Skip links

Geometri Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Özel Ders Beylikdüzü

YKS MATEMATİK GEOMETRİ SINAVLARI İÇİN BAŞARI İNANÇ İŞİDİR!

Geometri Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: TYT ve AYT Matematik Geometri sınavlarında başarının ilk şartı, başaracağına inanmaktır. Bugün kim olduğunuz dünkü tercihlerinizin sonucudur. Yarın kim olacağınız, bugünkü kararlarınızın sonucu olacaktır. Bu gün Geometri Matematik çalışmak asla geç değildir. Unutma! Son söz, işine gelmeyen öğrencinin zoruna gider. Matematik Geometri derslerinde zirveye ulaşmanın ilk adımı, olduğunuz yerde kalmamaya karar vermektir.

Geometri Özel Ders Beylikdüzü hocasından sonra, Matematik & Geometri çalışırken beyninizi yöneterek onu tam kapasite ile kullandığınızda hiçbir Geometri & Matematik sorusunu ıskalamak durumunda kalmayacağınızdan emin olabilirsin. Geometri & Matematik derslerini başaracağınıza inanma, kendinize güvenme ve donanmanızı geliştirdiğinizde yine Geometri & Matematik için hiçbir sorun yaşamazsın. Yeteneklerini iyi kullandığınızda okul yaşantınızda keyfinize diyecek olmadığını göreceksiniz. Hayat boyu öğrenmek yine eliminizdedir. Zira hayat bir okuldur, gelecekte rahat etmek için hayat boyu Geometri & Matematik aksiyomlarını öğrenmek gerekir. Başarılı öğrencileri örnek alarak, onları YKS Geometri & Matematik sınavlarında üzmeden geçmek sizin elinizde olacaktır. Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninizden verimli, disiplinli ders çalışma yöntemlerini, zamanı verimli ve etkin kullanma yollarını öğrenebilirsin. Başarılı bir plan yaparak ve onu başarılı bir şekilde uygulayarak hiçbir okul derslerinizde sorun yaşamazsınız. Kendinizi ve rakiplerinizi geçme metotları öğrenerek dünya ile yarışma azmini yakalamış olursun

Geometri Özel Ders Beylikdüzü
Geometri Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası der ki, kendinizi ders çalışmada motive etmeyi ve verimli çalışmayı öğrenirseniz ve öğrendiklerinizi uygularsanız rakiplerinize çok iyi fark atabilirsiniz. Her öğrencinin en büyük isteği, bütün derslerden başarılı olup istediği mesleği seçerek hayatta başarılı ve mutlu olmaktır. Bunun için bunun için hayata atılır. İyi bir servet, makam ve mevki, şöhret ve kudret sahibi olmak ister.

Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası: “Hepiniz önemlisiniz. Toplu halde resim çektirseniz, resim elinize geçince ilk önce kime bakarsınız?” diye sorar. Ben de size bu soruyu yöneltsem siz ne cevap verirdiniz.  “Kendime bakarım.” Dediğinizi duyar gibiyim… Her öğrenci kendini dünyanın merkezinde görür; insanın doğası budur. Dünyadaki en önemli insan biziz. Herkes kendini yetiştirmek, geliştirmek, geliştirmek ve başarılı hale getirmek ister. Bu da insanının tabiatı gereğidir. Herkesin sevdiği isim kendi ismidir. İnsan kendini sever; kendi rahatı, geleceği ve mutluluğu için mücadele eder.

Matematik Geometri İçin Atalet Başarıyı Hangi Aşamalarda, Nasıl Engeller?

İlk Öğretim kitaplarında anlatılan, La Fontaine’in ünlü “kaplumbağa ile tavşan yarışı” hikâyesini iyi bilirsiniz. Tavşan kaplumbağa göre daha hızlı koşan, daha yetenekli bir hayvandır ama biraz gaflet ve atalet halinde olduğunu herkes bilir. Muhteşem ikili bir gün yarışmaya karar verirler. Tavşan kendinden emin olduğu için rahat bir şekilde hareket eder. Kaplumbağa azimlidir. Yavaş ama tempolu bir adımlarla yarışı kazanır. Tavşan yüzde yüz yarışı kazanacağı halde yarışı kayıp eder çünkü bildiklerini uygulamaz. Öyküden çıkan ders nedir? Başara “bilmek” için bilmek gereklidir; ancak tek başına yeterli değildir. Bildiklerini yapabilmek de gerekir. Doğru olana göre hareket etmek, yani bildiklerini bir atlet gibi uygulamak da gerekli ve yeter şarttır. Ünlü bir düşünürün deyişiyle:

“Eylem olmadığında vizyon rüyadır. Vizyon olmayan eylem ise boşa zaman geçirmektir. Eyleme sahip bir vizyon dünyayı değiştirebilir.”

Geometri Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, YKS Matematik Geometri sınavlarında  Başarının Yedi Adımı:

-Matematik Geometri derslerinde nasıl başarılı olacağını öğren:

“Başaranlar nasıl başarıyor? Sen nasıl başarabilirsin? Senin alanında başarı süreçleri nasıl çalışıyor?

-Kendini ve potansiyelini tanı:

“Kimsin ve başkalarından daha iyi neler yapabilirsin?

-Öğrencilik yaşantındaki amaçlarını tespit et:

“Neyi başarmak, nasıl bir yaşam istiyorsun?”

-Amaçlarına ulaşmanın stratejilerini ve planlarını hazırla:

“İstediklerini hangi aşamalarla, ne kadar sürede nasıl başarabilirsin?

-Eyleme geç:

“Buraya kadar istenilenleri yapmışsan, nereden başlaman gerektiğine karar ver ve hemen başla1”

-Sonuç alıncaya kadar gerekli manevraları yap:

sonuç alıncaya kadar kararlı ol. İlgili kişilerle Mesele, Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninle iletişim kur. Kaynaklarını iyi kullan. Zekice ve çok çalış.”

-Sonuç al ve aldığın sonuçlardan bir şeyler öğren:

Nasıl başardın? Kendinden öğrenmen gerekenler neler? Bir dahaki sefere aynısını veya daha iyisini başarabilmek için neler yapmalısın?”

Bu yedi adımlık Geometri & Matematik dersleri için başarı çemberinde beşinci adım doğrudan atalet ile ilişkilidir. İlk dört aşama başarıyı içimizde iyice tasarlamayı, beşinci aşama ise kafamızdaki dış dünyaya aktararak “realize etmeyi” amaçlar. Bu aşamayı geçemeyen kişilerde başarının iç tasarımı gerçekleşmiş ama hayal dış başarıya dönüşememiştir. Bu durum başarı öncesi atalet tehlikesini gösterir.

Beylikdüzü Matematik Özel  Ders öğretmeni sizlere Geometri & Matematik sorularını çözmeniz için, aydınlık bir bakış açısına sahip olmanızı diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

18.04. 2020

 

Leave a comment