Skip links

Halkalı Matematik Özel Ders

HALKALI MATEMATİK

YKS = TYT + AYT

SINAVI İÇİN YARDIM İSTER MİSİNİZ?

Halkalı Matematik sınavında karşına çıkabilecek engellerin üstesinden gel! Hayallerin giden yolda pek çok zorluklarla karşılaşabilirsin. Halkalı Matematik Özel Ders Öğretmeninin önereceği bu dört strateji ile üzerindeki tozu atıp, yeniden başlamana ve başarmana yardımcı olacaktır.

Halkalı Matematik Özel Ders
Halkalı Matematik Özel Ders

Halkalı Matematik : Sorumluluk Sahibi ol

Halkalı Matematik YKS sorularını yapamadığında, neler yapman gerekenlerin farkında ol. Senin için tüm bunları yapabilecek birini bul. Örneğin Matematik sorular arasında sıkışıp kalmış gibi hissediyorsan ve anlama şansının bittiğine inanıyorsan Matematik Özel Ders öğretmeni edinmenin zamanı gelmiş demektir. O, Matematik sorularını çözmen konuşunda sana bir yol haritası çıkaracaktır. Matematik Özel Ders öğretmenin seni anlayacak ve motive edip Matematik dersini sağlamanı sağlayacaktır.

 Kendini Ada

Halkalı Matematik dersinde başarı, cesaretin, kendini adamanın ve sabrın bir araya gelmesi ile oluyor. Bir işi yarı yamalak yapmak, sonuca ulaşmanı zorlaştırır. Matematik başarını zamana bırakma. Zaman hırsızlarına, zamanını çaldırma. Zamanını mutlaka iyi planla, uyabileceğin bir program yap. Geometri çalışma programına düzenli tekrarı mutlaka ekle. Ara vererek çalış. Hedeflerine bağlı kal. Aynı türden dersleri arka arkaya çalışma. Kendinize güveniniz asla  Geometri çalışma isteğinize engel olmasın.

Ders çalışma tekniği olan (İSOAT) tekniğini kullanabilirsin.

İzle (Önce çalışacağınız konuyu inceleyin)

Sor (Kendinize önce konu ile ilgili soru sor)

Oku (Konuyu oku)

Anlat (Konu anladıktan sonra kendine anlat)

Tekrar et (Konuyu tekrar et)

Hareket Planı Yap

Belirli bir planın olması sana bir amaç ve hız kazandırır. TYT Geometri deneme sınavlarında netlerini artırmak için hareket planı yap. Planlı çalışan arkadaşınız varken, sizin işi şansa bırakmanız, erken havlu atmak olacaktır. Planlı çalışmak, nereye ve nasıl gideceğinizi mantıklı bir biçimde, önceden kararlaştırmaktır. Geçerli ve verimli ders çalışma programı hazırlayabilmeniz için, öncelikle, günlük yaşantınızda yer alan olayları ve zaman kaybına yol açan nedenleri araştırmalısınız. Plansız çalışarak kendini esen rüzgârlara kendini bırakarak, istediği limana varmak isteyen öğrencileri bekleyen son, tam bir hüsrandır. YKS Matematik sınavında, şan faktörü yüzde sıfırdır. Ben şansa inanmam. Şans daima çalışandan yanadır.

Korkularını Paylaş

Hepimizin travmaları var. Bunları paylaşabileceğin, güvendiğin birini bulmak, başarıya ulaşmanı sabote edebilecek negatif duygulardan kurtulmana yardımcı olur. “Seninle konuşmak istediğim, kendimle ilgili bir şey var. Herhangi bir yargıda bulunmadan veya savunmaya geçmeden beni dinle” diyerek söze başlayabilirsin.

Öğrencilik hayatınızda meşgul olmak kolay, zamanı verimli kullanmak zordur. Öğrencilik hayatınızla ilgili kararlarınızı ve başarınızı engelleyecek birçok nedenle karşılaşırsınız.

Geometri  ulaşabilmek için anlama, öğrenme ve daha doğrusu hız kazanma çalışmalarını sistematik bir biçimde sürdürmek gerekir.

Verilen ödevleri yapmayan ve elde edilen bilgileri programlı ve disiplinli bir çalışma ile devam etmeyen öğrencinin başarıya ulaşması çok zordur.

Geometri dersini ara vererek öğrenin. Hiç ara vermeden çalışırsanız “algılama gücü” bir süre sonra düşmeye başlar. Çok ara vererek çalışmaya devam ettirmeye kalkarsanız, bu sefer de “hatırlama eğrisi” hızla düşmeye başlar. Oysa çalışmayı kısa zamanlı dinlenmelerle sürdürmek hem öğrenilenlerin sindirilmesi hem de hafızanın kendisini toparlamaya daha kolay olur.

Eğer bugün bir şey yapmadım demek istemiyorsan, yarının önemini anla, yarın için bir plan yapmalısın ve belleğe öğrenmeye yoğunlaştırmak için ne yapmalısınız uygula. Halkalı Matematik Özel Ders öğretmenini dinlerken not tutmalısınız. Anlamların arkasındaki anlamları kavramaya çalışarak ön tahminlerde bulunmalısınız.

İlgi duyulan  bilgileri daha çok hatırlanır. Birbirine bağlı çağrışım yaptıran bilgileri daha iyi hatırlarız. O halde bir şeyi yeniden hatırlamak istiyorsanız her şeyden önce onu doğru biçimde belleğe yerleştirmeyi öğrenmelisiniz.

“ Öyle umutları yitirip Matematik problemini çözemeyip karanlıkta savrulmayınız.. Unutma: Aynı gökyüzü altında direniştir yaşamak.” Cevat Karakayalı

Başarılar dilerim. (ECH Efsane Cevat Hoca)

 

Cevat Karakayalı

08.06.2016

 

Leave a comment

 1. Matematik özel ders öğretmenimin söylediği gibi,matematik dersinde başarının çalışmakla kazanildigi bir gerçektir.fakat bazen çok çalışmakla matematik dersinden başarıli olmak için yetmeyebilir.bu yüzden çalışmanın da sistemli ve programlı olmasi gerçektir. YGS ve LYS sınavlarında başarılı olmak için bilgi birikimini yanında iyi bir sınav strateji olmalıdır. Matematik özel ders öğretmenim matematik dersindeki eksiklerime destek,anlayamadigim matematik konularını daha kolay anlayabilcegim ders anlatım tekniği ile sunmaktadir.matematık konularını daha iyi anlıyorum.hersey için tessekurler. ..
  Doğukan Dalkıran

 2. Post comment

  Burak Türkyılmaz says:

  Matematik Geometri LYS SON TÜYOLAR!
  ANCAK SORUN

  MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİ GEÇ BULDUM AMA BULDUM…

  Matematik Geometri (LYS) sınavlarında başarılı olmak ve en önlerde yerimi almam için bilgi birikimiminin yanında düzenli bir çalışma gerektirir. Hayatta bazen başarı için önümüzdeki sürece nasıl baktığımızla ilgilidir. Eğer LYS Matematik Geometri sınavında yüksek net yapmanın ne anlama geldiğini bilirsen hedefe ulaşman için elinde bir ipucu olur.
  Matematik Özel Ders Öğretmenimathcevathoca.com bana bilimsel,akılcı düşünce becerime sahip olmamı, kendimi iyi biçimde ifade edebilen,sorgulayıcı, Matematik bilgilerini ezberleyen değil bilgiye ulaşmamış sağladı. Benim geleceğimi kurtarmam için devamlı çalışmam gerektirdiğine inandırdı. Yani yarınlarım artık şu andan itibaren benim elimdedir. Asla gaflete düşmeyeceğime,hep çalışmam gerektiğine beynime inandırdı. “Bir kere çalışmazsam bir şey olmaz deme dedi!” Ya da “Sadece benimle olacak iş değil” sözlerinin arkasına sığınmanın doğru düşünce olmadığını söyledi. Karınca misali ulaşamazsam da gittiğim yolunda ölürüm düşüncesi ile hareket ettiğimde başaramam imkansız olduğuna inandım…
  Sonuç olarak kendimi karanlık ormanın içinde kaybolmuş hissediyorum. Beni bu karanlıktan kurtaracak olan birisi vardı. Başımı yukarı kaldırdım,baktım ve gördüm,geçte olsa kendi Kutup Yıldızımı buldum. Matematik Geometri LYS netlerim arttı. Birlikte Matematik Geometri çalışarak zorlu bir mücadelenin sonunda beni zirveye çıkarmaya az kaldı. Beni istediğim netleri yapmama istediğim hedefe ulaştırmaya gayretini ve iç disiplini esirgemeyen, geçte olsa bulduğum Kutup Yıldızım olan Matematik Özel Ders Öğretmenime çok teşekkür ediyorum…
  Burak Türkyılmaz
  LYS Matematik Geometri Öğrencisi