Skip links

LYS MATEMATİK MATEMATİK İÇİN MOTİVASYON

MATEMATİK YKS = TYT +AYT

Matematik YKS = TYT + AYT  İçin Başarının Bedeli..Matematik dersi ile hayata yolculuk başlar! 

Matematik için, öğrencilerin yapabileceklerinin limitini, eğitim ve yetenek seviyeleri ,yapabildiklerinin limitini ise moral ve motivasyon seviyeleri belirler.Elimizden gelenin en iyisini yapabilmemiz ,motive olmamıza bağlıdır. Motivasyon, başarı için şarttır ama tek başına yeterli değildir.Bütün öğrenciler öğrenim boyunca Matematik Özel Ders aldıktan daha başarılı olmak ister. Başarılı olmak için yapmamız gerekenleri biliriz. Bunları niçin yapmamız gerektiğini de, biliriz. İstersek nasıl yapabileceğimizi de, yapmakla neler kazanacağımızı, yapmamakla neler kaybettiğimizi de biliriz. Ama , yine de o “yapmamız gerekenleri ” yapmayız? Peki bizi durduran nedir ? …Cevap : Atalet! Atalet ; durağanlık, tembellik, miskinlik üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi anlamına gelir. İşte Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni öğrenciyi durağanlıktan harekete geçirir. Atalet halinde olmanın tersi, harekat halinde olmaktır. Ataletin panzehiri nedir? Motivasyon.

Matematik Özel Ders
Matematik Özel Ders

Matematik dersini, çalışmaya başlamak ve sürdürmek istiyorsanız hayatınızla ilgili sorumluluk ve kararlar hakkında istekli olmanız gerekiyor. Bu sorumluluk ve kararları başkalarına bırakırsanız, gayretinizi ve başarınızı engelleyecek bir çok faktör bulabilirsiniz. 

Matematik Özel Dersinden başarısızlığa istediğiniz kadar gerekçe bulabilirsiniz; ama bu sonucu değiştirmez. Çalışmadan başarıya ulaşmaya çalışan öğrenciler başarısızlıklarının suçunu hep başkalarında ararlar.

Zamanın önemini ve ne işe yaradığını öğrenci zamanı kalmayınca anlar:

TYT sınavlarında başarılı olmak için ciddi hazırlık gerektiriyor. Düzenli , planlı , programlı hedeflerini belirlemiş bir çalışma içinde olan bir öğrencinin Matematikten ve Geometriden başarısız olması imkansızdır. Bu dönemde sizi çalışmaktan alıkoyacak pek çok faktör vardır. Bunların başında istek ve arzularınız gelir.Kendinize “hayır” demesini bilmelisiniz. İkinci olarak arkadaşınız sizi Matematik- Geometri derslerini çalışmaktan alıkoyar. Çalışma programınızda arkadaşlarınız için ayırdığınız zamanın dışında onların isteklerine “hayır” diyebilmelisiniz.

Ders çalışmakta en büyük düşmanınız…

Yapılan araştırmalar, öğrencilerin zaman kaybetmelerine en büyük düşmanının “televizyon ” olduğunu göstermiştir. Televizyonun düğmesine basana kadar hakimiyet sizdedir. Düğmeye bastıktan sonra hakimiyet televizyona geçer. 

Öğrenci Ya Müzik Dinler Ya Ders Çalışır…

Araştırmalara göre, insan zihni, aynı zamanda ortaya çıkan birden fazla uyarıcıyı aynı oranda karşılık veremez. Demek ki, hem müzik dinleyip hem de ders çalışmak mümkün değildir. 

Öyleyse neler yapılabilir?

 • Ders çalışma programınızı  tamamlamadan hiç kimseyi aramayın.

 • Yapmanız gereken telefon konuşmalarınızı bir kerede yaparak bu işi bitirmelisiniz.

 • Ders çalışmak için telefon bulunan odayı kullanmayın ya da odanızda varsa fişini çekebilirsiniz.

Geometri k Özel Ders Beylikdüzü hocası sizlere, keyifli ders çalışmalar diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

19.11.2014

Leave a comment

 1. Efsane Cevat Hocam,
  Yorucu bir çalışmanın ardından 1.ara sınavından başarıya ulaşmamının sevincini ve mutlulukuğunu yaşıyorum geometriden 90 mateöatikten ise sınavın çok zor olmasına rağmen 65 almayı başardım geometride sınıf 1.siyim matematikte ise sınıf 2.siyim buda bana yetiyor çok teşekkürler…
  CEREN KACAR
  11.sınıf öğrencisi

 2. Efsane Cevat Hocam,
  Yorucu bir çalışmanın ardından 1.ara sınavından başarıya ulaşmamının sevincini ve mutlulukuğunu yaşıyorum geometriden 90 mateöatikten ise sınavın çok zor olmasına rağmen 65 almayı başardım geometride sınıf 1.siyim matematikte ise sınıf 2.siyim buda bana yetiyor çok teşekkürler…
  CEREN KACAR
  11.sınıf öğrencisi