Skip links

İstanbul Matematik Özel Ders

İSTANBUL MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİ İLE MATEMATİK GEOMETRİ İÇİN AMACINI BELİRLE

İstanbul Matematik Özel Ders Öğretmeninden Matematik öğrendikten sonra, için öğrencilik hayatında, uğrunda yaşanmaya değer bir amaç ve çile çekmeye değer bir hedef bulundur. Amaçların senin yakınlarında bir yerlerde duruyor. Yarın veya 10 dakika sonra çok önemli Matematik Geometri YKS = TYT + AYT sınavlarına gireceksin. Matematik Geometri konularını alelacele tekrar etmek zorunda kaldın değil mi? Ancak bu biçimde kafana birkaç Matematik Geometri formülü sokabildin ancak zamanı doğru kullanmanın yolu bu değil!  Matematik Geometri sınavlarından önce ara vermeden çalışayım da güzel geçsin!

İstanbul Matematik Özel Ders
İstanbul Matematik Özel Ders

İstanbul Matematik Özel Ders Öğretmenin Der ki: İstanbul Matematik Özel Ders öğretmenin ve psikologlar, öğrendiğin Matematik bilgileri eğitim seansları arasında işleme fırsatı bulduğu zaman, beyninin çok daha fazla ve farklı bilgiler depolayabildiğini söylüyor ve bunu neredeyse yüzyıldan daha uzun süredir biliyorlar.Matematik Dersini Yayarak Öğrenmek İşte Bu! Düşün ki, 15 farklı Matematik Geometri formülü ezberlemen gerekiyor. Her bir Matematik Geometri formülü için 15’ar dakikan vaktin var. Bu formülleri farklı zamanlarda öğrenmen beynin için, dolayısı ile senin için daha fazla etkili olacaktır. Eğer çeşitli zamanlarda değil de hepsini birden 15×15 = 225 dakikada ezberlemeye kalkışsaydın, sonuç muhtemelen senin için bir fiyasko olacaktı. Matematik Geometri konularını öğrenirken farklı zamanlara yayarak öğrenme işlemi senin için olduğu kadar hayvanlar için de önemli olduğunu bilmelisin. Matematik Dersini Öğrenmek İçin Stratejik Düşün!

İstanbul Matematik Özel Ders Öğretmeninden Matematik öğrendikten sonra, Matematik Geometri için hedefini bir piramit olarak düşün ve bu piramidin en tepesine senin için hayati önem taşıyan YKS = TYT + AYT Matematik Geometri sınavını koy. İleride nasıl biri olup nasıl anılmak istediğine karar ver. Amaç belirlemek, kendini kodlamak, stratejik düşünmek, yol haritanı çizmeye benzer. Her zaman öncelik sıralamana göre zaman yönetimi geliştir. Her zaman öncelik sıralaman tamamen senin elinde olduğunu unutma! Beynindeki nöronlara bağlantı kurmaya çalış. Hayalini çizdir. Amaçlarını beynine nasıl çizdirebilirsin?

Her zaman gerçekleşmesini istediğin şeyler için uğraşman şart. Ancak bunları öncelikle beyninde tasarlaman gerekir. Bu konudaki en basit strateji ise elde etmeyi istediğin şeyi defalarca en ince ayrıntısına kadar düşünmelisin.

Şayet geçmişe yönelik sana Matematik Geometri için sana mutsuzluk veren bir şeyler varsa ve bu durum seni hedefine ulaşmanı engelliyorsa, kafandan atmak için dikkatini başka şeylere vermelisin.

En sevdiğin sporu yaparak, düzenli ve haftada bir terleyecek kadar spor, ruh halini yerine getireceğini bilmelisin. Aynı zamanda olumlu düşünmene de yardımcı olacak ve beynini büyütme faktörü sağlayarak genç tutacaktır. Daha ne duruyorsun en sevdiğin sporu belirle!

SİZ MATEMATİK GEOMETRİ İÇİN NEYE HAZIRSANIZ, O DA SİZİN İÇİN HAZIRDIR.

Tek dileğim, Matematik öğrenmek isteyip de öğrenemeyen öğrencilere, En İyi İstanbul Matematik Özel Ders öğretmeni, onların dünyasını aydınlatan bir ışık olmasıdır. (Efsane Cevat Hoca)

Başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

31.08.2017

 

Leave a comment