Skip links

GEOMETRİ ÖZEL DERSİN ÖNEMİ

 GEOMETRİ MATEMATİK  DERSİYLE BAŞ EDEBİLMEK:

MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERSİNE TAKTİKSEL HAZIRLIK

Geometri Matematik derslerini, Matematik Geometri Özel Ders ile öğrenmek bisiklete binmek gibidir, pedalı çevirmeyi devam etmeyi sürdürdüğün sürece başarılı olursun. Pedalı çevirmeyi bıraktığın anda yere düşersiniz, ayağa kalktığınızda bisiklete binmeyi sürdürebilirsiniz ama destek olmadan Matematik  öğrenmeye devam edemeyebilirsiniz. Matematik için gerçeği aramak onu elde etmekten daha değerlidir.

Geometri derslerini çalıştığınız halde anlamadığınız zaman kendinizi tartınız ama tartaklamayınız. LYS Matematik problemlerini çözemediğinizden dolayı, yumruk yeme kontenjanınızı doldurdunuz. Matematik  Özel Ders Öğretmen antrenör eşliğinde artık  Geometri LYS sorularına yumruk atma sırası sizde…

Geometri Özel Dersin Önemi
Geometri Özel Ders Halkalı

 Geometri konularını Matematik  Özel Ders Halkalı öğretmeninizle çok iyi anladığınızda, kendinize iyi davranarak motivasyonunuzu artırabilirsiniz. Bundan sonraki adım matematik Geometri sorularınızı çözdüğünüz için gülen yüzünüzü göstermek olacaktır. Eğer üzülür ve ağlarsanız çalışma isteğiniz ve gücünüz düşer. Matematik derslerini anlamadığınızda üzülmeyin çünkü elektriğiniz kesilecek, bunun sonucunda keyifsiz bir halde olacağımızdan çalışma isteğinizin lambası sönecektir. “ Bilmiyorum ama elimde şeklinde değil, istiyorum ve inanıyorum öyleyse yaparım…” şeklinde düşünmelisiniz.

Öğrencilik yıllarında, Matematik Özel Ders Atakent öğretmeni ile Matematik öğrenmek için hayat size her yönü ile seslenir. Bilgisayarınızdaki olumsuzlukları silip, bilgisayarınıza Matematik için ana duvar yaptığınızda işte o zaman başarıyı yakalamışsınızdır. Ben gerçekten kolay mıydı da ben yapamıyorum diye düşünmeyin. Matematik dersleri için inanç devrelerinizi kontrol edip değiştiriniz. İçinizdeki sınır tanımayan gücü çıkarmalısınız.

Geometri ciddiye alınması gereken, ciddiye alındıkça size gülümseyen dersler olduğunu biliyor muydunuz? Eğer bilmiyorsan, size nasıl çalışman gerektiği konusunda bilmen gerekenleri maddeler halinde anlatacağım. Beni can kulağı dinlemelisin ve dikkate almalısın Çünkü beni bir yol arkadaşı olarak görmelisin ve ben bu yollardan defalarca geçtiğimi bilmeni isterim. İstersen bu paragrafı okumadan atlayabilirsin. Tabii ki burada  Matematik  için yazan altın değerindeki bilgileri öğrenmek istemiyorsan.

Matematik derslerinde başarılı olmak ve etkin çalışmak için nasıl çalışman gerektiğini biliyor musun? Ama bunun cevabını vermeden önce Matematik nasıl bir ders sorusunu cevabını araştırmalıyız. Yeni aldığımız bir elektronik cihazını bütün özellikleri ile kullanmak için önce kullanma kılavuzuna bakarız değil mi? O aleti daha iyi tanımaya ve bütün tuşlarının görevlerini öğrenmeye çalışırız. Böylece ondan en iyi bir biçimde faydalanma yoluna gideriz.

Matematik derslerinde başarılı olmak için, sınavlarda sorulan tüm soruları çözebilmek için, Matematik öğretmeninizin gözüne girmek için bazı altın kuralları bilmeli ve uygulamalısın.

Doğanın muazzam kitabının dili olan Matematik çalışmanız dileğiyle…

Cevat Karakayalı

31.05.2015

 

Leave a comment