Skip links

LYS MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERS

LYS MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERS

MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERS hocası diyor ki: Matematik Geometri derslerine iyi çalışmayı tercih edin, sonra da tercih edilen olun! Matematik Geometri Özel Ders Atakent alma zamanı bitti. Geometri Özel Ders Halkalı  öğretmeninize veda etme zamanı geldi. Yüz binlerce Matematik Geometri derslerini çok seven adayın ve aile fertlerinin senelerdir süren sınav işkencesi nihayet sona erdi. Artık Matematik Geometri derslerini çok seven öğrenciler daha özgürler… Ne çözülecek LYS Matematik Geometri ile ilgili test var, ne gidilecek dershane, ne ertelenecek hayaller kaldı.

LYS Matematik
Matematik Özel Ders

MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERS: Matematik soruları o kadar zor değildi ama LYS Geometri soruları öğrencileri bayağı biraz kastı diyebiliriz.  Edebiyat ve Coğrafya’da öğrencilerin korktuğu kadar zor sorular gelemedi. YKS Matematik Geometri sorularında olduğu bilgiye dayalı geldi. Öğrenciler ‘LYS soruları geçen yılın benziydi, beklediğimden kolaydı ve bilgi ağırlıklıydı’ gibi ifadeler kullanarak yorum yaptılar. Bugünden itibaren artık YKS Geometri sınavlarını değil, sonuçları ve tercihleri düşüneceklerdir. Ama her şeye rağmen bundan sonrası çok daha kolay geçeceğini bilmenizi isterim.

LYS Geometri için durum nedir diye sorarsanız henüz belli olmadığını söyleyebilirim. LYS sonuçları muhtemelen 10 gün içinde açıklanacaktır. Hemen arkasından tercih süreci başlayacaktır. 6-14 Temmuz tarihleri arasında, geleceğe yön verecek önemli kararlar alınacaktır. Hangi üniversite, hangi meslek sorularına cevap verebilmek için araştırmalar yapılacaktır. Bundan sonraki aşamada öğrenciler daha dikkatli olmalıdır. Çünkü doğru tercih yapılmadığı takdirde sınavlarda iyi bir puan almanın bir önemi yoktur.  Öyle ki, her yıl binlerce aday, yanlış tercih yüzünden ya üniversiteyi hiç kazanamıyor ya da istemediği bir bölüme yerleşiyor. O nedenle 6-14 Temmuz öğrencilerin dönüm noktasıdır ve adayların çok dikkatli olması gerekiyor. Üniversiteyi kazanan öğrencilerin büyük maratonu 3-7 Ağustos ayında son bulacak, bundan sonra güzel günlere kavuşacaklardır.

LYS MATEMATİK GEOMETRİ ÖZEL DERS BEYLİKDÜZÜ : Sınavla ilgili uzmanlardan gelen yorumlar ise.

YORUM 1

LYS Geometri sınavından çıkan öğrenciler bir hafta sonra LYS-3 Edebiyat Coğrafya sınavına girdiler. Edebiyat’ta birkaç bilginin birleştirilmesine gerektiren soru tiplerine olmasına rağmen, konu ayırmadan düzenli çalışan bir öğrencinin yanıtlamakta zorlanmayacağı sorular vardı. Çünkü her konudan soru paragraf soruları, TYT tarzındaki paragraf sorularından daha kolaydı.

Beylikdüzü Geometri Özel Ders hocası, hepinize şimdiden keyifli bir ya tatili ve hayalini kurduğunuz üniversite ve mesleğe kavuşma temenni diliyorum.

Hiçbir ayrıntıyı kaçırmamanız için, bizi izlemeye devam edin…

Cevat Karakayalı

Math Cevat tutor

23.06.2015

Leave a comment