Skip links

KESİNTİSİZ MATEMATİK ÖĞRENME

KESİNTİSİZ MATEMATİK

BİLGİLERİNİ BEYNE AKTARMAK

Kesintisiz Matematik ile hep bir adım önde! Kesintisiz Matematik Geometri öğrenmek için aklını en iyi şekilde kullan. Matematik için geçmişini değiştiremezsin, gelecek ise şu an avucun içindedir. Matematik sorularını yüksek hızda çözmelisin… Sağ beyin mantığı/sol beyin yaratıcılığı iyi anla…Matematik problemlerini hızlı okuma ve çözmeyi bilmelisin…Hafızanızı geliştir…Bunların hepsini ve daha fazlasını Matematik Özel Ders Küçükçekmece öğretmeniniz yanınızda olduğunda Matematik sorularını anlaşılır bir biçimde çözebileceğinizi biliyor musunuz?

Kesintisiz Matematik Öğrenme
Kesintisiz Matematik Öğrenme

Kesintisiz Matematik öğrenmek için beyniniz uyuyan bir dev gibidir. Son yıllarda psikoloji, eğitim, biyokimya, fizik ve matematik alanlarında yapılan araştırmalar beyninizin açığa çıkardığı gücün hayal edildiğinden çok daha fazla olduğunu göstermiştir.”

Kesintisiz Matematik bilgilerini beyne kayıt edebilme konusunda birçok çalışmalar yapılmıştır. Yıllar önce Konfüçyüs öğrencinin iç dünyasındaki bilgi eksikliği ve bunun nasıl kapatılabileceği üzerine ince ince düşünmüş, sonunda şuna karar vermiştir:


                                      “Bilmeyen ve bilmek isteyen çocuktur, öğretin ona.

                                       Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır, uyandırın onu.

                                       Bilmeyen ve bilmediğini de bilmeyen akılsızdır, sakının ondan.

                                       Bilen ve bildiğini de bilen liderdir, izleyin onu.”

 

Kesintisiz Matematik: Şu anda çevreden geçen araçların gürültüsü, oturduğunuz sandalyenin verdiği his gibi veya Matematik  öğretmeninizin Matematik konularını anlatırken çıkardığı sesler birçok şey duyu organımız tarafından beynimize gönderiliyor. Bu veriler çok fazla olduğundan, beyin bütün hepsini değerlendiremediği için “algı filtreleri” kullanır.

Okuyarak öğrenmede veya Matematik problemini çözerken iki kritik unsur vardır:

 • Bakış kalitesi
 • Görüş kalitesi

Bakış kalitesi göze, görüş kalitesi beyne bağlıdır. Hem bakış kalitesi hem de görüş kalitesi geliştirilebilir. Okuma hızı da iki şeye bağlıdır.

 • Gözün bilgi toplama hızı
 • Beynin bilgi işleme hızı

Gözün okuma sırasındaki görevi beyni “kesintisiz” bir biçimde veri ile desteklemektir. Eğer göz, beynin bilgi işleme hızının altında Matematik bilgilerini gönderirse, aradaki boşlukta, beyin o konudan kopar ve başka bir şeyle ilgilenmeye başlar. Böylece “dikkat dağılması” gerçekleşir. Hızlı okuma beynin kesintisiz bir şekilde bilgi ile beslenmesini sağladığı için yoğunlaşma bozukluğu ve dikkat dağılmasını biraz daha azaltır. Ne kadar yavaş okursanız, dikkatiniz o kadar çabuk dağılır. Beyin, gözün bilgi toplama hızının 3-4 kat daha fazla hızda bilgi işleyebilir. Ancak bu durum Matematik konusunun zorluğuna da bağlıdır.

Beynimize en çok “duyusal bilgi” sağlayan organlarımızın başında gözümüz gelir. Beyin gözden gelen verilerden çok etkilenir. Göz ile beyin arasındaki sinir hatları kulak ile beyin arasındakine göre 20-25 kat daha fazladır. Yeni tanıdığımız kişilerin yüzünü hatırlarız ama ismini bilememiz asıl nedeni budur. Televizyonun radyoya göre daha etkili olmasının nedeni de görselliğin gücüdür. İnsanların dış görünüşe önem vermelerinin ve “cilalı imaj devri” nün asıl nedeni budur.

Başarılar dilerim…

01.04.2016

Cevat Karakayalı

 

 

Leave a comment

 1. Bugün çok mutluyum. Kare ve dikdörtgenin çevre uzunluklarını öğrendim . Tüm matematik sorularını artık çözebiliyorum. Efsane Cevat Hoca sayesinde mantığıma oturdu.teşekürler…
  Cenk Arslan
  4.Sınıf Öğrencisi
  Bİlfen ilköğretim okulu