

Aradan seneler geçer. Çocukların birisi de babası gibi hapishanede yatmaktadır. Diğer oğlu ise öğrencilik yıllarında çok Matematik & Geometri derslerini çalıştığından üniversite bitirmiş ve büyük bir şirketin genel müdürü olmuştur. Olay, gazetecilerin dikkatini çeker ve bu adamla gazeteciler röportaj yapmak ister. Röportaj sırasında adam, oğullarına farklı muamelede bulunmadığını söyler. Gazeteciler bir fark bulabilmek için adama ısrarla birçok soru yöneltirler. Ama bir sonuç alamazlar. Çünkü adam doğruyu söylemektedir ve iki oğlu ile de hiç ilgilenmemiştir.

Gazeteciler önce hapistekine ziyaret eder ve ona niçin bu durumda olduğunu sorarlar. Cevap üzücü, fakat bir o kadar da açıktır: “Babamı tanıyorsunuz, başka ne yapabilirdim ki?”

Daha sonra gazeteciler bu sırrı çözebilmek için şirket yöneticisi olanın yanına giderler ve ona da aynı soruyu yöneltirler. Genel müdür olan oğlu da soruya oldukça ilginç cevap verir: “babamı tanıyorsunuz, başka ne yapabilirdim ki?”

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, hiçbir başarının tesadüf olmadığına inan biri olarak tüm öğrencilere başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

18.05.2020

 

 

Leave a comment